Suolahden Urho/ Tilastot 2009/ Keski-Suomen piirin tilastoon mahtuneet:

 

Suolahden Urho/ Tilastot 2009/ Keski-Suomen piirin tilastoon mahtuneet:

 

Miehet

 

                                                         3000 m (SM 7.48.00, M 8.17.00, A 8.35.00, B 9.30.00, C 10.15.00)

                                                         SE 7.43.20 Ari Paunonen                 SulkU-41           -77

                                                                7.43.2 Lasse Viren                      MyrskMy -72

                                                         PE 7.44.5 Risto Ulmala                    SaaPu                -91

 

8.19.75               Henri                  Manninen          JyvKU       030185                   9r1       Elit             Joensuu                    220709

8.24.55               Kalle                   Ruohola             JyvKU       090682                   10r1    Elit             Joensuu                    220709

8.28.01                                           Manninen                                                             9          Elit             Kuortane                    130609

8.31.74               Juha                   Puttonen            JyvKU       070884                   6r1       kv               Keuruu                       190609

8.34.10               Antti                     Anttonen            SuolU      241184                   8r1       kv               Keuruu                       190609

8.34.28                                           Ruohola                                                               9r1       kv               Keuruu                       190609

8.44.76               Miika                   Takala                JyvKU       040778                   4          kv               Sastamala                080809

8.50.41               Jaakko               Nieminen          JyvKU       270187                   6          kv               Athens, USA              180409

8.52.62               Timo                   Solmula             KeurKi     111089                   17r1    kv               Keuruu                       190609

9.09.02               Erik                     Hass                  VaajKu     210182                   1          pk               Jyväskylä                   260509

9.16.90               Antti                     Hurskainen       KeurKi     230886                   5          ka               Orimattila                   260709

9.21.95               Joel                     Holma                JyvKU       230892                   7          SM-17       Seinäjoki                   210809

9.32.96               Matias                Haarahiltunen  VaajKu     220193                   14        karn-17     Jämsä                        270609

9.35.79               Tommi               Liikanen             JyvKU       161088                   10r2    kv               Keuruu                       190609

9.36.34               Jaakko               Piesanen           SaaPu     281093                   1          ka               Alavus                        180709

9.38.12               Markku               Kalliokoski        JyvKU       171079                   2          ka               Ii                                  180709

9.40.78               Jussi                  Huuskonen       JyvKU       240192                   2          pk-17         Keuruu                       060609

9.54.86               Martti                   Heikkilä              KeurKi     230187                   up        pk-17         Keuruu                       060609

10.05.76            Jarkko                Puttonen            SuolU      310385                   1          pk               Laukaa                       100609

10.07.29            Pasi                    Heinonen          KeurKi     170763                   3          pk               Jyväskylä                   260509

 

                                                        

 

M17                                                 Keihäs 700 g (A 57.00, B 48.00, C 40.00)

                                                         SE 81.85 Teemu Wirkkala                ToholU               -01

                                                         PE 74.88 Petri Castren                     JyvKU                 -86

 

62.93                  Rasmus            Maukonen         JyvKU       181192                   2          karn-17     Pihtipudas                 250609

62.81                                              Maukonen                                                            1          pm-17       Laukaa                       040809

61.68                                              Maukonen                                                            2          ne-17        Valkeakoski              130709

60.70                                              Maukonen                                                            6          ne-17        Kauhava                    090709

54.19                  Aleksi                 Pyykkinen          SaaPu     130793                   1          pk-17         Äänekoski                 190909

50.07                  Samuli               Pitkänen            ÄänU        020492                   2          pk-17         Äänekoski                 170909

49.01                  Aki                       Hallaniva           SuolU      150592                   2          pk-17         Muurame                   160609

42.73                  Verneri               Ylimäki               KarsKi     030293                   1          pk-17         Kyyjärvi                       240609

 

                                                                                    

 

Pojat-12

                                                         60 m (A 8.75, B 9.10, C 9.60)

                                                         IKE 7.88 Antti Ruopsa                       VilppVe               -03

                                                         PE 8.21 Petteri Monni                        JyvKU                 -02

 

8.64          -0.7   Ilari                      Manninen          JyvKU       111097                   1          pm-12       Äänekoski                 240709

8.65          -0.1   Aaron                  Savolainen        JyvKU       030497                   2r2       ka-12         Riihimäki                   190709

8.66         +0.7                               Manninen                                                             1r2       pk-13         Jyväskylä                   260509

8.66         +0.2                               Manninen                                                             2          pk-13         Jyväskylä                   030909

8.96         +0.2   Vili                       Kokkinen           JyvKU       200497                   5          pk-13         Jyväskylä                   030909

9.11          -0.7   Arimo                  Koskela             LaukU      230997                   4          pm-12       Äänekoski                 240709

9.16         +0.7   Teemu               Hartman            VaajKu     240497                   3r2       pk-13         Jyväskylä                   260509

9.30         +0.8   Tuomas             Mattola               PihtTu      200397                   2          pk-13         Pihtipudas                 160809

9.47                    Roope                Vainikainen       SuolU      230597                   1          pk-13         Äänekoski                 280509

9.50         +0.2   Miika                   Pentti                  JyvKU       110697                   6          pk-13         Jyväskylä                   030909

9.56          -0.3   Lassi                  Saarinen            KeurKi     100397                   2          kv-13         Keuruu                       190609  

 

                                                        

 

                                                        

 

                                                         1000 m (A 3.25.00, 3.41.00, 3.58.00)

                                                         IKE 2.55.6 Markku Sotejeff                OrivPo                -81

                                                         PE 2.58.6 Esa Kyrönlahti                  KyyjKy                 -78

 

3.05.2                 Arimo                  Koskela             LaukU      230997                   1          ka-13         Lapinlahti                  010709

3.07.02                                           Koskela                                                                1          FJG-12      Helsinki/E                  300709

3.10.72                                           Koskela                                                                1          pm-12       Äänekoski                 250709

3.25.67               Jussi                  Eskola                VaajKu     101097                   10        karn-12     Jämsänkoski            250609

3.26.63               Roope                Vainikainen       SuolU      230597                   2          pm-12       Äänekoski                 250709

3.27.69               Eetu                    Berg                    KarsKi     140197                   4          vatt-13       Karstula                     290809

3.31.16               Ville                     Vahtera              SaaPu     010297                   5          vatt-13       Kalajoki                      290809

3.32.44               Vili                       Kokkinen           JyvKU       200497                   3          pk-13         Jyväskylä                   030909

3.33.72               Aleksi                 Ruusu                KaipVi      120897                   14        karn-12     Jämsänkoski            250609

3.44.99               Eemil                  Holma                JyvKU       020197                   3          vatt-13       Äänekoski                 100809

3.51.8                 Severi                 Ikäheimo           SuolU      140697                   3          pk-13         Äänekoski                 280509

3.52.5                 Niklas                 Pulli                    KaipVi      121097                   4          so-13        Kuhmoinen               290709

3.56.2                 Janne                 Autio                   KannKi    150197                   2          cup-13      Kivijärvi                       110609

                                                                                                                       

 

                                                         Moukari (3.0 kg) (A 22.00, B 18.50, C 14.00)

                                                         IKE 52.19 Waltteri Lahtinen              NoormNo          -07

                                                         PE 43.98 Marko Järvinen                  PetPe                 -07

 

34.77                  Veikko                Laitinen              KeurKi     190497                   1          pk-12         Leppävirta                 260909

33.49                                              Laitinen                                                                3          pk-13         Maalahti                     060909

33.22                                              Laitinen                                                                1          pm-12       Äänekoski                 250709

32.67                  Erik                     Siponen             SuolU      190297                   2          pk-13         Äänekoski/S              270809

26.59                  Ossi                    Strandman        SuolU      091297                   3          ka-12         Leppävirta                 060909

21.26                  Juho                   Pyykkinen          SaaPu     110897                   4          vatt-13       Karstula                     230609

17.41                  Antti                     Kumpulainen    PihtTu      200597                   5          pm-12       Äänekoski                 250709

17.41                  Eetu                    Korpela              KaipVi      060297                   2          cup-12      Jämsä                        050809

17.21                  Samuli               Hämäläinen      KaipVi      160997                   3          cup-12      Jämsä                        050809

14.51                  Mika                    Kopsa                KaipVi      140197                   4          cup-12      Jämsä                        050809

13.85                  Arttu                    Karttunen           SaaPu     130197                   5          vatt-13       Karstula                     230609

 

                                                         Keihäs (400 g) (A 33.00, B 28.00, C 22.00)

                                                         IKE 61.86 Kimmo Kinnunen            ÄänU                  -80

                                                         PE 61.86 Kimmo Kinnunen             ÄänU                  -80

 

44.56                  Lassi                  Saarinen            KeurKi     100397                   1          ka-13         Jyväskylä                   130809

43.22                                              Saarinen                                                              1          pk-12         Virrat                           050809

43.02                                              Saarinen                                                              2          pk-13         Saarijärvi/P                180709

40.77                  Miika                   Pentti                  JyvKU       110697                   3          FJG-12      Helsinki/E                  300709

39.94                  Veikko                Laitinen              KeurKi     190497                   2          pk-13         Joensuu                    090809

34.83                  Topias                Rannankari       JyvKU       210697                   6          ka-13         Jyväskylä                   130809

34.74                  Juuso-Petteri    Partanen            JyvKU       250297                   6          pk-13         Jämsänkoski            120909

34.43                  Tuomas             Mattola               PihtTu      200397                   3          pk-13         Äänekoski                 170909

32.83                  Jani                     Kivinen               PihtTu      190197                   5          pm-12       Äänekoski                 250709

32.10                  Vili                       Kokkinen           JyvKU       200497                   2          pk-13         Kannonkoski            050709

31.86                  Eemil                  Holma                JyvKU       020197                   8          ka-13         Jyväskylä                   130809

31.30                  Samuli               Hämäläinen      KaipVi      160997                   9          ka-13         Jyväskylä                   130809

30.86                  Eetu                    Berg                    KarsKi     140197                   1          pk-13         Kyyjärvi                       240609

30.32                  Joonas               Jauhiainen        KinnKi               97                   5          pk-13         Haapajärvi                 060809

29.79                  Niklas                 Pulli                    KaipVi      121097                   10        pk-13         Jämsä                        120909

28.73                  Markus               Tiainen               PihtTu      290197                   22        karn-13     Pihtipudas                 250609

26.95                  Antti                     Kumpulainen    PihtTu      200597                   23        karn-13     Pihtipudas                 250609

26.79                  Lauri                   Hänninen          HankHa            97                   3          sm-13       Hankasalmi              190809

26.49                  Severi                 Ikäheimo           SuolU      140697                   7          pk-13         Äänekoski/S              010709

26.45                  Niklas                 Valuri                  SaaPu     200497                   10        pm-12       Äänekoski                 250709

25.31                  Eetu                    Korpela              KaipVi      060297                   12        pk-13         Jämsänkoski            120909

23.59                  Henri                  Illman                 JyvKU       210797                   12        ka-13         Jyväskylä                   130809

 

                                                        

 

                                                        

 

Pojat-11

                                                         60 m (A 9.05, B 9.40, C 9.80)

                                                         IKE 8.31 Hannu Suviolahti                LappUM                                -94

                                                         PE 8.57 Petteri Monni                        JyvKU                 -01

 

8.83                    Julius                 Toivola               JyvKU       211098                   4r4       TJG-11      Tampere                    120909

8.84                                                 Toivola                                                                  3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

8.85                    Miska                  Sundberg          JyvKU       291198                   3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

8.88                                                 Sundberg                                                             1h2      pm-11       Saarijärvi                   080809

8.91                    Aleksi                 Kokkonen          JämsI      300498                   3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

8.92         +1.2                               Sundberg                                                             2h4      FJG-11      Helsinki/E                  290709

9.11         +1.0   Roope                Mikkonen           PihtTu      150198                   1          pk-11         Pihtipudas                 160809

9.19                    Lauri                   Ruusuvirta         VaajKu     220598                   3h1      HJG-11     Kuopio                       180709

9.20         +1.0   Joona                 Parkkinen          PihtTu      220698                   3          pk-11         Pihtipudas                 160809

9.29                    Topi                    Vertanen            SaaPu     090198                   2h2      pm-11       Saarijärvi                   080809

9.34                    Olli                      Viinikainen        SaaPu     140698                   4h2      pm-11       Saarijärvi                   080809

9.40         +0.2   Henri                  Liupakka            SaaPu     170598                   3r2       vatt-11       Kalajoki                      290809

9.51                    Roope                Kananen            SuolU      270398                   4h1      pm-11       Saarijärvi                   080809

9.58                    Petri                    Pirhonen            SuolU      150398                   2          pk-11         Kitee                           130709

9.61                    Henri                  Liupakka            SaaPu     170598                   5h1      pm-11       Saarijärvi                   080809

9.65                    Daniel                Heinonen          JämsI      300798                   3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

9.73                    Mikko                  Mäkinen             KarsKi     301198                   5h2      pm-11       Saarijärvi                   080809

 

                                                                                                                       

 

                                                         600 m

                                                         IKE 1.41.30 Iiro Niskanen                 LempKi              -98

                                                         PE 1.44.88 Ville Myyryläinen             SuolU                 -01

 

2.06.55               Petri                    Pirhonen            SuolU      150398                   2          kv-11         Bodö, NOR                220809

2.06.89               Arman                Schmid              JyvKU       010198                   2          pk-11         Jyväskylä                   260509

2.23.38               Vili                       Pohjola              JyvKU       100898                   4          pk-11         Jyväskylä                   260509

 

                                                         1000 m (A 3.30.00, B 3.46.00, C 4.05.00)

                                                         IKE 2.57.6 Arvi Kolehmainen           AlatPi                  -83

                                                         PE 3.07.8 Esa Kyrönlahti                  KyyjKy                 -78

 

3.31.54               Olli                      Viinikainen        SaaPu     140698                   1          pm-11       Saarijärvi                   090809

3.33.52               Petri                    Pirhonen            SuolU      150398                   2          pm-11       Saarijärvi                   090809

3.34.77               Otto                     Kaario                JyvKU       051198                   1          pk-11         Jyväskylä                   030909

3.34.86               Roope                Mikkonen           PihtTu      150198                   3          pm-11       Saarijärvi                   090809

3.53.04               Topi                    Vertanen            SaaPu     090198                   5          vatt-11       Äänekoski                 100809

3.57.26               Arman                Schmid              JyvKU       010198                   6          vatt-11       Äänekoski                 100809

4.05.0                 Daniel                Heinonen          JyvKU       300798                   1          cup-11      Jämsänkoski            140709

                                                                                                                       

 

                                                         Pituus (A 430, B 400, C 365)

                                                         IKE 521 Vesa-Pekka Pihlavisto       HelsKV               -76/ 521 Niko Pronin  HelsKV          -05

                                                         PE 481 Janne Valkeejärvi                 KarsKi                -79

                                                               484 Julius Toivola                       JyvKU                 -09

 

484                     Julius                 Toivola               JyvKU       211098                   1          TJG-11      Tampere                    120909

482                                                  Toivola                                                                  3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

478                                                  Toivola                                                                  1          pm-11       Saarijärvi                   080809

475                                                  Toivola                                                                  1          vatt-11       Äänekoski                 100809

471                                                  Toivola                                                                  3          FJG-11      Helsinki/E                  300709

450                     Miska                  Sundberg          JyvKU       291198                   1          kv-11         Keuruu                       190609

430                     Olli                      Viinikainen        SaaPu     140698                   2          vatt-11       Äänekoski                 100809

418                     Joona                 Parkkinen          PihtTu      220698                   3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

415                     Aleksi                 Kokkonen          JämsI      300498                   3          pk-11         Jyväskylä                   030909

406                     Daniel                Heinonen          JämsI      300798                   1          cup-11      Jämsä                        050809

406                     Elias                   Vääräniemi       JyvKU       310798                   5          pm-11       Saarijärvi                   080809

406                     Roope                Mikkonen           PihtTu      150198                   3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

405                     Lauri                   Ruusuvirta         VaajKu     220598                   6          pm-11       Saarijärvi                   080809

390                     Henry                  Varis                   ÄänU        120498                   7          pm-11       Saarijärvi                   080809

384                     Topi                    Vertanen            SaaPu     090198                   7          vatt-11       Kalajoki                      290809

380                     Petri                    Pirhonen            SuolU      150398                   11        jun-11       Janakkala                  120709

371                     Tuukka               Kotanen             PylkY        010298                   9          pm-11       Saarijärvi                   080809

360                     Mikko                  Mäkinen             KarsKi     301198                   3          pk-11         Saarijärvi/P                180709

 

                                                        

                                                        

                                                         Kiekko (600 g) (A 24.00, B 19.00, C 13.00)

                                                         IKE 44.60 Topi Helenius                   PälkLu                -02

                                                         PE 36.52 Petri Ritari                          PetPe                 -95

 

29.82                  Daniel                Heinonen          JämsI      300798                   1          pk-11         Jämsänkoski            120909

29.73                  Kasperi              Häkkinen           ÄänHu     270798                   2          pk-11         Jämsänkoski            120909

29.56                                              Heinonen                                                             1          pm-11       Saarijärvi                   080809

23.47                  Joona                 Parkkinen          PihtTu      220698                   3          pm-11       Saarijärvi                   080809

19.77                  Ilari                      Mikkonen           SäynRi              98                   8          ka-11         Kangasala                140609

16.36                  Patrik                  Mentu                 JämsI      200498                   4          pk-11         Jämsänkoski            120909

14.97                  Petri                    Pirhonen            SuolU      150398                   2          ka-11         Bodö, NOR                220809

14.35                  Roope                Mikkonen           PihtTu      150198                   6          pk-11         Jämsänkoski            120909

14.28                  Tuukka               Kotanen             PylkY        010298                   3          cup-11      Saarijärvi                   190809

 

                                                        

                                                         Keihäs (400 g) (A 31.00, B 26.00, C 19.00)

                                                         IKE 57.64 Kimmo Kinnunen            ÄänU                  -79

                                                         PE 57.64 Kimmo Kinnunen             ÄänU                  -79

 

38.08                  Roope                Mikkonen           PihtTu      150198                   1          pk-11         Viitasaari                   130909

36.77                  Jari                      Kananen            PihtTu      171098                   1          pk-11         Pihtipudas                 160809

36.77                  Daniel                Heinonen          JämsI      300798                   1          pk-11         Jämsänkoski            120909

32.34                  Tomi                   Väisänen           PihtTu      180498                   2          pk-11         Äänekoski                 031009

29.20                  Mikko                  Mäkinen             KarsKi     301198                   3          pm-11       Saarijärvi                   090809

29.18                  Atte                      Rasi                    PihtTu      140298                   3          pk-11         Äänekoski                 031009

27.89                  Joona                 Parkkinen          PihtTu      220698                   4          pk-11         Pihtipudas                 160809

27.56                  Miska                  Sundberg          JyvKU       291198                   2          pk-11         Hankasalmi              080709

25.14                  Niko                    Pietinen             KarsKi     010698                   3          cup-11      Pylkönmäki               020709

24.44                  Julius                 Toivola               JyvKU       211098                   4          pk-11         Jyväskylä                   260509

24.16                  Ville                     Lähteenmäki    JyvKU       020998                   2          ka-11         Leppävirta                 050909

23.55                  Ville                     Vainio                 PihtTu               98                   7          pk-11         Viitasaari                   130909

23.24                  Iiro                       Surkka                VaajKu     280398                   5          pk-11         Hankasalmi              080709

21.90                  Mikael                 Kirmanen          LaukU      010698                   3          pk-11         Laukaa                       100609

21.83                  Mikko                  Hulkko                JämsI      100198                   3          cup-11      Jämsä                        170609

21.82                  Petri                    Pirhonen            SuolU      150398                   2          kv-11         Bodö, NOR                220809

19.49                  Eetu                    Humppi              PylkY                                         7          cup-11      Pylkönmäki               020709

                                                                                                                                                                      

                            P-10                    1000 m kävely (A 6.50.00, B 7.25.00, C 8.20.00)

                                                         IKE 4.37.6 Jani Ranta-Pere              KöylLa                -93

                                                         PE 5.19.30 Olli Moilanen                  SuolU                 -00

Pojat-09

                                                         40 m (A 6.85, B 7.10, C 7.45)

                                                         IKE 6.27 Olli Eiranto                           LempKi              -01

                                                         PE 6.43 Jaakko Rossi                       JyvKU                 -00

 

6.74          -0.9   Miska                  Heino                 JämsI      040100                   1          pk-09         Jyväskylä                   030909

6.76                                                 Heino                                                                    1          pm-09       Saarijärvi                   080809

6.82                                                 Heino                                                                    2r4       jun-09       Janakkala                  110709

6.87                    Samu                 Säpsä                SuolU      250200                   2h1      pm-09       Saarijärvi                   080809

6.89                    Niclas                 Forsberg            SuolU      130100                   2r2       sm-09       Helsinki/P                  130909

6.94                    Eetu                    Kumpulainen    PihtTu      240201                   3          pm-09       Saarijärvi                   080809

7.02          -0.9   Tuukka               Sironen              PylkY        311200                   3          pk-09         Jyväskylä                   030909

7.03          -0.9   Juho                   Nieminen          JyvKU       090600                   4          pk-09         Jyväskylä                   030909

7.06                    Topias                Ranta                 SuolU      030400                   2h3      pm-09       Saarijärvi                   080809

7.12                    Ville                     Tammenoksa   LaukU      160301                   3h1      pm-09       Saarijärvi                   080809

7.12                    Aleksi                 Honkonen         KarsKi                                      4          pm-09       Saarijärvi                   080809

7.13                    Arttu                    Järvinen             SuolU      191000                   2h2      pm-09       Saarijärvi                   080809

7.14                    Lassi                  Vaismaa            JyvKU       161100                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

7.17                    Eero                    Kainulainen      KaipVi      301000                   4h1      pm-09       Saarijärvi                   080809

7.18          -0.9   Leevi                   Kostiainen         JyvKU       210500                   6          pk-09         Jyväskylä                   030909

7.30                    Lenny                 Varis                   ÄänU        240500                   3h2      pm-09       Saarijärvi                   080809

7.31                    Pyry                     Nissinen            MuurY      010200                   5h3      pm-09       Saarijärvi                   080809

7.36                    Veikka                Nieminen          MuurY      041001                   5h2      pm-09       Saarijärvi                   080809

7.36                    Juho                   Moisio                HankHa   170800                   6h3      pm-09       Saarijärvi                   080809

7.36                    Tony                    Tavaststjerna    PihtTu                                       2          pk-09         Pihtipudas                 160809

7.36                    Lauri                   Koivisto              KaipVi      190400                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

 

                                                         käsiaikoja

 

6.7                       Niclas                 Forsberg            SuolU      130100                   1          pk-09         Äänekoski                 280509

6.7                       Ville                     Viik                      HankHa                                   1          pk-09         Hankasalmi              010709

7.0                       Arttu                    Järvinen             SuolU      191000                   2          pk-09         Äänekoski                 280509

7.2                       Ville                     Nieminen          SuolU      170500                   3          pk-09         Äänekoski                 280509

 

                                                         800 m

                                                         IKE 2.35.04 Sami Sanevuori            MaskKa              -95

 

3.09.93               Niclas                 Forsberg            SuolU      130100                   2          pk-09         Keuruu                       060609

3.12.9                 Pyry                     Nissinen            MuurY      010200                   1          pk-09         Jämsä                        160809

3.13.0                 Lassi                  Vaismaa            JyvKU       161100                   2          pk-09         Jämsä                        160809

3.17.9                 Eero                    Kainulainen      KaipVi      301000                   3          pk-09         Jämsä                        160809

 

                                                         1000 m (A 3.50.00, B 4.08.00, C 4.30.00)

                                                         IKE 3.13.3 Janne Hongisto              RuskY                -78

                                                         PE 3.24.6 Esa Kyrönlahti                  KyyjKy                 -76

 

3.48.79               Lassi                  Vaismaa            JyvKU       161100                   4          pk-11         Jyväskylä                   030909

3.52.71               Niclas                 Forsberg            SuolU      130100                   2          pm-09       Saarijärvi                   090809

3.53.72               Samu                 Säpsä                SuolU      250200                   3          pm-09       Saarijärvi                   090809

3.57.40               Pyry                     Nissinen            MuurY      010200                   4          pm-09       Saarijärvi                   090809

4.07.94               Ville                     Nieminen          SuolU      170500                   5          pm-09       Saarijärvi                   090809

4.08.54               Arttu                    Kaario                JyvKU       011000                   6          pm-09       Saarijärvi                   090809

4.27.98               Elias                   Laitinen              KarsKi     060101                   9          vatt-11       Äänekoski                 100809

4.30.16               Juho                   Moisio                HankHa   170800                   4          pk-09         Hankasalmi              080709

 

                                                        

                                                         Pituus (A 365, B 345, C 315)

                                                         IKE 478 Jouni Maunuksela              KyrVo                  -83

                                                         PE 422 Janne Hepola                       MuurY                 -00

 

387                     Miska                  Heino                 JämsI      040100                   5          FJG-09      Helsinki/E                  290709

377                                                  Heino                                                                    1          kv-09         Keuruu                       190609

373                                                  Heino                                                                    1          pk-09         Saarijärvi/P                180709

366                                                  Heino                                                                    1          pm-09       Saarijärvi                   080809

361                     Juho                   Nieminen          JyvKU       090600                   2          pm-09       Saarijärvi                   080809

352                     Juuso                 Jahkola              JämsI      220100                   2          pk-09         Saarijärvi/P                180709

352                     Arttu                    Järvinen             SuolU      191000                   6          vatt-11       Äänekoski                 100809

348                     Tuukka               Sironen              PylkY        311200                   1          cup-09      Pylkönmäki               020709

348                     Samu                 Säpsä                SuolU      250200                   3          pm-09       Saarijärvi                   080809

346                     Niclas                 Forsberg            SuolU      130100                   4          pm-09       Saarijärvi                   080809

343                     Pyry                     Nissinen            MuurY      010200                   6          pm-09       Saarijärvi                   080809

338                     Topias                Ranta                 SuolU      030400                   8          pm-09       Saarijärvi                   080809

337                     Aleksi                 Honkonen         KarsKi     020700                   9          pm-09       Saarijärvi                   080809

333                     Eetu                    Kumpulainen    PihtTu      240201                   2          jun-09       Lappeenranta           110709

332                     Juho                   Moisio                HankHa   170800                   1          pk-09         Hankasalmi              010709

327                     Juho                   Järvinen             KarsKi     060101                   2          cup-09      Pylkönmäki               020709

327                     Ville                     Tammenoksa   LaukU      160301                   12        pm-09       Saarijärvi                   080809

327                     Lassi                  Vaismaa            JyvKU       161100                   13        pm-09       Saarijärvi                   080809

317          +1.6   Joonas               Vainio                 PihtTu      140700                   1          pk-09         Pihtipudas                 160809

 

                                                        

                                                         Kuula (2.0 kg) (A 7.10, B 6.20, C 4.90)

                                                         IKE 11.21 Ville Savolainen               KeitNu                -02

                                                         PE 8.97 Anssi Pietiläinen                 KonnU                -98

 

7.67                    Juho                   Moisio                HankHa   170800                   1          sm-09       Hankasalmi              190809

7.53                    Jesse                 Parkkinen          PihtTu      020300                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

7.22                    Juuso                 Jahkola              JämsI      220100                   2          pm-09       Saarijärvi                   080809

7.08                    Santeri               Häkkinen           ÄänHu     210301                   1          pk-09         Äänekoski/S              010709

6.60                    Ville                     Nieminen          SuolU      170500                   5          pm-09       Saarijärvi                   080809

6.45                    Arttu                    Koljonen            ViitVi         230700                   1          pk-09         Pihtipudas                 160809

6.41                    Miska                  Heino                 JämsI      040100                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

6.28                    Tuukka               Sironen              PylkY        311200                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

6.27                    Pyry                     Nissinen            MuurY      010200                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

6.12                    Juho                   Järvinen             KarsKi     060101                   6          pm-09       Saarijärvi                   080809

6.11                    Ville                     Tammenoksa   LaukU      160301                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

6.08                    Samu                 Säpsä                SuolU      250200                   1          pk-09         Laukaa                       100609

5.97                    Niclas                 Forsberg            SuolU      130100                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

5.81                    Aapo                   Varis                   PihtTu      100100                   2          pk-09         Pihtipudas                 160809

5.67                    Joonas               Vainio                 PihtTu      140700                   3          pk-09         Pihtipudas                 160809

5.54                    Topias                Hupli                   HankHa                                   4          sm-09       Hankasalmi              190809

5.50                    Juho                   Immonen           HankHa                                   5          sm-09       Hankasalmi              190809

5.44                    Jirko                    Kinnunen           ÄänU        040600                   3          pk-09         Ylivieska                    050609

5.25                    Arttu                    Järvinen             SuolU      191000                   2          pk-09         Äänekoski/S              010709

5.14                    Eetu                    Kumpulainen    PihtTu      240201                   8          HJG-09     Kuopio                       180709

5.09                    Topias                Ranta                 SuolU      030400                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

5.03                    Lassi                  Vaismaa            JyvKU       161100                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

4.94                    Lauri                   Koivisto              KaipVi      190400                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

 

                                                                                                                        Moukari (2.5 kg)

                                                         IKE 32.92 Ville Lehmusvuori            MäntU                 -93

                                                         PE 20.88 Mika Aromäki                     KeurKi                -98

 

12.51                  Santeri               Häkkinen           ÄänHu     210301                   1          pk-09         Äänekoski/S              010709

9.20                    Arttu                    Järvinen             SuolU      191000                   1          pk-09         Äänekoski                 280509

 

                                                        

                                                         Keihäs (350 g) (A 22.00, B 17.00, C 11.00)

 

28.42                  Juuso                 Jahkola              JämsI      220100                   1          pk-09         Jämsänkoski            120909

25.96                  Jirko                    Kinnunen           ÄänU        040600                   4          FJG-09      Helsinki/E                  300709

25.82                                              Kinnunen                                                             1          pm-09       Saarijärvi                   090809

25.60                                              Kinnunen                                                             1          cup-09      Jämsä                        170609

24.47                  Matti                    Piispanen          KarsKi     190500                   2          pm-09       Saarijärvi                   090809

22.36                  Otto                     Lehtonen           VaajKu     070701                   4          pm-09       Saarijärvi                   090809

22.16                  Juho                   Järvinen             KarsKi     060101                   2          cup-09      Karstula                     090709

21.10                  Nuutti                  Hakkarainen     VaajKu     050600                   6          pm-09       Saarijärvi                   090809

20.73                  Jesse                 Parkkinen          PihtTu      020300                   7          pm-09       Saarijärvi                   090809

18.33                  Aleksi                 Honkonen         KarsKi     020700                   3          cup-09      Karstula                     090709

17.42                  Pyry                     Nissinen            MuurY      010200                   9          pm-09       Saarijärvi                   090809

15.95                  Tuukka               Sironen              PylkY        311200                   4          cup-09      Saarijärvi                   190809

15.94                  Juho                   Nieminen          JyvKU       090600                   10        pm-09       Saarijärvi                   090809

15.53                  Lauri                   Ollila                   KarsKi     050100                   5          cup-09      Saarijärvi                   190809

15.39                  Elias                   Laitinen              KarsKi     070500                   12        pm-09       Saarijärvi                   090809

15.14                  Ville                     Nieminen          SuolU      170500                   13        pm-09       Saarijärvi                   090809

14.33                  Ilmari                  Kivipelto             PylkY        090501                   6          cup-09      Saarijärvi                   190809

13.95                  Jarkko                Karjalainen       LaukU      140901                   14        pm-09       Saarijärvi                   090809

13.58                  Santeri               Häkkinen           ÄänHu     210301                   4          pk-09         Kestilä                        030709

12.74                  Jani                     Autio                   KannKi    030200                   7          cup-09      Saarijärvi                   190809

12.74                  Voitto-Pekka      Peltola                JämsI      200301                   3          pk-09         Jämsänkoski            120909

12.70                  Eetu                    Kumpulainen    PihtTu      240201                   15        pm-09       Saarijärvi                   090809

12.06                  Miska                  Heino                 JämsI      040100                   2          cup-09      Jämsä                        170609

11.20                  Eero                    Kainulainen      KaipVi      301000                   3          cup-09      Jämsä                        170609

9.65                    Veeti                   Leppänen          SaaPu                                      8          cup-09      Saarijärvi                   190809

8.69                    Veeti                   Kotanen             PylkY        230601                   9          cup-09      Saarijärvi                   190809

8.11                    Samu                 Tuominen          PylkY        140301                   9          cup-09      Karstula                     090709

 

                                                         Pallo (165 g)

                                                         IKE 56.40 Tuomas Piitulainen         HyvTa                 -93

                                                         PE 52.76 Juho Mäkipää                    LaukU                -95

 

38.88                  Jesse                 Parkkinen          PihtTu      020300                   1          pk-09         Pyhäjärvi Ol.              250609

24.73                  Simo                   Kähkönen          SuolU      161101                   2          ka-08         Leppävirta                 060909

22.34                  Santeri               Sironen              PylkY        181202                   1          cup-07      Karstula                     090709

 

                                                         3-ottelu (A 650, B 525, C 350) (40 m, pituus, kuula)

                                                         IKE 1030 Pasi Liikka                         KuusKi               -07

                                                         PE 900 Janne Hepola                       MuurY                 -00

 

749                     Miska                  Heino                 JämsI      040100                   1          pm-09       Jämsä                        220809
                            6.87, 366, 6.41

661                     Niclas                 Forsberg            SuolU      130100                   2          pm-09       Jämsä                        220809
                            6.92, 326, 5.97

619                     Ville                     Tammenoksa   LaukU      160301                   3          pm-09       Jämsä                        220809
                            7.17, 323, 6.11

593                     Pyry                     Nissinen            MuurY      010200                   4          pm-09       Jämsä                        220809
                            7.55, 337, 6.27

566                     Jesse                 Parkkinen          PihtTu      020300                   5          pm-09       Jämsä                        220809
                            7.73, 270, 7.53

549                     Topias                Ranta                 SuolU      030400                   6          pm-09       Jämsä                        220809
                            7.21, 314, 5.09

525                     Tuukka               Sironen              PylkY        311200                   7          pm-09       Jämsä                        220809
                            8.47, 342, 6.28

523                     Juho                   Järvinen             KarsKi     060101                   8          pm-09       Jämsä                        220809
                            7.67, 298, 6.10

523                     Lassi                  Vaismaa            JyvKU       161100                   9          pm-09       Jämsä                        220809
                            7.14, 284, 5.03

502                     Lauri                   Koivisto              KaipVi      190400                   10        pm-09       Jämsä                        220809
                            7.36, 300, 4.94

450                     Eero                    Kainulainen      KaipVi      301000                   11        pm-09       Jämsä                        220809
                            7.27, 254, 4.56

397                     Maxime              Nzeza                 KeurKi     211002                   12        pm-09       Jämsä                        220809
                            7.63, 294, 3.59

328                     Jarkko                Karjalainen       LaukU      140901                   13        pm-09       Jämsä                        220809
                            8.18, 248, 4.09

                                                        

 

                                                         P9 4x50 m

 

33.56                  SuolU I                                                                                              1          pm-09       Äänekoski                 050909
                            (T
opias Ranta, Arttu Järvinen, Niclas Forsberg, Samu Säpsä)

36.06                  KaipVi                                                                                               2          pm-09       Äänekoski                 050909
                            (E
lmeri Koivisto, Lauri Koivisto, Leevi Paasonen, Eero Kainulainen)

36.07                  PihtTu I                                                                                             3          pm-09       Äänekoski                 050909
                            (
Eetu Kumpulainen, Joonas Vainio, Aapo Varis, Jesse Parkkinen)

37.24                  ViitVi                                                                                                  4          pm-09       Äänekoski                 050909
                            (
Jami Hakkarainen, Jere Masalin, Jere Kuusinen, Juho Paananen)

37.55                  JämsI                                                                                                5          pm-09       Äänekoski                 050909
                            (
Ville Lyytinen, Simeon Europaeus, Voitto-Pekka Peltola, Julius Koskinen)

40.32                  SuolU II                                                                                             6          pm-09       Äänekoski                 050909
                            (
Ville Nieminen, Viljam Wacklin, Vili Seppä, Simo Kähkönen)

 

                                                    P 9 4x400 m

 

5.35.23               SuolU I                                                                                              1          pm-09       Äänekoski                 050909
                            (
Ville Nieminen, Topias Ranta, Niclas Forsberg, Samu Säpsä)

5.46.64               KaipVi                                                                                               2          pm-09       Äänekoski                 050909
                            (
Elmeri Koivisto, Lauri Koivisto, Leevi Paasonen, Eero Kainulainen)

5.54.69               PihtTu I                                                                                             3          pm-09       Äänekoski                 050909
                            (
Eetu Kumpulainen, Joonas Vainio, Aapo Varis, Jesse Parkkinen)

5.58.17               JämsI                                                                                                4          pm-09       Äänekoski                 050909
                            (
Simeon Europaeus, Ville Lyytinen, Voitto-Pekka Peltola, Julius Koskinen)

6.15.23               ViitVi                                                                                                  5          pm-09       Äänekoski                 050909
                            (
Jami Hakkarainen, Jere Masalin, Jere Kuusinen, Juho Paananen)

6.16.89               SuolU II                                                                                             6          pm-09       Äänekoski                 050909
                            (
Arttu Järvinen, Viljam Wacklin, Vili Seppä, Simo Kähkönen)

                        

 

                                                         P-9 1000 m kävely

                                                         PE 5.51.1 Olli Moilanen                     SuolU                 -99

 

                                                        

 

                                                        

                                                        

 

Nasiet:                                            1500 m (SM 4.07.00, M 4.23.00, A 4.44.00, B 5.10.00, C 5.35.00)

                                                         SE 4.06.01 Sinikka Tyynelä              UudU                  -77

                                                         PE 4.18.97 Ulla Tuimala                   ÄänU                  -01

 

4.50.08               Merja                  Rantanen          KaipVi      071280                   1          pm             Jämsänkoski            220709

5.13.08               Sari                     Anttonen            SuolU      151191                   1          pm-19       Laukaa                       040809

5.30.58               Saara                 Patama              SaaPu     030190                   2          pm             Jämsänkoski            220709

5.40.21               Anne                   Messala             SaaPu     190488                   3          pm             Jämsänkoski            220709

 

                                                        

                                                         3000 m (SM 9.00.00, M 9.45.00, A 10.30.00, B 11.30.00, C 12.30.00)

                                                         SE 8.41.30 Päivi Tikkanen                ViipU                   -91

                                                         PE 9.07.35 Ulla Tuimala                   ÄänU                  -01

 

10.56.30            Sari                     Anttonen            SuolU      151191                   2          karn-19     Jämsänkoski            250609

10.58.09                                         Anttonen                                                               4          kv               Keuruu                       190609

12.12.27            Emmi                 Paukku               PihtTu      310596                   1          pm             Saarijärvi                   290509

12.26.26            Anne                   Messala             SaaPu     190488                   6          ka               Jyväskylä                   130809

 

 

                                                         2000 m esteet

                                                         SE 6.18.09 Johanna Lehtinen         TurUL                 -06

                                                         PE 6.36.84 Anni Tuimala                  ÄänU                  -01

 

7.57.78               Sari                     Anttonen            SuolU      151191                   5          SM-19       Riihimäki                   150809

 

                                                          

 

 

Naiset -19

                                                        400 m (A 62.50, B 65.50, C 69.00)

                                                         SE 53.36 Heidi Suomi                       HelsKV               -94

                                                         PE 55.61 Arja Viljanmaa                   HarjU-82            -83

 

65.64                  Eveliina              Hovinen             ÄänU        260290                   2          pm             Jämsänkoski            220709

 

                                                         800 m (A 2.25.00, B 2.31.00, C 2.38.00)

                                                         SE 2.04.26 Tytti Reho                        KankpsL                               -95

                                                         PE 2.08.3 Ritva Lahti                         SaaPu                -72

 

2.38.18               Juuli-Anna         Tauren               JyvKU       210391                   H          SM             Espoo/Le                   010809

2.38.25               Milka                   Leppäsalmi      SuolU      310391                   1          kll-20         Saarijärvi                   080909

 

                                                         1500 m (A 5.10.00, B 5.25.00, C 5.50.00)

                                                         SE 4.14.48 Riina Tolonen                KenttäUrh-58    -01

                                                         PE 4.18.97 Ulla Tuimala                   ÄänU                  -01

 

5.13.08               Sari                     Anttonen            SuolU      151191                   1          pm-19       Laukaa                       040809

5.30.58               Saara                 Patama              SaaPu     030190                   2          pm             Jämsänkoski            220709

 

                                                         3000 m (A 11.25.00, B 12.20.00, C 13.20.00)

                                                         SE 8.48.36 Annemari Sandell         KalKi                   -96

                                                         PE 9.07.35 Ulla Tuimala                   ÄänU                  -01

 

10.56.30            Sari                     Anttonen            SuolU      151191                   2          karn-19     Jämsä                        250609

10.58.09                                         Anttonen                                                               4          kv               Keuruu                       190609                                       

 

                                                         2000 m esteet (A 8.00.00, B 8.45.00, C 9.40.00)

                                                         SE 6.32.49 Sandra Eriksson           IFNykn                -08

                                                         PE 6.36.84 Anni Tuimala                  ÄänU                  -01

 

7.57.78               Sari                     Anttonen            SuolU      151191                   5          SM-19       Riihimäki                   150809

                                                                                                                                                                      

 

Tytöt-13

                                                         100 m

                                                         IKE 12.42 Johanna Manninen         NurmJy              -93

                                                         PE 13.06 Virve Parkkonen                YU-Sport            -93

 

13.29       +0.0   Vilma                  Mainio                JyvKU       130996                   1r2       vatt-15       Äänekoski                 100809

13.71       +1.3   Emma                Koistinen           JyvKU       060896                   7r2       karn-15     Jämsänkoski            280609

13.76       +0.3   Anni                    Kinnunen           ViitVi         190996                   2h3      kll-15         Saarijärvi                   080909

13.89        -0.6   Riina                   Jormakka          KaipVi      030196                   1          pk-15         Jämsä                        190909

13.90        -0.8   Sini                     Toivola               JyvKU       180696                   4h1      pm-17       Laukaa                       040809

14.04       +0.3   Satu                    Häkkinen           JyvKU       280596                   3h6      kll-15         Saarijärvi                   080909

14.07       +0.1   Anna                   Rantala              JyvKU       061196                   2r4       jun-15       Janakkala                  120709

14.17        -0.5   Anniina               Kontoniemi       JyvKU       050896                   6h2      pm-17       Laukaa                       040809

14.39       +1.1   Mesi                    Pirhonen            JyvKU       200196                   2h7      kll-15         Saarijärvi                   080909

14.39       +0.8   Essi                    Koukka               SuolU      140496                   5h5      kll-15         Saarijärvi                   080909

14.40        -1.1   Sonja                  Äikäs                  KaipVi      220396                   5h2      pm             Jämsä                        220709

14.43       +0.3   Anni                    Halko                  JyvKU       210196                   4h3      kll-15         Saarijärvi                   080909

 

                                                                                                                   

T13                                                  Pituus (A 455, B 425, C 385)

                                                         IKE 563 Katja Männistö                     TurPy                  -88

                                                         PE 549 Emmi Mäkinen                     JyvKU                 -06

 

509           -0.6   Vilma                  Mainio                JyvKU       130996                   -           FJG-13      Helsinki/E                  300709

505           -1.2                               Mainio                                                                   1          TJG-13      Tampere                    120909

499           -0.1                               Mainio                                                                   1          jun-13       Janakkala                  110709

495           -0.4                               Mainio                                                                   4-ott     pm-13       Jämsä                        220809

494          +1.4                               Mainio                                                                   3Q       FJG-13      Helsinki/E                  290709

475          +0.4   Sini                     Toivola               JyvKU       180696                   4          pm-17       Laukaa                       040809

474           -0.2   Sonja                  Äikäs                  KaipVi      220396                   2          karn-13     Jämsänkoski            250609

470          +1.3   Anni                    Kinnunen           ViitVi         190996                   1          ka-13         Viitasaari                   260709

467           -0.4   Riina                   Jormakka          KaipVi      030196                   3          TJG-13      Tampere                    120909

466          +1.3   Anni                    Halko                  JyvKU       210196                   4-ott     pm-13       Jämsä                        220809

456           -0.5   Anniina               Kontoniemi       JyvKU       050896                   6          TJG-13      Tampere                    120909

448          +1.1   Jenni                  Katajalehto        MultJy       210196                   -           ka-15         Jyväskylä                   130809

444          +1.3   Anna                   Rantala              JyvKU       061196                   9          jun-13       Janakkala                  110709

444          +0.1   Juulia                 Montonen          KeurKi     170296                   4          pm-13       Äänekoski                 240709

436           -0.9   Emma                Koistinen           JyvKU       060896                   4          cup-13      Jämsä                        170609

434          +0.1   Annika                Silvast                HankHa   200996                   6          kll-15         Saarijärvi                   080909

428          +1.5   Nea                     Rasi                    PihtTu      130596                   4-ott     pm-13       Jämsä                        220809

408          +1.3   Emilia                 Hakala               MuurY      090896                   5          ka-13         Viitasaari                   260709

402           -0.2   Hanna-Mari       Paajanen           ÄänU        130796                   4          GalG-13    Äänekoski                 070609

397          +0.8   Essi                    Koukka               SuolU      140496                   -           pm-13       Äänekoski                 240709

378          +0.3   Veera                  Virtanen             ÄänU        080496                   5          vatt-13       Karstula                     230609

375          +0.6   Roosa                Senilä                 LaukU      300896                   6          pk-13         Laukaa                       100609

 

                                                         myötätuulessa tai ei tuulilukemaa

 

512          +3.0   Vilma                  Mainio                JyvKU       130996                   2          FJG-13      Helsinki/E                  300709

501          +2.1                               Mainio                                                                   1          pm-13       Äänekoski                 240709

483          +3.4   Sini                     Toivola               JyvKU       180696                   8          FJG-13      Helsinki/E                  300709

464                     Anna                   Rantala              JyvKU       061196                   2          pk-13         Jyväskylä                   030909

459          +2.9   Riina                   Jormakka          KaipVi      030196                   5          pm             Jämsänkoski            210709

458          +2.9   Jenni                  Katajalehto        MultJy       210196                   1          ka-15         Jyväskylä                   130809

449                     Annika                Silvast                HankHa   200996                   1          sm-15       Hankasalmi              190809

419          +3.0   Essi                    Koukka               SuolU      140496                   10        pm-13       Äänekoski                 240709

419                     Emilia                 Hakala               MuurY      090896                   4          pk-13         Viitasaari                   130909

 

                                                        

Tytöt-11

                                                         60 m (A 9.10, B 9.45, C 9.85)

                                                         IKE 8.14 Johanna Manninen            NurmJy              -91

                                                         PE 8.33 Emmi Mäkinen                    JyvKU                 -04

 

8.81         +1.0   Aino                    Pulkkinen          SuolU      020298                   3          GalG-13    Äänekoski                 070609

8.89         +0.4                               Pulkkinen                                                             1          ka-11         Kangasala                130609

8.90                                                 Pulkkinen                                                             3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

8.96          -0.9                               Pulkkinen                                                             1h1      ka-11         Kangasala                130609

9.13         +1.7   Marjut                 Siekkinen          PihtTu      080798                   1r2       pk-11         Pihtipudas                 160809

9.31                    Miina                   Palonen             ViitVi         300798                   3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

9.31                    Roosa                Lindfors             KaipVi      050298                   3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

9.35         +1.6   Laura                  Rautiainen        SaaPu     140698                   1          pk-11         Jämsä                        190909

9.36                    Johanna            Oksanen            JyvKU       080298                   3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

9.37         +1.7   Enni                    Varis                   PihtTu      180298                   2r2       pk-11         Pihtipudas                 160809

9.42                    Mirka                   Karjalainen       LaukU      110698                   3h1      pm-11       Saarijärvi                   080809

9.46                    Janika                Ståhl                   SaaPu     010298                   3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

9.55          -0.5   Vilhelmiina        Tornberg            JyvKU       160398                   1r1       pk-11         Jyväskylä                   030909

9.61         +0.3   Nea                     Matikainen         JyvKU       030798                   6r1       vatt-11       Kerava                        290809

9.64                    Anni                    Immonen           HankHa   110498                   3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

9.70          -0.4   Laura                  Patrikainen        JyvKU       160698                   3r2       pk-11         Jyväskylä                   260509

9.70                    Monika               Ahonen              JyvKU       190598                   3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

9.71                    Saara                 Äikäs                  KaipVi      190698                   3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

9.73          -0.5   Oona                  Metso                 KeurKi     130298                   2r1       pk-11         Jyväskylä                   030909

9.76                    Minttu                  Rinne                 SaaPu     291098                   5h1      pm-11       Saarijärvi                   080809

9.81          -0.4   Camilla              Kyröläinen         MuurU      200598                   5r2       pk-11         Jyväskylä                   030909

 

                                                         käsiaikoja

 

8.6                       Aino                    Pulkkinen          SuolU      020298                   1          pk-11         Äänekoski                 280509

9.5                       Saara                 Äikäs                  KaipVi      190698                   1h2      pm-11       Saarijärvi                   080809

 

                                                        150 m 

                                                         IKE 20.37 Janika Pällijeff                  AurVa                  -00

                                                         PE 20.45 Emmi Mäkinen                  JyvKU                 -04

 

22.38        -1.1   Aino                    Pulkkinen          SuolU      020298                   2r2       ka-11         Kangasala                140609

24.38       +0.1   Minttu                  Rinne                 SaaPu     291098                   1r1       vatt-11       Karstula                     230609

24.45       +0.1   Nea                     Matikainen         JyvKU       030798                   2r1       vatt-11       Karstula                     230609

24.58                  Janika                Ståhl                   SaaPu     010298                   1          pk-11         Laukaa                       100609

24.95                  Mirka                   Karjalainen       LaukU      110698                   2          pk-11         Laukaa                       100609

25.38                  Eerika                 Pöytäkangas     LaukU      270598                   3          pk-11         Laukaa                       100609

25.44       +0.0   Phetrin               Marjamäki         SaaPu     231298                   up        vatt-11       Karstula                     230609

 

24.1                    Johanna            Oksanen            JyvKU       080298                   1          pk-11         Muurame                   070709

25.5                    Monika               Ahonen              JyvKU       190598                   3          pk-11         Muurame                   070709

 

                                                        

                                                         1000 m (A 3.38.00, B 3.57.00, C 4.20.00)

                                                         IKE 3.14.90 Nea Pronin                    HelsKV               -08

                                                         PE 3.17.40 Milla Kiminkinen            JyvKU                 -08

 

3.40.36               Minttu                  Rinne                 SaaPu     291098                   1          pm-11       Saarijärvi                   090809

3.41.48               Marjut                 Siekkinen          PihtTu      080798                   2          pm-11       Saarijärvi                   090809

3.46.34               Vilhelmiina        Tornberg            JyvKU       160398                   11        vatt-11       Kerava                        290809

3.57.9                 Aino                    Pulkkinen          SuolU      020298                   1          pk-11         Äänekoski                 280509

4.00.4                 Vilma                  Moisio                KaipVi      261298                   1          so-11        Kuhmoinen               290709

4.03.09               Enni                    Varis                   PihtTu      180298                   3          pm-11       Saarijärvi                   090809

4.03.1                 Monika               Ahonen              JyvKU       190598                   1          cup-11      Jämsänkoski            140709

4.08.73               Laura                  Rautiainen        SaaPu     140698                   2          cup-11      Saarijärvi                   190809

4.09.50               Saara                 Äikäs                  KaipVi      190698                   4          pm-11       Saarijärvi                   090809

4.19.24               Essi                    Hakala               KarsKi     230798                   13        vatt-11       Karstula                     290809

 

                                                        

                           

                                                         Pituus (A 420, B 395, C 365)

                                                         IKE 504 Emmi Mäkinen                    JyvKU                 -04

                                                         PE 504 Emmi Mäkinen                     JyvKU                 -04

 

431                     Aino                    Pulkkinen          SuolU      020298                   3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

416                                                  Pulkkinen                                                             1          pk-11         Äänekoski                 280509

416                                                  Pulkkinen                                                             1          ka-11         Leppävirta                 060909

414          +2.0                               Pulkkinen                                                             1          ka-11         Kangasala                140609

412                     Johanna            Oksanen            JyvKU       080298                   3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

409                     Miina                   Palonen             ViitVi         300798                   1          pm-11       Saarijärvi                   090809

405                     Roosa                Lindfors             KaipVi      050298                   2          pm-11       Saarijärvi                   090809

405                     Laura                  Rautiainen        SaaPu     140698                   1          pk-11         Jyväskylä                   030909

400                     Mimmi                Peuhkurinen     ÄänHu     140899                   1          vatt-11       Äänekoski                 100809

399                     Mirka                   Karjalainen       LaukU      110698                   3          pm-11       Saarijärvi                   090809

397                     Janika                Ståhl                   SaaPu     010298                   3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

395                     Monika               Ahonen              JyvKU       190598                   12        vatt-11       Kerava                        290809

392                     Vilhelmiina        Tornberg            JyvKU       160398                   3          pk-11         Jyväskylä                   030909

391                     Camilla              Kyröläinen         MuurU      200598                   2          pk-11         Muurame                   160609

383                     Vilma                  Ruuska              KannKi    050598                   5          pm-11       Saarijärvi                   090809

376                     Anni                    Immonen           HankHa   110498                   3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

372                     Eerika                 Pöytäkangas     LaukU      270598                   8          pm-11       Saarijärvi                   090809

366                     Minttu                  Rinne                 SaaPu     291098                   1          pk-11         Keuruu                       060609

 

                                                        

                                                         Kuula (2.0 kg) (A 8.40, B 7.50, C 6.50)

                                                         IKE 13.48 Minna Majander               RuotspKi           -96

                                                         PE 12.05 Anna-Maria Muittari           ViitVi                    -96

 

9.74                    Janika                Ståhl                   SaaPu     010298                   1          pk-11         Laukaa                       100609

9.50                    Vilma                  Ruuska              KannKi    050598                   2          cup-11      Pylkönmäki               020709

9.16                    Anni                    Immonen           HankHa   110498                   1          sm-11       Hankasalmi              190809

7.69                    Monika               Ahonen              JyvKU       190598                   16Q     FJG-11      Helsinki/E                  290709

7.59                    Iida-Mari             Etelä                   JämsI      250698                   2          pk-11         Jyväskylä                   030909

7.57                    Johanna            Oksanen            JyvKU       080298                   3-ott     pm-11       Jämsä                        220809

7.41                    Miina                   Palonen             ViitVi         300798                   4          pm-11       Saarijärvi                   080809

7.28                    Roosa                Lindfors             KaipVi      050298                   6          pm-11       Saarijärvi                   080809

7.25                    Marika                Karttunen           SaaPu     240698                   3          vatt-11       Karstula                     230609

6.95                    Mimoca              Pietiläinen         HankHa   010698                   4          sm-11       Hankasalmi              190809

6.87                    Saara                 Äikäs                  KaipVi      190698                   7          pm-11       Saarijärvi                   080809

6.80                    Laura                  Rautiainen        SaaPu     140698                   4          cup-11      Saarijärvi                   190809

6.66                    Veera                  Säynätmäki       JyvKU       271198                   4          vatt-11       Karstula                     230609

6.63                    Saara                 Puustinen          ViitVi         180998                   9          pm-11       Saarijärvi                   080809

6.58                    Annika                Järvinen             SuolU      181198                   10        pm-11       Saarijärvi                   080809

6.52                    Vilma                  Moisio                KaipVi      261298                   6          vatt-11       Äänekoski                 100608

 

                                                        

 

                                                         Moukari (2.5 kg)

                                                         IKE 41.70 Suvi Koskinen                  KauhKa              -08

                                                         PE 33.90 Kaisa Ahonen                    KivijKi                 -97

 

23.48                  Janika                Ståhl                   SaaPu     010298                   1          pk-11         Äänekoski/S              010709

22.94                  Vilma                  Ruuska              KannKi    050598                   1          cup-11      Karstula                     090709

21.76                  Pinja                   Siponen             SuolU      101098                   2          ka-11         Leppävirta                 060909

17.18                  Annika                Järvinen             SuolU      181198                   3          pk-11         Äänekoski/S              010709

15.13                  Iida-Mari             Etelä                   JämsI      250698                   2          cup-11      Jämsä                        050809

14.63                  Saara                 Äikäs                  KaipVi      190698                   3          cup-11      Jämsä                        050809

14.61                  Roosa                Lindfors             KaipVi      050298                   4          cup-11      Jämsä                        050809

14.54                  Sofia                   Heinonen          JämsI      300798                   5          cup-11      Jämsä                        050809

13.94                  Sanni                  Isojärvi               HankHa   140898                   5          vatt-13       Karstula                     230609

12.97                  Krista                  Koskinen           JämsI      020998                   6          cup-11      Jämsä                        050809

12.55                  Vilma                  Moisio                KaipVi      261298                   7          cup-11      Jämsä                        050809

11.49                  Elisa                   Kopsa                KaipVi      300698                   8          cup-11      Jämsä                        050809

11.09                  Lotta                   Kyyrä                   KannKi    070198                   4          cup-11      Karstula                     090709

 

                                                        

                                                         3-ottelu (A 900, B 750, C 550) (60 m, pituus, kuula)

                                                         IKE 1413 Kiika Tarhonen                  HankHa             -03

                                                         PE 1413 Kiika Tarhonen                   HankHa             -03

 

1004                   Janika                Ståhl                   SaaPu     010298                   1          pm-11       Jämsä                        220809
                            9.46, 397, 9.43

987                     Aino                    Pulkkinen          SuolU      020298                   2          pm-11       Jämsä                        220809
                            8.90, 4.31, 6.15

940                     Johanna            Oksanen            JyvKU       080298                   3          pm-11       Jämsä                        220809
                            9.36, 412, 7.57

893                     Miina                   Palonen             ViitVi         300798                   4          pm-11       Jämsä                        220809
                            9.31, 401, 6.89

887                     Anni                    Immonen           HankHa   110498                   5          pm-11       Jämsä                        220809
                            9.64, 376, 8.44

860                     Vilma                  Ruuska              KannKi    050598                   6          pm-11       Jämsä                        220809
                            10.28, 381, 9.15

842                     Roosa                Lindfors             KaipVi      050298                   7          pm-11       Jämsä                        220809
                            9.31, 380, 6.60

797                     Monika               Ahonen              JyvKU       190598                   8          pm-11       Jämsä                        220809
                            9.70, 367, 7.25

736                     Marjut                 Siekkinen          PihtTu      080798                   9          pm-11       Jämsä                        220809
                            9.43, 339, 6.12

 

                                                         4x50 m

                                                         IKE 28.05                                             TampPy             -97

                                                         PE 29.20                                              JyvKU                 -01

 

30.47                  SaaPu I                                                                                             1          pm-11       Äänekoski                 050909
                           
Laura Rautiainen, Assi Kantalainen, Minttu Rinne, Janika Ståhl

30.95                  JyvKU I                                                                                              1          vatt-11       Äänekoski                 100809
                            (Janette Castren, Monika Ahonen, Sonja Pentti, Johanna Oksanen)

30.96                  KaipVi                                                                                               2          pm-11       Äänekoski                 050909
                           
Emmi Härkönen, Saara Äikäs, Vilma Moisio, Roosa Lindfors

31.14                  JyvKU I                                                                                              1          pk-11         Jyväskylä                   260509
                            (Laura Patrikainen, Monika Ahonen, Johanna Oksanen, Sonja Pentti)

31.59                  SuolU I                                                                                              3          pm-11       Äänekoski                 050909
                           
Aino Pulkkinen, Saija Seppä, Siiri Möller, Annika Järvinen

31.61                  JyvKU I                                                                                              4          pm-11       Äänekoski                 050909
                           
Monika Ahonen, Janette Castren, Nea Matikainen, Vilhelmiina Tornberg

31.75                  SaaPu                                                                                               2          vatt-11       Äänekoski                 100809
                            (Phetrin Marjamäki, Laura Rautiainen, Minttu Rinne, Janika Ståhl)

32.15                  PihtTu I                                                                                             5          pm-11       Äänekoski                 050909
                            M
arjut Siekkinen, Eveliina Kumpulainen, Annika Kumpulainen, Enni Varis

32.25                  JyvKU/SaaPu                                                                                   2          pk-11         Jyväskylä                   260509
                            (Hilla Nieminen, Janette Castren, Janika Ståhl, Ada Koistinen)

32.39                  SaaPu II                                                                                            6          pm-11       Äänekoski                 050909
                           
Mari Tamminen, Sanni Lehtomäki, Veera Järvinen, Phetrin Marjamäki

32.76                  HankHa                                                                                            3          vatt-11       Äänekoski                 100809
                            (Anni Immonen, Noora Lamminniemi, Henna Kuronen, Heini Ikonen)

32.89                  JyvKU/MuurU                                                                                   7          pm-11       Äänekoski                 050909
                           
Sonja Pentti, Saara Huhta, Hilla Nieminen, Camilla Kyröläinen/MuurU

33.07                  SuolU I                                                                                              4          vatt-11       Äänekoski                 100809
                            (Aino Pulkkinen, Annika Järvinen, Pirita Pirhonen, Karita Pirhonen
)

33.36                  HankHa                                                                                            8          pm-11       Äänekoski                 050909
                           
Anni Immonen, Henna Kuronen, Elsi Jääskeläinen, Mimoca Pietiläinen

33.92                  ViitVi I                                                                                                9          pm-11       Äänekoski                 050909
                           
Saara Puustinen, Aino-Amalia Raatikainen, Roosa-Maija Raatikainen, Miina Palonen

34.07                  JyvKU II                                                                                             5          vatt-11       Äänekoski                 100809
                            (Vilhelmiina Tornberg, Nea Matikainen, Veera Säynätmäki, Annika Ahonen)

34.28                  JämsI                                                                                                10        pm-11       Äänekoski                 050909
                           
Elsa Laitinen, Sofia Heinonen, Iida-Mari Etelä, Krista Koskinen

34.97                  SuolU                                                                                                2          ka-11         Lappeenranta           040609
                            (Siiri Möller, Pirita Pirhonen, Karita Pirhonen, Aino Pulkkinen)

35.03                  SuolU II                                                                                             6          vatt-11       Äänekoski                 100809
                            (Siiri Möller, Kira Kähkönen, Camilla Forsberg, Tessa Toropainen)

35.90                  KarsKi                                                                                               7          vatt-11       Äänekoski                 100809
                            (Helmi Paajanen, Viivi Piispanen, Oona Salonen, Kaisla Paajanen)

 

                                                         4x600 m

                                                         IKE 7.41.40                                          TurUL                 -05

                                                         PE 7.48.71                                           JyvKU                 -01

 

8.45.15               JyvKU I                                                                                              1          pm-11       Äänekoski                 050909
                           
Monika Ahonen, Hilla Nieminen, Sonja Pentti, Vilhelmiina Tornberg

8.45.86               KaipVi                                                                                               2          pm-11       Äänekoski                 050909
                           
Roosa Lindfors, Saara Äikäs, Emmi Härkönen, Vilma Moisio

8.49.06               SuolU I                                                                                              3          pm-11       Äänekoski                 050909
                           
Siiri Möller, Saija Seppä, Annika Järvinen, Aino Pulkkinen

9.00.29               SaaPu I                                                                                             4          pm-11       Äänekoski                 050909
                           
Laura Rautiainen, Mari Tamminen, Janika Ståhl, Minttu Rinne

9.07.92               PihtTu I                                                                                             5          pm-11       Äänekoski                 050909
                           
Enni Varis, Eveliina Kumpulainen, Annika Kumpulainen, Marjut Siekkinen

9.34.80               ViitVi I                                                                                                6          pm-11       Äänekoski                 050909
                           
Roosa-Maija Raatikainen, Miina Palonen, Saara Puustinen, Aino-Amalia Raatikainen

9.35.06               SaaPu II                                                                                            7          pm-11       Äänekoski                 050909
                           
Sanni Lehtomäki, Veera Järvinen, Assi Kantalainen, Phetrin Marjamäki

9.57.30               JämsI                                                                                                8          pm-11       Äänekoski                 050909
                           
Elsa Laitinen, Iida-Mari Etelä, Krista Koskinen, Sofia Heinonen

10.13.95            HankHa                                                                                            9          pm-11       Äänekoski                 050909
                           
Anni Immonen, Henna Kuronen, Elsi Jääskeläinen, Mimoca Pietiläinen

 

                                                                                                                   

 

Tytöt-10                                                                                                       

 

                                                         150 m

                                                         IKE 21.52 Josefiina Mäkinen           SalVil                  -07

                                                         PE 21.69 Kiika Tarhonen                  HankHa             -02

 

23.00       +0.0   Ada                     Koistinen           JyvKU       050199                   1r2       vatt-11       Karstula                     230609

24.96       +0.1   Heini                   Ikonen                HankHa   220399                   3r1       vatt-11       Karstula                     230609

26.80       +0.0   Henna                Kuronen             HankHa   070399                   2r2       vatt-11       Karstula                     230609

27.64                  Siiri                     Möller                 SuolU      291299                   7          ka-10         Leppävirta                 060909

28.54       +0.0   Inka                     Manninen          HankHa   280899                   3r2       vatt-11       Karstula                     230609

 

24.2                    Sonja                  Pentti                  JyvKU       050199                   2          pk-11         Muurame                   070709

 

                                                                                                                        600 m 

                                                         IKE 1.49.33 Sonja Kenkkilä              IlmajKi                -06

                                                         PE 1.51.96 Henriikka Virtanen         JyvKU                 -00

 

2.09.53               Siiri                     Möller                 SuolU      291299                   2          kv-10         Bodö, NOR                220809

2.19.77               Eveliina              Kumpulainen    PihtTu      050599                   5          ka-11         Nokia                          010709

2.19.82                                           Kumpulainen                                                      9          jun-11       Lappeenranta           110709

2.22.10               Hilla                    Nieminen          JyvKU       010699                   3          pk-11         Jyväskylä                   260509

 

                                                         800 m

                                                         IKE 2.30.8 Teija Virkberg                  RaahVe              -73

                                                         PE 2.36.6 Virpi Heimonen                HankHa             -76

 

3.02.90               Siiri                     Möller                 SuolU      291299                   2          pk-11         Keuruu                       060609

3.11.1                 Tiia                      Pyyhkälä            VaajKu     280899                   1          pk-10         Jämsä                        160809

3.16.3                 Erika                   Mäki                    JämsI      230799                   2          pk-10         Jämsä                        160809

 

                                                         1000 m (A 3.52.00, B 4.08.00, C 4.28.00)

                                                         IKE 3.20.36 Isabella Surakka          YlöjRy                 -08

                                                         PE 3.32.8 Maria Hepola                    MuurY                 -02

                                                               3.32.42 Heini Ikonen                   HankHa              -09

 

3.32.42               Heini                   Ikonen                HankHa   220399                   1          pm-10       Saarijärvi                   090809

3.38.00                                           Ikonen                                                                  1          karn-10     Jämsänkoski            250609

3.41.38               Siiri                     Möller                 SuolU      291299                   1          pk-11         Jyväskylä                   030909

4.00.1                 Tiia                      Pyyhkälä            VaajKu     280899                   4          pk-11         Jyväskylä/T                060809

4.03.08               Annika                Kumpulainen    PihtTu      040799                   3          pm-10       Saarijärvi                   090809

                                                                                                                   

 

Tytöt-09

                                                         40 m (A 6.90, B 7.15, C 7.50)

                                                         IKE 6.39 Maria Vanha-Rauvola        EurajVe              -97

                                                         PE 6.47 Riina Jormakka                   KaipVi                 -05

 

6.77                    Pinja                   Hirvilahti             KaipVi      080200                   1          pm-09       Saarijärvi                   080809

6.82                    Oona                  Nieminen          LaukU      020800                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

6.83                                                 Hirvilahti                                                               3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

6.90                    Neea                  Flyktman            KaipVi      210500                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

6.95          -2.8                               Hirvilahti                                                               2          pk-09         Orivesi                        070709

6.97                                                 Hirvilahti                                                               1h3      pm-09       Saarijärvi                   080809

6.99                    Kaisla                 Paajanen           KarsKi     140300                   1h4      pm-09       Saarijärvi                   080809

7.10                    Nea                     Hulkko                JämsI      100200                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

7.12                    Pricina                Nzeza                 KeurKi     211000                   1          pk-09         Keuruu                       060609

7.15         +1.4   Pirita                   Pirhonen            SuolU      010900                   5          HJG-09     Kuopio                       170709

7.17          -1.8   Tessa                 Toropainen       SuolU      120300                   1r2       pk-09         Jyväskylä                   030909

7.19          -0.6                               Nzeza                                                                    2          kv-09         Keuruu                       190609

7.23          -0.1   Karita                  Pirhonen            SuolU      010900                   1r1       pk-09         Jyväskylä                   030909

7.28                    Kira                     Kähkönen          SuolU      170100                   2h4      pm-09       Saarijärvi                   080809

7.30          -0.1   Viivi                     Voutilainen        MuurY      080100                   2r1       pk-09         Jyväskylä                   030909

7.31                    Mila                     Borg                    KeurKi     130801                   2          pk-09         Keuruu                       060609

7.32                    Laura                  Koivisto              LaukU      040201                   3h4      pm-09       Saarijärvi                   080809

7.34                    Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   4          pm-09       Saarijärvi                   080809

7.38                    Hanna                Sillansalmi        VaajKu     260800                   2h1      pm-09       Saarijärvi                   080809

7.39                    Marja                  Puustinen          ViitVi         120400                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

7.40                    Kiia-Klarika       Suomalainen    JämsI      190201                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

7.42                    Oona                  Koistinen           JyvKU                                       5r1       FJG-08      Helsinki/E                  290709

7.42          -1.8   Sonja                  Punnala             JyvKU                                       2r2       pk-09         Jyväskylä                   030909

7.46                    Aino                    Hovinen             KaipVi      191000                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

7.47                    Kia                      Pasanen            MuurY      030901                   3          pk-09         Keuruu                       060609

 

                                                         käsiaikoja

 

6.7                       Pinja                   Hirvilahti             KaipVi      080200                   1          pk-09         Jämsä                        190909  

6.9                       Nea                     Hulkko                JämsI      100200                   2          cup-09      Jämsä                        270509

7.0                       Karita                  Pirhonen            SuolU      010900                   1          pk-09         Äänekoski                 280509

7.1                       Pirita                   Pirhonen            SuolU      010900                   2          pk-09         Äänekoski                 280509

7.2                       Ella                     Kokkinen           KaipVi      090401                   1          cup-08      Jämsä                        270509

7.3                       Saara                 Svahn                 JämsI      170101                   2          pk-09         Jämsä                        190909

 

                                                         60 m

                                                         IKE 8.84 Johanna Manninen            NurmJy              -89

                                                         PE 9.29 Heidi Hämäläinen              ÄänU                  -91

 

9.63         +0.8   Pinja                   Hirvilahti             KaipVi      080200                   2r1       karn-11     Jämsänkoski            280609

10.05                  Kaisla                 Paajanen           KarsKi     140300                   8          vatt-11       Karstula                     290809

10.28        -0.2                               Paajanen                                                             4r2       vatt-11       Äänekoski                 100809

10.36        -0.2   Tessa                 Toropainen       SuolU      120300                   5r2       vatt-11       Äänekoski                 100809

10.59                  Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   1r2       kv-09         Bodö, NOR                220809

10.60        -0.8   Pirita                   Pirhonen            SuolU      010900                   3r1       vatt-11       Äänekoski                 100809

10.66         0.8   Kiia-Klarika       Suomalainen    JämsI      190201                   5r1       karn-11     Jämsänkoski            280609

10.66        -0.8   Karita                  Pirhonen            SuolU      010900                   4r1       vatt-11       Äänekoski                 100809

10.74                  Noora                 Siikamäki          SaaPu               00                   2r1       cup-09      Saarijärvi                   190809

10.82        -0.2   Noora                 Lamminniemi   HankHa   120600                   6r2       vatt-11       Äänekoski                 100809

10.83                  Jonna                 Saaristo             SaaPu               00                   1r3       cup-09      Saarijärvi                   190809

10.94                  Iida                      Patovisti             KyyjKy                                       1          pk-09         Kyyjärvi                       240609

 

                           

                                                         150 m 

                                                         IKE 22.39 Senni Salminen               SimpU                -05

                                                         PE 23.62 Kiika Tarhonen                  HankHa             -01

 

25.12                  Pinja                   Hirvilahti             KaipVi      080200                   1          cup-09      Jämsä                        050809

26.13                  Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   4          pk-11         Laukaa                       100609

26.80                  Neea                  Flyktman            KaipVi      210500                   2          cup-09      Jämsä                        050809

27.3                    Kia                      Pasanen            MuurY      030901                   4          pk-09         Joutsa                        130709

27.86                  Saara                 Svahn                 JämsI      170101                   4          cup-09      Jämsä                        050809

 

                                                        

 

                                                        

 

                                                         600 m 

                                                         IKE 1.55.96 Silja Pelto-Piri               NoormNo          -01

                                                        PE 2.01.42 Maria Lappalainen        KivijKi                 -99

 

2.09.08               Pirita                   Pirhonen            SuolU      010900                   1          kv-09         Bodö, NOR                220809

2.11.89               Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   3          kv-09         Bodö, NOR                220809

2.16.72               Karita                  Pirhonen            SuolU      010900                   3          ka-09         Lappeenranta           040609

 

                                                         800 m

                                                         IKE 2.38.7 Teija Virkberg                  RaahVe              -72

                                                         PE 2.47.7 Mervi Urpilainen               KinnKi                -92

 

3.00.96               Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   3          pm-17       Laukaa                       040809

3.32.18               Viivi                     Voutilainen        MuurY      080100                   1          pk-09         Keuruu                       060609

3.26.93               Pricina                Nzeza                 KeurKi     211100                   2          pk-09         Keuruu                       060609

 

                                                         1000 m (A 4.04.00, B 4.20.00, C 4.42.00)

                                                         IKE 3.30.18 Sonja Kenkkilä              IlmajKi                -05

                                                         PE 3.45.71 Amanda Flores              SuolU                 -99

                                                               3.38.78 Elina Nieminen               SuolU                 -09

 

3.38.78               Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   2          jun-09       Janakkala                  120709

3.44.08                                           Nieminen                                                             1          pk-09         Hankasalmi              080709

3.47.40               Pirita                   Pirhonen            SuolU      010900                   3          vatt-11       Äänekoski                 100809

3.54.1                 Oona                  Nieminen          LaukU      020800                   3          pk-11         Jyväskylä/T                060809

4.01.56               Heidi                   Haapamäki       JyvKU       231100                   4          pm-09       Saarijärvi                   090809

4.07.47               Viivi                     Voutilainen        MuurY      080100                   3          pk-09         Hankasalmi              080709

4.12.69               Camilla              Forsberg            SuolU      080102                   6          pm-09       Saarijärvi                   090809

4.14.0                 Emmi                 Lahtela               KaipVi      050502                   3          so-11        Kuhmoinen               290709

4.19.4                 Pinja                   Hirvilahti             KaipVi      080200                   1          cup-09      Jämsänkoski            140709

4.24.66               Ella-Noora         Lehtonen           PylkY        200801                   7          pm-09       Saarijärvi                   090809

4.30.65               Kiia                     Jauhiainen        KinnKi      280700                   8          pm-09       Saarijärvi                   090809

4.32.7                 Aino                    Hovinen             KaipVi      191000                   2          cup-09      Jämsänkoski            140709

4.33.57               Salla                   Hiltunen             HankHa   130400                   5          pk-09         Hankasalmi              080709

4.36.44               Annika                Ahonen              JyvKU       150102                   9          pm-09       Saarijärvi                   090809

4.38.5                 Karita                  Pirhonen            SuolU      010900                   3          pk-09         Äänekoski                 280509

 

                                                         1500 m

 

6.18.84               Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   2          pk-11         Laukaa                       100609

 

                                                                                                                    

                                                         Pituus (A 350, B 330, C 300)

                                                         IKE 426 Kiika Tarhonen                    HankHa             -01

                                                         PE 426 Kiika Tarhonen                     HankHa             -01

 

370                     Pinja                   Hirvilahti             KaipVi      080200                   1          pk-09         Joutsa                        130709

361                                                  Hirvilahti                                                               1          cup-09      Jämsä                        050809

357                                                  Hirvilahti                                                               1          pk-09         Orivesi                        070709

352                     Tessa                 Toropainen       SuolU      120300                   2          pm-09       Saarijärvi                   090809

351                     Pirita                   Pirhonen            SuolU      010900                   1          kv-09         Bodö, NOR                220809

346                     Karita                  Pirhonen            SuolU      010900                   3          HJG-09     Kuopio                       170709

344                     Oona                  Nieminen          LaukU      020800                   3          pm-09       Saarijärvi                   090809

331                     Pricina                Nzeza                 KeurKi     211100                   2          kv-09         Keuruu                       190609

330                     Neea                  Hulkko                JämsI      100200                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

330                     Sonja                  Punnala             JyvKU                                       3          pk-09         Jyväskylä                   030909

327                     Hanna                Sillansalmi        VaajKu     260800                   6          pm-09       Saarijärvi                   090809

327                     Silvia                   Messala             SaaPu     160201                   7          pm-09       Saarijärvi                   090809

326                     Kaisla                 Paajanen           KarsKi     140300                   8          pm-09       Saarijärvi                   090809

326                     Petra                   Hyökyvaara        TikkTi       090700                   2          pk-09         Jyväskylä/T                060809

322                     Kira                     Kähkönen          SuolU      170100                   11        vatt-11       Äänekoski                 100809

319                     Oona                  Koistinen           JyvKU                                       7          FJG-08      Helsinki/E                  290709

315                     Neea                  Flyktman            KaipVi      210500                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

312                     Ella                     Kokkinen           KaipVi      090401                   1          cup-08      Jämsä                        170609

311                     Krista                  Eteläkari            KyyjKy                                       1          cup-09      Pylkönmäki               020709

311                     Mia                      Pentti                  JyvKU       070102                   10        pm-09       Saarijärvi                   090809

310                     Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   3          pk-09         Hankasalmi              080709

307                     Silja                    Leppänen          KarsKi     050401                   2          cup-09      Pylkönmäki               020709

307                     Mila                     Borg                    KeurKi     130801                   11        pm-09       Saarijärvi                   090809

307                     Marja                  Puustinen          ViitVi         120400                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

304                     Sofia                   Tuomola            TikkTi                                        4          pk-09         Jyväskylä/T                060809

303                     Kiia-Klarika       Suomalainen    JämsI      190201                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

302                     Aliisa                  Ruusuvirta         VaajKu     250900                   5          pk-09         Jyväskylä/T                060809

301                     Aino                    Hovinen             KaipVi      191000                   3          cup-09      Jämsä                        170609

 

                                                         Kolmiloikka

                                                         PE 8.57 Aino Pulkkinen                    SuolU                 -07

 

                                                         Kuula (2.0 kg) (A 5.80, B 5.10, C 4.20)

                                                         IKE 11.79 Karoliina Uusitalo            HumppY                               -00

                                                         PE 8.34 Riikka Lundberg                  HankHa             -04

 

6.82                    Pinja                   Hirvilahti             KaipVi      080200                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

6.06                    Veera                  Toivonen            KaipVi      040200                   1          pm-09       Saarijärvi                   090809

6.05                    Kiia                     Jauhiainen        KinnKi      280700                   2          pm-09       Saarijärvi                   090809

5.89                    Salla                   Hiltunen             HankHa   130400                   6          vatt-11       Karstula                     230609

5.66                    Tessa                 Toropainen       SuolU      120300                   1          pk-09         Äänekoski                 170909

5.31                    Silvia                   Messala             SaaPu     160201                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

5.12                    Pricina                Nzeza                 KeurKi     211100                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

5.02                    Marja                  Puustinen          ViitVi         120400                   5          pm-09       Saarijärvi                   090809

4.88                    Sara                    Paukku               PihtTu      221200                   6          pm-09       Saarijärvi                   090809

4.81                    Meri                     Neste                 SuolU      270600                   3          pk-09         Äänekoski/S              010709

4.81                    Neea                  Flyktman            KaipVi      210500                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

4.79                    Jasmin               Kytöpuro            TikkTi                                        2          pk-09         Jyväskylä/T                060809

4.75                    Pirita                   Pirhonen            SuolU      010900                   7          jun-09       Janakkala                  120709

4.73                    Hanna                Sillansalmi        VaajKu     260800                   3          pk-09         Jyväskylä/T                060809

4.68                    Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   7          pm-09       Saarijärvi                   090809

4.61                    Unna                  Sinivuori             JyvKU       300700                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

4.59                    Peppiina            Holm                  ViitVi         220201                   2          pk-09         Viitasaari                   130909

4.55                    Aino                    Hovinen             KaipVi      191000                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

4.50                    Jenni                  Väisänen           PihtTu      050700                   10        pm-09       Saarijärvi                   090809

4.41                    Viivi                     Voutilainen        MuurY      080100                   11        pm-09       Saarijärvi                   090809

4.38                    Oona                  Nieminen          LaukU      020800                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

4.35                    Aino                    Huhtanen          JämsI      090601                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

4.33                    Neea                  Hulkko                JämsI      100200                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

4.30                    Ella                     Kokkinen           KaipVi      090401                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

4.26                    Anna                   Koivisto              KaipVi      190400                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

4.24                    Camilla              Forsberg            SuolU      080102                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

4.23                    Ella                     Manninen          SaaPu     260800                   13        pm-09       Saarijärvi                   090809

4.20                    Veera                  Jauhiainen        HankHa            00                   3          sm-09       Hankasalmi              190809

4.18                    Saara                 Svahn                 JämsI      170101                   4          pk-09         Jämsänkoski            120909

4.17                    Annika                Ahonen              JyvKU       150102                   3-ott     pm-09       Jämsä                        220809

4.16                    Aliisa                  Ruusuvirta         VaajKu     250900                   7          HJG-09     Kuopio                       180709

4.16                    Sofia                   Tuomola            TikkTi                00                   7          pk-09         Jyväskylä/T                060809

4.15                    Aino-Kaisa        Etelä                   JämsI      291201                   5          pk-09         Jämsä                        120909

4.13                    Juliaana             Strandman        SuolU      170600                   4          pk-09         Äänekoski/S              010709

4.10                    Kia                      Pasanen            MuurY      030901                   8          pk-09         Jyväskylä/T                060809

4.07                    Silja                    Leppänen          KarsKi     050401                   8          vatt-11       Karstula                     230609

4.07                    Janna                 Parkkinen          PihtTu      270901                   3          pk-09         Pihtipudas                 160809

4.03                    Ella                     Pohjola              VaajKu     190401                   9          pk-09         Jyväskylä/T                060809

 

                                                         Kiekko (600 g)

                                                         IKE 28.91 Karoliina Uusitalo            HumppY                               -00

                                                         PE 22.18 Katja Strandman               ViitVi                    -92

 

12.28                  Pinja                   Hirvilahti             KaipVi      080200                   1          cup-10      Jämsänkoski            140709

10.70                  Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   3          ka-09         Leppävirta                 060909

9.97                    Pirita                   Pirhonen            SuolU      010900                   2          kv-09         Bodö, NOR                220809

9.85                    Aino-Kaisa        Etelä                   JämsI      291201                   2          cup-10      Jämsänkoski            140709

8.36                    Viivi                     Voutilainen        MuurY      080100                   4          ka-09         Leppävirta                 060909

8.67                    Kiia                     Siponen             SuolU      270401                   1          ka-08         Leppävirta                 060909

 

                                                         Moukari (2.5 kg)

                                                         IKE 26.53 Karoliina Uusitalo            HumppY                               -00

                                                         PE 20.04 Kaisa Ahonen                    KivijKi                 -95

 

15.63                  Juliaana             Strandman        SuolU      170600                   2          ka-10         Leppävirta                 060909

13.60                  Pinja                   Hirvilahti             KaipVi      080200                   1          cup-09      Jämsä                        050809

11.06                  Kiia                     Siponen             SuolU      270401                   2          pk-09         Äänekoski/S              270809

8.84                    Katri                    Katajamäki        SaaPu     200101                   5          cup-09      Karstula                     090709

8.61                    Neea                  Flyktman            KaipVi      210500                   3          cup-09      Jämsä                        050809

 

                                                         Keihäs (400 g)

                                                         IKE 28.48 Karoliina Uusitalo            HumppY                               -00

                                                         PE 23.38 Elina Uustalo                     KonnU                -00

 

14.48                  Jenni                  Väisänen           PihtTu      050700                   1          pk-09         Äänekoski                 170909

11.80                  Tessa                 Toropainen       SuolU      120300                   2          pk-09         Äänekoski                 170909

11.27                  Sara                    Paukku               PihtTu      221200                   3          pk-09         Pihtipudas                 160809

10.98                  Jenna                 Rutanen             PihtTu                                       4          pk-09         Pihtipudas                 160809

10.90                  Katri                    Katajamäki        SaaPu     200101                   1          cup-09      Kannonkoski            130809

10.77                  Julia                    Kemppainen     PihtTu      110300                   2          karn-09     Pihtipudas                 280609

9.85                    Katri                    Katajamäki        SaaPu     200101                   3          pk-09         Äänekoski                 170909

9.82                    Janna                 Parkkinen          PihtTu      270901                   5          pk-09         Pihtipudas                 160809

8.99                    Pirita                   Pirhonen            SuolU      010900                   1          kv-09         Bodö, NOR                220809

6.29                    Sonja                  Katajamäki        SaaPu                                      4          pk-09         Äänekoski                 170909

 

                                                         Keihäs (350 g) (A 16.00, B 12.50, C 8.00)

 

19.32                  Pinja                   Hirvilahti             KaipVi      080200                   1          pm-09       Saarijärvi                   080809

18.39                  Jenni                  Väisänen           PihtTu      050700                   2          pm-09       Saarijärvi                   080809

16.21                  Tessa                 Toropainen       SuolU       120300                   2          pk-09        Äänekoski/S             010709

15.48                  Kiia                     Jauhiainen        KinnKi      280700                   3          pm-09       Saarijärvi                   080809

12.91                  Sara                    Paukku               PihtTu      221200                   5          pm-09       Saarijärvi                   080809

11.69                  Salla                   Hiltunen             HankHa   130400                   3          pk-09         Jämsänkoski            120909

11.49                  Marja                  Puustinen          ViitVi         120400                   6          pm-09       Saarijärvi                   080809

11.25                  Janna                 Parkkinen          PihtTu      270901                   7          pm-09       Saarijärvi                   080809

10.92                  Veera                  Toivonen            KaipVi      040200                   8          pm-09       Saarijärvi                   080809

10.88                  Mila                     Borg                    KeurKi     130801                   9          pm-09       Saarijärvi                   080809

10.81                  Annika                Ahonen              JyvKU       150102                   10        pm-09       Saarijärvi                   080809

10.78                  Kaisla                 Paajanen           KarsKi     140300                   1          cup-09      Saarijärvi                   190809

10.36                  Minttu                  Varis                   PihtTu      040100                   11        pm-09       Saarijärvi                   080809

10.07                  Kiia-Klarika       Suomalainen    JämsI      190201                   1          cup-08      Jämsä                        170609

9.59                    Noora                 Siikamäki          SaaPu                                      2          cup-09      Saarijärvi                   190809

9.23                    Saara                 Svahn                 JämsI      130101                   4          pk-09         Jämsänkoski            120909

9.19                    Hanna                Sillansalmi        VaajKu     260800                   12        pm-09       Saarijärvi                   080809

9.16                    Silvia                   Messala             SaaPu     160201                   4          cup-09      Saarijärvi                   190809

8.72                    Ella                     Manninen          SaaPu     260800                   5          cup-09      Saarijärvi                   190809

8.54                    Neea                  Flyktman            KaipVi      210500                   2          cup-09      Jämsä                        170609

8.54                    Silja                    Leppänen          KarsKi     180400                   2          cup-09      Karstula                     090709

8.31                    Aino                    Huhtanen          JämsI      090601                   2          cup-08      Jämsä                        170609

8.24                    Ella-Noora         Lehtonen           PylkY        200801                   14        pm-09       Saarijärvi                   080809

 

                           

                                                         3-ottelu (A 550, B 450, C 300) (40 m, pituus, kuula)

                                                         IKE 961 Lotta Kemppinen                ViipU                   -07

                                                         PE 809 Kiika Tarhonen                     HankHa             -01 (40 m, pituus, pallo)

 

746                     Pinja                   Hirvilahti             KaipVi      080200                   1          pm-09       Jämsä                        220809
                           
6,83, 3,42, 6,82

621                     Oona                  Nieminen          LaukU      020800                   2          pm-09       Jämsä                        220809
                            6.82, 342, 4.38

591                     Neea                  Flyktman            KaipVi      210500                   3          pm-09       Jämsä                        220809
                            6.90, 315, 4.81

548                     Neea                  Hulkko                JämsI      100200                   4          pm-09       Jämsä                        220809
                            7.10, 330, 4.33

530                     Pricina                Nzeza                 KeurKi     211100                   5          pm-09       Jämsä                        220809
                            7.31, 310, 5.12

502                     Marja                  Puustinen          ViitVi         120400                   6          pm-09       Jämsä                        220809
                            7.39, 307, 4.83

454                     Silvia                   Messala             SaaPu     160201                   7          pm-09       Jämsä                        220809
                            7.65, 269, 5.31

451                     Aino                    Hovinen             KaipVi      191000                   8          pm-09       Jämsä                        220809
                            7.46, 282, 4.55

443                     Hanna                Sillansalmi        VaajKu     260800                   9          pm-09       Jämsä                        220809
                            7.43, 282, 4.32

437                     Mila                     Borg                    KeurKi     130801                   10        pm-09       Jämsä                        220809
                            7.34, 295, 3.65

426                     Anna                   Koivisto              KaipVi      190400                   11        pm-09       Jämsä                        220809
                            7.55, 283, 4.26

420                     Kiia-Klarika       Suomalainen    JämsI      190201                   12        pm-09       Jämsä                        220809
                            7.40, 303, 3.29

405                     Ella                     Kokkinen           KaipVi      090401                   13        pm-09       Jämsä                        220809
                            7.63, 269, 4.30

404                     Mia                      Pentti                  JyvKU       070102                   14        pm-09       Jämsä                        220809
                            7.69, 293, 3.88

402                     Saara                 Svahn                 JämsI      170101                   15        pm-09       Jämsä                        220809
                            7.61, 273, 4.10

399                     Unna                  Sinivuori             JyvKU       300700                   15        ka-09         Helsinki/E                  060609
                            7.63, 257, 4.39

399                     U                         Sinivuori                                                               16        pm-09       Jämsä                        220809
                            7.75, 258, 4.61

389                     Aino                    Huhtanen          JämsI      090601                   17        pm-09       Jämsä                        220809
                            7.72, 258, 4.35

384                     Jenni                  Väisänen           PihtTu      050700                   18        pm-09       Jämsä                        220809
                            7.86, 260, 4.49

375                     Sara                    Paukku               PihtTu      221200                   19        pm-09       Jämsä                        220809
                            7.92, 247, 4.66

372                     Camilla              Forsberg            SuolU      080102                   20        pm-09       Jämsä                        220809
                            7.84, 259, 4.24

365                     Annika                Ahonen              JyvKU       150102                   21        pm-09       Jämsä                        220809
                            7.89, 261, 4.17

316                     Saana                Nieminen          LaukU      170901                   22        pm-09       Jämsä                        220809
                            8.02, 247, 3.60

285                     Emmi                 Lahtela               KaipVi      050502                   23        pm-09       Jämsä                        220809
                            8.46, 266, 3.22

273                     Aino-Kaisa        Etelä                   JämsI      291201                   24        pm-09       Jämsä                        220809
                            8.14, 220, 3.32

272                     Janna                 Parkkinen          PihtTu      270901                   25        pm-09       Jämsä                        220809
                            8.59, 229, 3.78                                                            

 

                                                         T-9 4x50 m

 

34.31                  KaipVi                                                                                               1          pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Neea Flyktman, Ella Kokkinen, Aino Hovinen, Pinja Hirvilahti

34.72                  SuolU I                                                                                              2          pm-09       Äänekoski                 050909
                            E
lina Nieminen, Kira Kähkönen, Reetta Roikonen, Tessa Toropainen

35.83                  JyvKU I                                                                                              3          pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Unna Sinivuori, Mia Pentti, Oona Koistinen, Annika Ahonen

36.11                  JämsI                                                                                                4          pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Aino Huhtanen, Aino-Kaisa Etelä, Saara Svahn, Kiia-Klarika Suomalainen

37.10                  PihtTu I                                                                                             5          pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Minttu Varis, Julia Kemppainen, Jenni Väisänen, Sara Paukku

37.43                  ViitVi I                                                                                                6          pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Ida Liimatainen, Peppiina Holm, Elina Manninen, Marja Puustinen

37.55                  SuolU II                                                                                             7          pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Kaisa Piitulainen, Milla Seppä, Camilla Forsberg, Rosa-Maria Hämäläinen

37.73                  SaaPu II                                                                                            8          pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Suvi Ruotsalainen, Kaisa Kalenius, Saana Rautiainen, Jonna Saaristo

37.86                  SaaPu I                                                                                             9          pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Sonja Katajamäki, Silvia Messala, Taija Malinen, Viia Vahtera

39.19                  ViitVi II                                                                                               10        pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Meri Majaniemi, Viivi Raatikainen, Pinja Tenhunen, Hanna Puustinen

 

                                                         T-9 4x400 m

 

5.33.88               SuolU I                                                                                              1          pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Elina Nieminen, Milla Seppä, Rosa-Maria Hämäläinen, Tessa Toropainen

5.51.49               KaipVi                                                                                               2          pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Neea Flyktman, Ella Kokkinen, Aino Hovinen, Pinja Hirvilahti

6.06.05               JyvKU I                                                                                              3          pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Oona Koistinen, Unna Sinivuori, Mia Pentti, Annika Ahonen,

6.08.21               SuolU II                                                                                             4          pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Kaisa Piitulainen, Reetta Roikonen, Camilla Forsberg, Kira Kähkönen

6.16.92               PihtTu I                                                                                             5          pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Minttu Varis, Julia Kemppainen, Sara Paukku, Jenni Väisänen

6.23.15               JämsI                                                                                                6          pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Aino Huhtanen, Aino-Kaisa Etelä, Kiia-Klarika Suomalainen, Saara Svahn

6.39.55               SaaPu I                                                                                             7          pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Kaisa Kalenius, Silvia Messala, Taija Malinen, Viia Vahtera

6.40.20               ViitVi I                                                                                                8          pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Ida Liimatainen, Peppiina Holm, Elina Manninen, Marja Puustinen

6.53.83               SaaPu II                                                                                            9          pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Sonja Katajamäki, Katri Katajamäki, Saana Rautiainen, Jonna Saaristo

6.56.86               ViitVi II                                                                                               10        pm-09       Äänekoski                 050909
                           
Meri Majaniemi, Viivi Raatikainen, Pinja Tenhunen, Hanna Puustinen

 

                                                         600 m kävely (A 4.20.00, B 4.50.00, C 5.30.00)

                                                         IKE 3.00.20 Ada Jalkanen                PorvU                 -09

                                                         PE 3.04.39 Sari Anttonen                  SuolU                 -00

                                                               3.00.34 Elina Nieminen               SuolU                 -09

 

3.00.34               Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   2          FJG-09      Helsinki/E                  290709

3.24.09                                           Nieminen                                                             1          pm-09       Saarijärvi                   080809

3.29.69                                           Nieminen                                                             1          pm-09       Saarijärvi                   190709

3.37.7                                             Nieminen                                                             1          ka-09         Töysä                         130709

4.03.93               Minttu                  Varis                   PihtTu      040100                   2          pm-09       Saarijärvi                   080809

4.10.56               Sara                    Paukku               PihtTu      221200                   3          pm-09       Saarijärvi                   080809

4.17.74               Annika                Varis                   PihtTu      140200                   4          pm-09       Saarijärvi                   080809

4.18.65               Ella-Noora         Lehtonen           PylkY        200801                   5          pm-09       Saarijärvi                   080809

4.19.48               Sonja                  Katajamäki        SaaPu     151002                   6          pm-09       Saarijärvi                   080809

4.32.5                 Suvi                     Poikolainen                                                         1          pk-09         Äänekoski/S              270809

4.41.6                                             Katajamäki                                                          1          pk-09         Äänekoski                 170909

 

                                                         1000 m kävely

                                                         PE 5.43.5 Sari Anttonen                    SuolU                 -00

 

5.48.0                 Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   1          pk-11         Äänekoski                 170909

5.54.96                                           Nieminen                                                             1          ka-09         Leppävirta                 060909

6.23.21                                           Nieminen                                                             2          ka-11         Kangasala                120609

6.23.2                                             Nieminen                                                             1          pk-11         Äänekoski/S              270809

7.53.3                 Meri-Tuuli          Neste                 SuolU      270600                   1          pk-09         Äänekoski/S              010709

 

                                                         1 km kävely

 

6.18                    Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   1          pk-09         Konnevesi                 170509

8.31                    Ida                       Hintikka              KonnU                                      2          pk-09         Konnevesi                 170509

 

                           

 

Tilasto: Arvo Siltanen, sähköposti:  arvo.siltanen@hotmail.com, puh. 040-5931325, katuos. Peltokatu 37 F 44100 Äänekoski