Flying Finns-kilpailusarja 2011

               Hallitonnit kotiratakilpailuna

                     Tilanne 20.03.2011

 

    Sij = sijoitus hallikilpailussa, P1 = pisteet FF-sarjaan

=============================================================================

  T9 , 76

  Sij                                                           P1

    1. Ella Kainulainen       Savonlinnan Jyry       3.50.67    50  Joens 12.2

    2. Veera Uusinoka         Kangasalan Urheilijat  3.51.79    49  Tampe 20.3

    3. Mila Manninen          Kangasalan Urheilijat  3.54.69    48  Tampe 20.3

    4. Kerttu Niinimäki       Viialan Valtti         3.54.75    47  Tampe 20.3

    5. Rhonda Jalkanen        Porvoon Urheilijat     3.56.36    46  Helsi 13.2

    6. Emmi Pennanen          Jyväskylän Kenttäurhei 3.56.80    45  Tampe 13.3

    7. Sanni Möller           Suolahden Urho         3.58.37    44  Kuopi 04.2

    8. Jeannette Latva        ÅIFK Friidrott         4.01.04    43  Turku 16.2

    9. Pihla Aro              Tampereen Pyrintö      4.02.01    42  Tampe 13.3

   10. Emilia Tuomaala        Saloisten Salama       4.05.58    41  Oulu  27.2

   11. Emilia Kilpinen        Forssan Salama         4.06.54    40  Tampe 20.3

   12. Tia Palmunen           Hyvinkään seudun Urhei 4.07.73    39  Helsi 13.2

   13. Sonja Stång            Kuivasjärven Aura      4.08.22    38  Oulu  27.2

   13. Wilhelmiina Harju      Jyväskylän Kenttäurhei 4.08.26    38  Oulu  27.2

   15. Linnea Maikola         Kalannin Vankka        4.08.59    36  Turku 16.2

   16. Eucabeth Kivikangas    Alajärven Ankkurit     4.08.6h    35  Kuort 17.3

   17. Anni Vartiainen        Maaningan Mahti        4.10.44    34  Kuopi 26.1

   18. Siiri Lithovius        Limingan Niittomiehet  4.10.58    33  Oulu  06.2

   19. Janette Lonkainen      Turun Urheiluliitto    4.12.11    32  Turku 16.2

   20. Ruusu Heikura          Siilinjärven Ponnistus 4.12.20    31  Kuopi 26.1

   21. Victoria Knape         IF Sibbo-Vargarna      4.12.53    30  Pajul 06.1

   22. Kaarina Nurminen       Kangasalan Urheilijat  4.13.42    29  Tampe 20.3

   23. Riina Lindroos         Oulun Pyrintö          4.14.15    28  Oulu  06.2

   24. Sofia Kitinoja         Seinäjoen Seudun Urhei 4.14.9h    27  Kuort 17.3

   25. Linda Uusitalo         Kuivasjärven Aura      4.15.69    26  Oulu  27.2

   26. Karla Könönen          Pyhäselän Urheilijat   4.16.34    25  Joens 09.2

   27. Sara Kinnunen          Lahden Ahkera          4.16.69    24  Pajul 06.1

   28. Essi Hannuksela        Ilmajoen Kisailijat    4.16.8h    23  Kuort 17.3

   29. Sirkku Näsi            Toijalan Vauhti        4.18.35    22  Tampe 06.2

   30. Fanni Rousu            Kuivasjärven Aura      4.18.71    21  Oulu  06.2

   31. Eveliina Pääkkö        Ruskon Yritys          4.19.96    20  Turku 05.3

   32. Pauliina Holm          Mellilän Huovit        4.20.13    19  Turku 16.2

   32. Krista Manninen        Kangasalan Urheilijat  4.20.19    19  Tampe 20.3

   34. Laura Laukkanen        Viialan Valtti         4.21.14    17  Tampe 20.3

   35. Daniela Sandås         ÅIFK Friidrott         4.21.47    16  Turku 16.2

   36. Neea Rantala           Ilmajoen Kisailijat    4.21.8h    15  Kuort 17.3

   37. Minttu Vaitinniemi     Lapin Lukko            4.23.65    14  Rovan 12.2

   38. Mira Tiihonen          Oulun Pyrintö          4.24.33    13  Oulu  06.2

   39. Helmi Ilkka            Oulun Pyrintö          4.25.64    12  Oulu  06.2

   40. Pihla Jaatinen         Lapuan Virkiä          4.25.7h    11  Kuort 17.3

   41. Venla Väliharju        Tampereen Pyrintö      4.27.58    10  Hippo 16.1

   42. Silja Kosonen          Raision Kuula          4.27.72     9  Turku 05.3

   43. Sofia Lindholm         Oulun Pyrintö          4.29.32     8  Oulu  06.2

   44. Neea Lehtinen          Viialan Valtti         4.29.91     7  Hippo 16.1

   45. Fanny Hansen           Naantalin Löyly        4.31.36     6  Turku 05.3

   46. Jutta Koski            Naantalin Löyly        4.34.57     5  Turku 05.3

   47. Petra Tuomi            Tampereen Pyrintö      4.35.20     5  Hippo 16.1

   48. Nea Kylmänen           Nurmijärven Yleisurhei 4.35.46     5  Helsi 13.2

   49. Ronja Hirvimäki        Seinäjoen Seudun Urhei 4.35.8h     5  Kuort 17.3

   50. Olivia Takala          Keski-Uudenmaan Yleisu 4.39.37     5  Helsi 13.2

   51. Rafaela Liski          Turun Urheiluliitto    4.39.52     5  Turku 16.2

   52. Lotta Alasaukko-Oja    Tampereen Pyrintö      4.41.05     5  Hippo 16.1

   53. Iiris Spets            Lapin Lukko            4.42.14     5  Rovan 12.2

   54. Essi Leinonen          Tampereen Pyrintö      4.42.37     5  Tampe 13.3

   55. Emma Rovasalo          Keski-Uudenmaan Yleisu 4.43.49     5  Helsi 13.2

   56. Janette Ahola          Raahen Vesa            4.43.70     5  Oulu  06.2

   56. Charlotta Suoniemi     Kiukaisten Kisailijat  4.43.74     5  Pori  22.1

   58. Sini Siro              Parkanon Urheilijat    4.45.32     5  Hippo 16.1

   59. Jenni Ojala            Lapin Lukko            4.47.54     5  Rovan 12.2

   60. Hanna Meissner         Oulun Pyrintö          4.49.11     5  Oulu  06.2

   61. Elsa Leppälä           Raision Kuula          4.49.26     5  Turku 05.3

   62. Maije-Sofie Salo       Turun Urheiluliitto    4.49.70     5  Turku 16.2

   63. Ellinoora Mattila      Tampereen Pyrintö      4.50.07     5  Hippo 16.1

   64. Iitu Heikkinen         Oulun Pyrintö          4.51.18     5  Oulu  06.2

   65. Alida Öhberg           Turun Urheiluliitto    4.51.76     5  Turku 16.2

   66. Piia Ala-Hakuni        Tampereen Pyrintö      4.52.29     5  Hippo 16.1

   67. Carla Jalkanen         Porvoon Urheilijat     4.53.36     5  Helsi 13.2

   68. Emma Saarni            Ulvila Sport Team      4.55.56     5  Pori  29.1

   69. Anniina Huura          Tampereen Pyrintö      4.59.34     5  Tampe 20.3

   70. Nelli Vihtalahti       Noormarkun Nopsa       5.00.53     5  Pori  29.1

   71. Lyydia Tättilä         Raision Kuula          5.02.81     5  Turku 05.3

   72. Alina Nissinen         Tampereen Pyrintö      5.24.52     5  Hippo 16.1

   73. Charlotta Pettersson   Noormarkun Nopsa       5.28.39     5  Pori  29.1

   74. Fredrika Suoniemi      Kiukaisten Kisailijat  5.34.39     5  Pori  22.1

   75. Mila Siro              Parkanon Urheilijat    5.36.85     5  Hippo 16.1

   76. Mari Vireaho           Tampereen Pyrintö      5.53.78     5  Hippo 16.1

=============================================================================

  P9 , 54

  Sij                                                           P1

    1. Ville Toivonen         Ähtärin Urheilijat     3.35.12    50  Joens 05.3

    2. Nuutti Mustalahti      Tampereen Pyrintö      3.48.46    49  Tampe 13.3

    3. Oskari Kangasniemi     Ikaalisten Urheilijat  3.49.27    48  Tampe 20.3

    4. Kasperi Valonen        Tampereen Pyrintö      3.50.85    47  Tampe 20.3

    5. Roope Saari            Kuortaneen Kunto       3.52.4h    46  Kuort 17.3

    6. Mirko Hänninen         Hämeenlinnan Tarmo     3.53.29    45  Tampe 20.3

    7. Aapo Pasanen           Seinäjoen Seudun Urhei 3.56.7h    44  Kuort 17.3

    8. Niilo Syrjälä          Tammelan Ryske         3.57.15    43  Tampe 20.3

    9. Konsta Kekäläinen      Veitsiluodon Kisaveiko 3.58.18    42  Oulu  27.2

   10. Atte Suominen          Keski-Uudenmaan Yleisu 3.58.90    41  Helsi 13.2

   11. Federico Castagno      Tampereen Pyrintö      3.59.50    40  Tampe 20.3

   12. Teemu Hytönen          Viialan Valtti         3.59.63    39  Tampe 20.3

   13. Aron Pyssysalo         Keski-Uudenmaan Yleisu 3.59.72    38  Helsi 13.2

   13. Paulus Mehtonen        Ähtärin Urheilijat     3.59.7h    38  Kuort 17.3

   15. Aleksi Savolainen      Nokian Urheilijat      3.59.87    36  Pori  29.1

   16. Arttu Syystö           Porin Yleisurheilu     3.59.91    35  Pori  29.1

   17. Toivo Koivu            Rovaniemen Roadrunners 4.00.55    34  Rovan 12.2

   18. Ville Myllyaho         Kuivasjärven Aura      4.00.73    33  Oulu  27.2

   19. Samuel Tiainen         Helsingin Kisa-Veikot  4.01.88    32  Tampe 13.3

   20. Eino Vuori             Hämeenlinnan Tarmo     4.03.27    31  Tampe 20.3

   20. Teemu Ruonakoski       Viialan Valtti         4.03.27    31  Tampe 20.3

   22. Anton Ljung            Larsmo IF              4.03.8     29  Musta 30.1

   23. Aleksi Lammela         Kuivasjärven Aura      4.04.99    28  Oulu  27.2

   24. Olli Elo               Vaajakosken Kuohu      4.05.24    27  Pori  29.1

   25. Zacharias Lalou        Vasa IS                4.07.5     26  Musta 30.1

   26. Markus Leppimaa        Lempäälän Kisa         4.07.63    25  Tampe 06.2

   27. Ossi Rantahalvari      Virttaan Nousu         4.08.10    24  Turku 16.2

   28. Iivari Willman         Noormarkun Nopsa       4.09.91    23  Tampe 13.3

   29. Jere Piiroinen         Pyhäselän Urheilijat   4.12.10    22  Joens 05.3

   30. Einar Salo             Turun Urheiluliitto    4.13.02    21  Turku 16.2

   31. Jonatan Schmidlechner  Tampereen Pyrintö      4.13.76    20  Tampe 20.3

   32. Olli Kivimäki          Nokian Urheilijat      4.15.33    19  Hippo 16.1

   33. Elmeri Syrjälä         Tammelan Ryske         4.15.76    18  Hippo 16.1

   34. Roope Rämä             Lempäälän Kisa         4.19.10    17  Tampe 20.3

   35. Aake Kankare           Turun Toverit          4.19.31    16  Turku 23.1

   36. Topias Lehtonen        Liedon Parma           4.20.06    15  Turku 06.3

   37. Atte Huikuri           Lapin Veikot           4.20.33    14  Rovan 12.2

   38. Mathias Gustafsson     ÅIFK Friidrott         4.20.40    13  Turku 16.2

   39. Juho Kantoniemi        Hyvinkään seudun Urhei 4.21.91    12  Helsi 13.2

   40. Akseli Lindgren        Liedon Parma           4.26.00    11  Turku 16.2

   40. Carlos Hosio           Tampereen Pyrintö      4.26.01    11  Tampe 20.3

   42. Jyri Tuomaala          Kestilän Kisa-Veikot   4.28.18     9  Oulu  05.2

   43. Tuukka Nättiaho        Raision Kuula          4.31.55     8  Turku 06.3

   44. Eeli Hihnala           Tampereen Pyrintö      4.35.96     7  Hippo 16.1

   45. Antti Vähäkangas       Oulun Pyrintö          4.36.85     6  Oulu  05.2

   46. Vincent Ljung          Larsmo IF              4.37.9      5  Musta 30.1

   47. Philip Nynäs           IF Raseborg            4.38.72     5  Turku 27.2

   48. Luukas Luotola         Keski-Uudenmaan Yleisu 4.40.66     5  Helsi 13.2

   49. Otto Ollila            Kangasalan Urheilijat  4.49.66     5  Hippo 16.1

   50. Atte Sippola           Kauhavan Wisa          5.00.7h     5  Kuort 17.3

   51. Onni Ikonen            Hankasalmen Hanka      5.00.86     5  Pajul 06.1

   52. Safin Emran            IF Drott               5.03.7      5  Musta 30.1

   53. Daniel Vesterback      Vasa IS                5.06.4      5  Musta 30.1

   54. Zafir Emran            IF Drott               5.57.1      5  Musta 30.1

=============================================================================

  T10, 86

  Sij                                                           P1

    1. Silja Rönkä            Asikkalan Raikas       3.32.25    50  Tampe 13.3

    2. Anniina Lintilä        Pälkäneen Luja-Lukko   3.34.06    49  Tampe 13.3

    3. Venla Peltola          Lappeenrannan UM       3.37.23    48  Tampe 13.3

    4. Isabella Latva         ÅIFK Friidrott         3.41.58    47  Tampe 13.3

    5. Jenny Vuori            Turun Urheiluliitto    3.44.31    46  Turku 05.3

    6. Meiju Eskelinen        Maaningan Mahti        3.47.31    45  Kuopi 26.1

    7. Mette Mykkänen         Naantalin Löyly        3.47.64    44  Turku 16.2

    8. Emilia Nissinaho       Oulun Pyrintö          3.47.96    43  Jyväs 08.1

    9. Cecilia Ek             Borgå Akilles          3.50.44    42  NÅID  22.1

   10. Johanna Ranta          Lempäälän Kisa         3.50.69    41  Tampe 20.3

   11. Martta Touru           Lempäälän Kisa         3.51.66    40  Tampe 20.3

   12. Janette Tanninen       Multian Jyske          3.52.45    39  Jyväs 12.2

   13. Inka Heininen          Kankaanpään seudun Lei 3.52.56    38  Pori  29.1

   14. Anna Alanko            Tampereen Pyrintö      3.52.69    37  Tampe 20.3

   15. Roosa Kinnunen         Lahden Ahkera          3.52.93    36  Pajul 06.1

   15. Oona Koistinen         Jyväskylän Kenttäurhei 3.52.95    36  Jyväs 08.1

   17. Veera Koljonen         Naantalin Löyly        3.53.16    34  Turku 16.2

   17. Eeva Koivu             Turun Toverit          3.53.17    34  Turku 16.2

   19. Nelli Talvitie         Hyvinkään seudun Urhei 3.53.21    32  Helsi 13.2

   19. Karoliina Iso-Ropo     Vammalan seudun Voima  3.53.27    32  Pori  22.1

   21. Ella Koskiniemi        Espoon Tapiot          3.56.21    30  Tampe 13.3

   22. Jenny Virta            Ulvila Sport Team      3.56.75    29  Pori  22.1

   23. Kerttu Laakso          Kuopion NMKY           3.56.93    28  Kuopi 04.2

   24. Sofia Raappana         Kuivasjärven Aura      3.57.20    27  Oulu  27.2

   25. Taika Pihlaja          Helsingin Kisa-Veikot  3.57.99    26  Tampe 13.3

   26. Saara Svahn            Jämsänkosken Ilves     4.00.03    25  Tampe 13.3

   27. Venla-Nora Nirkkonen   Turun Weikot           4.00.12    24  Turku 16.2

   27. Ella Kokkinen          Kaipolan Vire          4.00.1h    24  Jyväs 22.1

   29. Veera Sihvonen         Virtain Urheilijat     4.00.53    22  Tampe 13.3

   30. Meeri Salomaa          Espoon Tapiot          4.00.71    21  Tampe 13.3

   31. Veera Aunula           Kauhavan Wisa          4.01.0h    20  Kuort 17.3

   32. Vilma Siirilä          Jyväskylän Kenttäurhei 4.01.6h    19  Kuort 17.3

   33. Minttu Perkiö          Kenttäurheilijat-58    4.01.74    18  Helsi 13.2

   34. Ida Hintikka           Jyväskylän Kenttäurhei 4.02.40    17  Jyväs 12.2

   35. Alisa Keskinen         Vaasan Toverit         4.02.6h    16  Kuort 17.3

   36. Nea Oilinki            Kenttäurheilijat-58    4.03.32    15  Pajul 06.1

   37. Emma Pääkkö            Ruskon Yritys          4.03.48    14  Turku 06.1

   38. Aava Jaatinen          IF Femman              4.03.8     13  Musta 30.1

   39. Janette Koski          Evijärven Urheilijat   4.04.1h    12  Kuort 17.3

   40. Anna-Kaisa Isotalo     Oripään Vesa           4.04.25    11  Turku 27.2

   41. Roosa Taulavuori       Oulun Pyrintö          4.04.50    10  Oulu  27.2

   41. Pinja Heinonen         Kangasalan Urheilijat  4.04.59    10  Tampe 09.1

   43. Ellen Åberg            Vasa IS                4.04.6      8  Musta 30.1

   44. Annika Jalo            Paimion Urheilijat     4.05.06     7  Turku 05.3

   45. Emilia Kokko           Lapuan Virkiä          4.06.4h     6  Kuort 17.3

   46. Saara Porthan          Siilinjärven Hiihtoseu 4.06.70     5  Kuopi 26.1

   47. Vilja Jaatinen         Lapuan Virkiä          4.07.2h     5  Kuort 17.3

   48. Hanna Lammassaari      Lahden Ahkera          4.08.64     5  Pajul 06.1

   49. Minttu-Maaria Alanen   Vähänkyrön Viesti      4.09.7      5  Musta 30.1

   50. Sofia Rantanen         Keski-Uudenmaan Yleisu 4.10.62     5  Tampe 13.3

   51. Sandra Hosio           Tampereen Pyrintö      4.12.03     5  Tampe 20.3

   52. Emilia Joutsi          Kangasalan Urheilijat  4.12.26     5  Tampe 20.3

   53. Laura Anttonen         Toijalan Vauhti        4.13.09     5  Tampe 06.2

   54. Janina Kautto          Salon Vilpas           4.13.26     5  Turku 06.1

   55. Mikaela Tanni          Lempäälän Kisa         4.13.70     5  Tampe 20.3

   56. Sanna Nikkola          Seinäjoen Seudun Urhei 4.14.2h     5  Kuort 17.3

   57. Aino-Maija Strömberg   Esbo IF                4.14.42     5  NÅID  22.1

   58. Heidi Salo             Laihian Luja           4.14.5h     5  Kuort 17.3

   59. Aliisa Kyrönviita      Ikaalisten Urheilijat  4.15.00     5  Tampe 20.3

   60. Saana Nieminen         Laukaan Urheilijat     4.15.58     5  Jyväs 12.2

   61. Anni Huuhka            Jyväskylän Kenttäurhei 4.16.06     5  Jyväs 12.2

   62. Riina Heikkonen        Lappeenrannan UM       4.17.01     5  Joens 05.3

   63. Saara Laine            Kuivasjärven Aura      4.18.78     5  Oulu  27.2

   64. Olivia Salmi           ÅIFK Friidrott         4.18.80     5  Turku 06.1

   65. Emily Loukiala         Jyväskylän Kenttäurhei 4.19.7h     5  Jyväs 22.1

   66. Petra Räty             Keski-Uudenmaan Yleisu 4.20.16     5  Helsi 13.2

   67. Inka Mehtola           Raahen Vesa            4.23.42     5  Oulu  06.2

   67. Annika Linna           Oulun Pyrintö          4.23.44     5  Oulu  06.2

   69. Ilona Tättilä          Raision Kuula          4.23.60     5  Turku 06.1

   70. Iida Saarni            Ulvila Sport Team      4.24.20     5  Pori  22.1

   71. Salla Lindgren         Liedon Parma           4.25.22     5  Turku 16.2

   72. Heta Uski              Liedon Parma           4.28.09     5  Turku 16.2

   73. Kiia Paanila           Kuopion NMKY           4.29.11     5  Kuopi 04.2

   74. Anni Mensonen          Maaningan Mahti        4.29.96     5  Kuopi 04.2

   75. Tuulia Turunen         Uudenkaupungin Kenttäk 4.31.63     5  Turku 06.1

   76. Emma Latva             Tampereen Pyrintö      4.35.98     5  Tampe 13.3

   77. Maria Palmu            Turun Urheiluliitto    4.40.91     5  Turku 05.3

   78. Elli Uusi-Rauva        Kiukaisten Kisailijat  4.42.24     5  Pori  22.1

   79. Henriikka Lento        Tampereen Pyrintö      4.46.15     5  Tampe 13.3

   80. Anni Köykkä            Tampereen Pyrintö      4.47.99     5  Hippo 16.1

   81. Pihla Hosiokangas      Tampereen Pyrintö      4.48.07     5  Tampe 13.3

   82. Oona Huura             Tampereen Pyrintö      4.52.45     5  Hippo 16.1

   83. Venla Hyvärinen        Polvijärven Vauhti     4.54.45     5  Joens 12.2

   84. Veera Hyvärinen        Polvijärven Vauhti     4.55.13     5  Joens 12.2

   85. Jenna Airaksinen       Siilinjärven Ponnistus 4.58.83     5  Kuopi 26.1

   86. Saara Savolainen       Siilinjärven Ponnistus 5.10.63     5  Kuopi 26.1

=============================================================================

  P10, 74

  Sij                                                           P1

    1. Wiljami Itämeri        Turun Urheiluliitto    3.26.57    50  Turku 06.1

    2. Joona Still            Kestilän Kisa-Veikot   3.28.69    49  Tampe 13.3

    3. Henrik Hihnala         Tampereen Pyrintö      3.30.29    48  Tampe 13.3

    4. Eero Ilomäki           Leppävaaran Sisu       3.31.46    47  Tampe 13.3

    5. Jesse Piiroinen        Pyhäselän Urheilijat   3.33.23    46  Joens 09.2

    6. Veikka Nieminen        Lempäälän Kisa         3.33.95    45  Tampe 20.3

    7. Roni Tirkkonen         Leppävirran Viri       3.34.03    44  Kuopi 04.2

    8. Pyry Willman           Noormarkun Nopsa       3.34.25    43  Tampe 13.3

    9. Miska Manninen         Kangasalan Urheilijat  3.34.55    42  Tampe 20.3

   10. Tuukka Koski           Naantalin Löyly        3.36.81    41  Turku 05.3

   11. Olli Nieminen          Porin Yleisurheilu     3.37.93    40  Tampe 13.3

   12. Karolus Areva          Turun Toverit          3.39.60    39  Turku 23.1

   13. Emil Lehtinen          Porvoon Urheilijat     3.40.87    38  Helsi 13.2

   14. Eetu Oksanen           Tampereen Pyrintö      3.41.15    37  Tampe 09.1

   15. Walte Hautala          Lahden Ahkera          3.41.27    36  Tampe 13.3

   16. Jeremy Rouvali         Turun Urheiluliitto    3.43.29    35  Turku 16.2

   17. Oliver Eklund          Raision Kuula          3.43.72    34  Turku 05.3

   18. Eeka Kölhi             Länsi-Uudenmaan Urheil 3.44.33    33  Helsi 13.2

   19. Veikka Nieminen        Muuramen Yritys        3.44.65    32  Jyväs 12.2

   20. Niko Salminen          Espoon Tapiot          3.45.88    31  Tampe 13.3

   20. Matias Mahonen         Keski-Uudenmaan Yleisu 3.45.89    31  Tampe 13.3

   22. Juho-Oskari Junttila   Raision Kuula          3.46.11    29  Turku 27.2

   23. Aaro Siniketo          Ilmajoen Kisailijat    3.46.49    28  Tampe 13.3

   24. Kalle Turunen          Oulun Pyrintö          3.47.18    27  Oulu  05.2

   25. Heikki Rahkila         Nurmijärven Yleisurhei 3.47.37    26  Tampe 13.3

   26. Tuomas Tanninen        Porvoon Urheilijat     3.47.81    25  Tampe 13.3

   27. Lauri Lietzen          Kuusjoen Humu          3.47.97    24  Turku 23.1

   28. Akseli Nuutinen        Iitin Pyrintö          3.48.31    23  Tampe 13.3

   29. Ville Aronkytö         Raision Kuula          3.51.04    22  Turku 05.3

   30. Lorenz Quednau         Helsingin Kisa-Veikot  3.52.36    21  Tampe 13.3

   31. Julius Walli           Noormarkun Nopsa       3.52.54    20  Pori  29.1

   32. Eemeli Polojärvi       Oulun Pyrintö          3.54.27    19  Oulu  05.2

   33. Jimi Haapaneva         Tampereen Urheilijat - 3.54.36    18  Tampe 20.3

   34. Elias Kulmala          Seinäjoen Seudun Urhei 3.55.7h    17  Kuort 17.3

   35. Eemeli Rantaneva       Merikarvian Into       3.56.35    16  Pori  29.1

   36. Timoteus Kivikangas    Alajärven Ankkurit     3.56.5h    15  Kuort 17.3

   37. Jesse Kontio           Leppävaaran Sisu       3.56.82    14  Tampe 13.3

   38. Abou Kivioja           Helsingin Kisa-Veikot  3.57.93    13  Tampe 13.3

   38. Kuisma Vesisenaho      Liperin Taimi          3.57.95    13  Joens 05.3

   40. Lassi Rantahalvari     Virttaan Nousu         3.58.76    11  Turku 16.2

   41. Jeremias Katajisto     Kuivasjärven Aura      3.58.81    10  Oulu  27.2

   42. Joona Lindgren         Kauhavan Wisa          3.58.9h     9  Kuort 17.3

   43. Toni Pohjalainen       Kaarinan Ura           3.59.13     8  Turku 16.2

   44. Harald Åström          Esbo IF                3.59.45     7  Tampe 13.3

   44. Miro Ahlström          Leppävaaran Sisu       3.59.48     7  Tampe 13.3

   46. Robin Lainto           ÅIFK Friidrott         4.00.78     5  Turku 06.1

   47. Miro Hänninen          Hämeenlinnan Tarmo     4.00.82     5  Tampe 20.3

   48. Juuso Kaartinen        Keski-Uudenmaan Yleisu 4.00.92     5  Tampe 13.3

   49. Toni Mathlin           Raahen Vesa            4.02.04     5  Oulu  05.2

   50. Väinö Laivo            Uudenkaupungin Kenttäk 4.02.50     5  Turku 16.2

   51. Aleksi Ahonen          Leppävirran Viri       4.03.01     5  Kuopi 04.2

   52. Pyry Suutarinen        Ähtärin Urheilijat     4.03.1h     5  Kuort 17.3

   53. Antti Matero           Kuivasjärven Aura      4.04.94     5  Oulu  27.2

   54. Juho Miettinen         Pyhäselän Urheilijat   4.05.18     5  Joens 09.2

   55. Ville Tuomi            Taivassalon Tahti      4.07.22     5  Turku 16.2

   56. Ville Savolainen       Länsi-Uudenmaan Urheil 4.08.24     5  Turku 23.1

   57. Tuomas Nykänen         Tampereen Urheilijat - 4.08.65     5  Tampe 06.2

   58. Kalle Lahtinen         Ylöjärven Urheilijat   4.08.76     5  Tampe 09.1

   59. Kristian Keimmo        Keski-Uudenmaan Yleisu 4.08.94     5  Helsi 13.2

   60. Juho Varkoi            Lapinlahden Veto       4.10.72     5  Kuopi 04.2

   61. Eetu Ollanketo         Ruskon Yritys          4.12.18     5  Turku 05.3

   62. Jasper Väänänen        Varpaisjärven Vire     4.12.54     5  Kuopi 26.1

   63. Arttu Tuominen         Tampereen Urheilijat - 4.14.44     5  Tampe 06.2

   64. Ville Eikkula          Tampereen Pyrintö      4.15.97     5  Tampe 20.3

   65. Viljami Miettinen      Siilinjärven Hiihtoseu 4.18.11     5  Kuopi 26.1

   66. Nico Mankinen          Tampereen Pyrintö      4.22.97     5  Hippo 16.1

   67. Aleksi Merviö          Tampereen Pyrintö      4.23.41     5  Tampe 13.3

   68. Eemil Kokkonen         Kuopion Sisu-Veikot    4.25.06     5  Kuopi 04.2

   69. Olli Kurki             Hämeenlinnan Tarmo     4.29.45     5  Tampe 09.1

   70. Lasse Niemelä          Siilinjärven Ponnistus 4.31.17     5  Kuopi 26.1

   71. Juho Ukkola            Tampereen Pyrintö      4.37.04     5  Hippo 16.1

   72. Roni Kamula            Siikalatvan Urheilijat 4.40.62     5  Oulu  05.2

   73. Aleksi Rautavaara      Tampereen Pyrintö      4.42.14     5  Tampe 20.3

   74. Arttu Aaltonen         Tampereen Pyrintö      4.45.62     5  Tampe 13.3

=============================================================================

  T11, 126

  Sij                                                           P1

    1. Nelly Lehtilä          Liedon Parma           3.19.13    50  Tampe 13.3

    2. Iida Lehtonen          Hämeenlinnan Tarmo     3.22.72    49  Tampe 13.3

    3. Lina Romberg           Porvoon Urheilijat     3.24.93    48  Tampe 13.3

    4. Elina Nieminen         Suolahden Urho         3.29.62    47  Kuopi 04.2

    5. Venla Ranta            Lempäälän Kisa         3.31.06    46  Tampe 20.3

    6. Sofia Valio            Hollolan Urheilijat    3.33.52    45  Tampe 06.2

    7. Adeliina Herrala       Kokemäen Kova-Väki     3.33.69    44  Tampe 13.3

    8. Pirita Pirhonen        Suolahden Urho         3.34.75    43  Joens 12.2

    9. Ada Jalkanen           Porvoon Urheilijat     3.34.80    42  Helsi 13.2

   10. Annika Virtanen        Helsingin Kisa-Veikot  3.35.78    41  Tampe 28.1

   11. Martta Korhonen        Lappeenrannan UM       3.36.20    40  Tampe 13.3

   12. Erika Westerlund       IF Drott               3.36.76    39  Tampe 13.3

   13. Veera Immonen          Kuivasjärven Aura      3.37.28    38  Tampe 13.3

   14. Sara Kurth             Lapin Lukko            3.38.10    37  Rovan 12.2

   15. Kia Heiskanen          Pyhtään Yritys         3.38.49    36  Jyvas 19.3

   16. Maija Tukeva           Ähtärin Urheilijat     3.38.62    35  Jyväs 12.2

   17. Jutta Nuutinen         Pyhäselän Urheilijat   3.38.79    34  Joens 12.2

   18. Salla Saikkonen        Seinäjoen Seudun Urhei 3.39.7     33  Musta 30.1

   19. Anna Jeskanen          Joensuun Kataja        3.40.00    32  Joens 05.3

   20. Jemina Forss           Tampereen Pyrintö      3.40.77    31  Tampe 20.3

   21. Kia Oilinki            Kenttäurheilijat-58    3.41.46    30  Pajul 06.1

   22. Ida Repo               Hangö IK               3.42.53    29  NÅID  22.1

   23. Emmi Hirvelä           Seinäjoen Seudun Urhei 3.43.2h    28  Kuort 17.3

   24. Caroliina Mutta        Turun Weikot           3.43.36    27  Turku 16.2

   25. Pipsa Lundberg         Varkauden Kenttä-Veiko 3.43.66    26  Jyvas 19.3

   26. Nelli Rakkolainen      Kokemäen Kova-Väki     3.44.03    25  Pori  29.1

   27. Emma Karhu             Espoon Tapiot          3.44.23    24  Tampe 13.3

   28. Janita Leppäranta      Kauhajoen Karhu        3.44.71    23  Pori  29.1

   28. Sonja Vaara            Turun Weikot           3.44.76    23  Turku 05.3

   30. Hanna Kero             Toijalan Vauhti        3.44.98    21  Turku 06.1

   31. Janette Hanski         Karhulan Urheilijat    3.45.96    20  Kotka 05.3

   31. Oona Nieminen          Laukaan Urheilijat     3.45.96    20  Jyväs 12.2

   33. Netta Tuusjärvi        Helsingfors IFK        3.46.08    18  Helsi 13.2

   34. Kiia Keinonen          Tampereen Pyrintö      3.46.18    17  Tampe 20.3

   35. Hulda Kuustie          Limingan Niittomiehet  3.46.36    16  Oulu  27.2

   36. Aino Sikkinen          Kangasalan Urheilijat  3.47.04    15  Tampe 20.3

   36. Roosa Villanen         Lahden Ahkera          3.47.06    15  Tampe 13.3

   38. Iida Reini             Yläneen Kiri           3.47.44    13  Turku 16.2

   39. Julia Björklund        Vaasan Vasama          3.47.7     12  Musta 30.1

   40. Jemina Kousa           Lahden Ahkera          3.48.64    11  Tampe 13.3

   41. Manda Gullberg         Vasa IS                3.49.20    10  Tampe 13.3

   42. Vilma Arvela           Mynämäen Isku          3.49.36     9  Turku 16.2

   43. Tinca Wickström        Jyväskylän Kenttäurhei 3.49.94     8  Jyvas 19.3

   44. Aino Keränen           Turun Urheiluliitto    3.50.21     7  Tampe 13.3

   45. Rebekka Liski          Turun Urheiluliitto    3.50.47     6  Turku 16.2

   46. Pinja Konttinen        Helsingfors IFK        3.50.54     5  Tampe 13.3

   47. Sofia von Bonsdorff    Esbo IF                3.51.25     5  NÅID  22.1

   48. Laura Heikkinen        Kuivasjärven Aura      3.51.30     5  Oulu  06.2

   48. Miia Hakomäki          Ylihärmän Junkkarit    3.51.3h     5  Kuort 17.3

   50. Meri Keskimaula        Oulun Pyrintö          3.51.95     5  Oulu  06.2

   51. Elisa Ilottu           Kyröskosken Ponsi      3.52.39     5  Tampe 20.3

   52. Sanni Kuusinen         Janakkalan Jana        3.52.47     5  Tampe 13.3

   53. Katriina Träsk         Kokkolan Veikot        3.52.6      5  Musta 30.1

   54. Nette Lehto            Helsingin Kisa-Veikot  3.53.48     5  Tampe 28.1

   55. Maria Östman           Vasa IS                3.53.86     5  Tampe 13.3

   56. Netta Lappalainen      Siilinjärven Ponnistus 3.55.27     5  Kuopi 26.1

   57. Veera Matintalo        Lauttakylän Luja       3.55.40     5  Pori  29.1

   58. Roosa Löf              Kalajoen Junkkarit     3.56.31     5  Oulu  06.2

   58. Mathilda Staljon       Borgå Akilles          3.56.37     5  NÅID  22.1

   60. Jenna Nuutinen         Pyhäselän Urheilijat   3.56.83     5  Joens 12.2

   60. Karita Pirhonen        Suolahden Urho         3.56.89     5  Joens 05.3

   62. Petra Hurme            Tampereen Urheilijat - 3.57.17     5  Tampe 09.1

   63. Fiia Koskela           Alajärven Ankkurit     3.57.3      5  Musta 30.1

   64. Viena Leino            Tampereen Urheilijat - 3.57.43     5  Tampe 06.2

   65. Siiri Rainio           Jyväskylän Kenttäurhei 3.58.04     5  Jyvas 19.3

   66. Heidi Färm             Porin Yleisurheilu     3.58.17     5  Pori  22.1

   66. Peppi Ahponen          Pyhäselän Urheilijat   3.58.19     5  Joens 05.3

   68. Inka Molin             Viialan Valtti         3.58.67     5  Tampe 20.3

   69. Salla Saarinen         Tampereen Pyrintö      3.59.53     5  Tampe 20.3

   69. Sofia Pölkky           Seinäjoen Seudun Urhei 3.59.5h     5  Kuort 17.3

   71. Sara-Maarit Valkeinen  Lahden Ahkera          3.59.60     5  Tampe 28.1

   72. Lotta Rossi            Kuopion NMKY           4.00.25     5  Kuopi 04.2

   73. Petra Väänänen         Joensuun Kataja        4.00.77     5  Joens 05.3

   74. Silja Uusitalo         Kuivasjärven Aura      4.00.81     5  Oulu  27.2

   75. Satu-Maaria Pentinleht Tampereen Pyrintö      4.01.49     5  Tampe 09.1

   76. Aliisa Toivonen        Oripään Vesa           4.02.14     5  Turku 05.3

   77. Sanni Saru             Turun Urheiluliitto    4.02.29     5  Tampe 28.1

   78. Maija Castren          Oulun Pyrintö          4.02.32     5  Oulu  06.2

   79. Oona Nieminen          Lahden Ahkera          4.02.55     5  Tampe 28.1

   80. Sini Vasankari         Turun Urheiluliitto    4.02.68     5  Turku 16.2

   81. Maria Bergman          Helsingin Kisa-Veikot  4.02.80     5  Tampe 13.3

   82. Julia Angeria          Kuivasjärven Aura      4.03.37     5  Oulu  27.2

   83. Lotta Välkki           Vehmaisten Urheilijat  4.03.54     5  Hippo 16.1

   84. Emilia Anttila         Borgå Akilles          4.04.60     5  NÅID  22.1

   85. Emilia Isomäki         Helsingin Kisa-Veikot  4.04.83     5  Tampe 13.3

   86. Sofie Roos             Helsingin Kisa-Veikot  4.05.83     5  Tampe 28.1

   86. Frida Hämäläinen       Tampereen Pyrintö      4.05.84     5  Hippo 16.1

   88. Sini Partanen          Polvijärven Vauhti     4.06.21     5  Joens 05.3

   89. Saara Sillanpää        Forssan Salama         4.06.79     5  Tampe 20.3

   90. Ella Strid             Oulun Pyrintö          4.06.88     5  Jyväs 08.1

   91. Nina Mutanen           Joensuun Kataja        4.06.96     5  Joens 05.3

   92. Mette Lukin            Kuopion Sisu-Veikot    4.08.04     5  Kuopi 26.1

   93. Ruut Salomaa           Tampereen Pyrintö      4.08.26     5  Tampe 28.1

   94. Emilia Järvinen        Kuivasjärven Aura      4.10.93     5  Oulu  27.2

   95. Julia Tiainen          Helsingin Kisa-Veikot  4.11.65     5  Tampe 28.1

   95. Yvonne Jussila         IF Sibbo-Vargarna      4.11.67     5  NÅID  22.1

   97. Kati Nuutinen          Pyhäselän Urheilijat   4.11.99     5  Joens 12.2

   98. Anni Järvenpää         Noormarkun Nopsa       4.12.19     5  Pori  29.1

   99. Rinna Turkki           Naantalin Löyly        4.12.34     5  Turku 05.3

  100. Jenni Rämö             Hämeenlinnan Tarmo     4.12.78     5  Tampe 09.1

  101. Iina Himanen           Ruskon Yritys          4.13.18     5  Turku 05.3

  102. Aada Viitanen          Turun Urheiluliitto    4.13.49     5  Turku 16.2

  103. Jasmin Kants           Kuivasjärven Aura      4.16.41     5  Oulu  06.2

  104. Olivia Kakko           Ruskon Yritys          4.16.50     5  Turku 06.1

  105. Fanny Mustalahti       Tampereen Pyrintö      4.17.38     5  Hippo 16.1

  106. Veera Hiironen         Ruskon Yritys          4.18.40     5  Turku 05.3

  107. Aliisa Luukkainen      Punkaharjun Urheilijat 4.19.10     5  Joens 12.2

  108. Lotta Ollila           Kangasalan Urheilijat  4.19.26     5  Hippo 16.1

  109. Anni Lepistö           Ylöjärven Urheilijat   4.20.29     5  Tampe 09.1

  110. Erika Mäkelälammi      Teivo Stayers          4.20.35     5  Hippo 16.1

  111. Justiina Koivisto      Ylöjärven Urheilijat   4.21.27     5  Tampe 13.3

  112. Helmi Tolonen          Teivo Stayers          4.21.87     5  Hippo 16.1

  113. Vera Koskela           Vasa IS                4.23.11     5  Tampe 13.3

  114. Katariina Koistinen    Pyhäselän Urheilijat   4.23.40     5  Joens 05.3

  115. Julia Huhtala          Yläneen Kiri           4.23.61     5  Turku 16.2

  116. Henriikka Riihikoski   Vehmaisten Urheilijat  4.24.44     5  Hippo 16.1

  117. Veera Kinnunen         Kuopion NMKY           4.25.27     5  Kuopi 04.2

  118. Sofia Honkaniemi       Alajärven Ankkurit     4.29.9h     5  Kuort 17.3

  119. Iina Suominen          Tampereen Pyrintö      4.30.24     5  Hippo 16.1

  120. Ann-Nina Heikkilä      Noormarkun Nopsa       4.30.64     5  Pori  29.1

  121. Maarit Pellikka        Kestilän Kisa-Veikot   4.33.77     5  Oulu  06.2

  122. Elina Toimela          Tampereen Pyrintö      4.34.87     5  Hippo 16.1

  123. Kaisu Eskelinen        Maaningan Mahti        4.36.85     5  Kuopi 26.1

  124. Inka Ikonen            Nokian Urheilijat      4.40.67     5  Tampe 09.1

  125. Victoria Peltoniemi    Raahen Vesa            4.41.28     5  Oulu  06.2

  126. Maria Lahdensuo        Tampereen Pyrintö      4.58.99     5  Hippo 16.1

=============================================================================

  P11, 89

  Sij                                                           P1

    1. Eetu Lindholm          Turun Urheiluliitto    3.17.32    50  Tampe 13.3

    2. Topias Kontio          Lapin Lukko            3.19.20    49  Tampe 13.3

    3. Juuso Toivonen         Ähtärin Urheilijat     3.19.34    48  Jyvas 19.3

    4. Aleksi Kivelä          Lempäälän Kisa         3.20.53    47  Tampe 20.3

    5. Matias Meriläinen      Nurmijärven Yleisurhei 3.21.80    46  Helsi 13.2

    6. Elias Ketoja           Tampereen Urheilijat - 3.22.43    45  Tampe 13.3

    7. Kalle Stylman          Liedon Parma           3.23.97    44  Turku 23.1

    8. Artturi Paavola        Espoon Tapiot          3.24.33    43  Tampe 13.3

    9. Antti Vornanen         IF Drott               3.24.68    42  Tampe 13.3

   10. Johannes Harakka       Leppävirran Viri       3.26.50    41  Jyvas 19.3

   11. Lassi Vaismaa          Jyväskylän Kenttäurhei 3.26.92    40  Jyvas 19.3

   12. Arttu Simanainen       Joensuun Kataja        3.29.41    39  Tampe 13.3

   13. Kalle Koskela          Leppävaaran Sisu       3.30.25    38  Tampe 13.3

   14. Vilho Helenius         Nokian Urheilijat      3.31.30    37  Tampe 13.3

   15. Juho Yli-Rajala        Tampereen Pyrintö      3.32.96    36  Jyväs 08.1

   16. Carl-V. Björkendahl    Borgå Akilles          3.33.20    35  NÅID  22.1

   17. Niklas Heikkilä        Kuusankosken Urheiluse 3.35.56    34  Pajul 06.1

   18. Tommi Mäkinen          Helsingin Kisa-Veikot  3.37.09    33  Tampe 28.1

   19. Lassi Kuva             Lahden Ahkera          3.37.56    32  Tampe 28.1

   20. Tobias Holmberg        IF Femman              3.37.7     31  Musta 30.1

   20. Niko Viljola           Helsingin Kisa-Veikot  3.37.78    31  Tampe 13.3

   22. Ashgar Akbari          Turun Urheiluliitto    3.37.82    29  Turku 16.2

   23. Aapo Virolainen        Nurmijärven Yleisurhei 3.38.22    28  Tampe 13.3

   24. Joona Salminen         Espoon Tapiot          3.38.74    27  Tampe 13.3

   25. Joonatan Junkkala      Vammalan seudun Voima  3.39.01    26  Pori  22.1

   26. Juho-Kusti Sivosavi    Turun Weikot           3.39.22    25  Turku 05.3

   27. Pauli Raitanen         Naantalin Löyly        3.39.38    24  Turku 23.1

   27. Santtu Panttila        Teuvan Rivakka         3.39.3h    24  Kuort 17.3

   29. Vilho Kilpeläinen      Piikkiön Kehitys       3.39.40    22  Turku 06.1

   30. Riku Ahvenniemi        Tampereen Pyrintö      3.40.19    21  Tampe 20.3

   31. Waltteri Heinonen      Laitilan Jyske         3.40.61    20  Turku 16.2

   31. Patrik Siekkinen       Jyväskylän Kenttäurhei 3.40.65    20  Jyvas 19.3

   33. Iiro Suutarinen        Ähtärin Urheilijat     3.41.7h    18  Kuort 17.3

   34. Matias Pärkkä          Lempäälän Kisa         3.42.51    17  Tampe 20.3

   35. Miika Syrjälä          Oulun Pyrintö          3.42.61    16  Jyväs 08.1

   36. Kaapo Kolari           Varkauden Kenttä-Veiko 3.43.32    15  Jyvas 19.3

   36. Pietari Valoranta      Jyväskylän Kenttäurhei 3.43.39    15  Jyvas 19.3

   38. Tuomas Pakkanen        Karijoen Tappara       3.44.0h    13  Kuort 17.3

   39. Matias Piipponen       Kuopion NMKY           3.44.24    12  Kuopi 04.2

   40. Leevi Kokkinen         Länsi-Uudenmaan Urheil 3.44.40    11  Helsi 13.2

   41. Perttu Rämäkkö         Seinäjoen Seudun Urhei 3.44.6h    10  Kuort 17.3

   42. Akseli Koskela         Kuopion Sisu-Veikot    3.44.93     9  Kuopi 04.2

   42. Jesper Hokkanen        Polvijärven Vauhti     3.44.97     9  Joens 05.3

   44. Santeri Visuri         Ylivieskan Kuula       3.45.01     7  Oulu  05.2

   44. Iiro Hintikka          Jyväskylän Kenttäurhei 3.45.06     7  Jyväs 12.2

   46. Valtteri Peltola       Salon Vilpas           3.45.11     5  Turku 27.2

   47. Jere Seilo             Lappeenrannan UM       3.45.55     5  Tampe 13.3

   47. Mika Kotiranta         Joensuun Kataja        3.45.59     5  Joens 05.3

   49. Niklas Soikkeli        Joensuun Kataja        3.46.67     5  Joens 05.3

   50. Juho Leonsaari         Kangasalan Urheilijat  3.46.92     5  Tampe 20.3

   51. Aki Mutanen            Outokummun Partio      3.47.34     5  Joens 12.2

   52. Matti Vähäpesola       Seinäjoen Seudun Urhei 3.47.4h     5  Kuort 17.3

   53. Jusif Ali              Leppävaaran Sisu       3.48.41     5  Tampe 13.3

   54. Sameli Joronen         Seinäjoen Seudun Urhei 3.48.50     5  Kuort 11.2

   55. Martti Suomu           Jyväskylän Kenttäurhei 3.49.69     5  Tampe 13.3

   56. Ville Nieminen         Suolahden Urho         3.49.76     5  Jyvas 19.3

   57. Olli Saarinen          Turun Weikot           3.51.17     5  Turku 05.3

   58. Akseli Stång           Kuivasjärven Aura      3.51.45     5  Oulu  27.2

   59. Arttu Kaario           Jyväskylän Kenttäurhei 3.51.72     5  Jyväs 08.1

   60. Daniel Kosonen         Tampereen Pyrintö      3.52.88     5  Tampe 20.3

   60. Ville Aaltonen         Turun Urheiluliitto    3.52.88     5  Tampe 28.1

   62. Veikka Heikkinen       Tampereen Pyrintö      3.53.13     5  Tampe 20.3

   63. Daniel Aaltonen        Helsingin Kisa-Veikot  3.54.34     5  Tampe 28.1

   64. Mika Huntington        Tampereen Pyrintö      3.54.43     5  Jyväs 08.1

   65. Onni Jaatinen          IF Femman              3.54.6      5  Musta 30.1

   66. Tero Uusikartano       Laitilan Jyske         3.55.30     5  Turku 05.3

   67. Samuli Sakko           Helsingin Kisa-Veikot  3.55.45     5  Tampe 28.1

   68. Peetu Kokkinen         Länsi-Uudenmaan Urheil 3.55.71     5  Helsi 13.2

   69. Janne Ojaniemi         Lapin Lukko            3.56.64     5  Rovan 12.2

   70. Juuso Leinonen         Tampereen Pyrintö      3.57.88     5  Tampe 13.3

   71. Ilari Martti           Loimaan Jankko         3.58.02     5  Turku 16.2

   72. Tapio Kärkimaa         Oulun Pyrintö          3.59.89     5  Oulu  05.2

   73. Mikko Mutikainen       Tapanilan Erä          4.01.1h     5  Helsi 13.1

   74. Joonas Ahola           Raahen Vesa            4.01.23     5  Oulu  05.2

   75. Juuso Heinonen         Kuopion NMKY           4.06.83     5  Kuopi 04.2

   76. Frans Nylund           ÅIFK Friidrott         4.07.51     5  Turku 06.1

   77. Niko Väänänen          Kuopion NMKY           4.08.68     5  Kuopi 04.2

   78. Jaro Helle             Turun Weikot           4.09.21     5  Turku 16.2

   79. Niko Saikko            Keski-Uudenmaan Yleisu 4.09.50     5  Helsi 13.2

   80. Oskari Heino           Loimaan Jankko         4.19.71     5  Turku 16.2

   81. Santeri Lönnroth       Maarian Mahti          4.26.93     5  Turku 06.1

   82. Akseli Lahin           Porin Tarmo            4.27.25     5  Pori  22.1

   83. Elias Autio            Siikalatvan Urheilijat 4.27.38     5  Oulu  05.2

   84. Mikael Laatikainen     Joensuun Kataja        4.31.60     5  Joens 05.3

   85. Jere Ahola             Pyhtään Yritys         4.31.78     5  Kotka 05.3

   86. Aaro Lassila           Kuortaneen Kunto       4.35.3h     5  Kuort 17.3

   87. Kimi Koskelo           Joensuun Kataja        4.41.56     5  Joens 05.3

   88. Waltteri Pajari        Saloisten Salama       4.45.76     5  Oulu  05.2

   89. Ville Kankaala         Saloisten Salama       4.49.38     5  Oulu  05.2

=============================================================================

  T12, 105

  Sij                                                           P1

    1. Viivi Lehikoinen       Nurmijärven Yleisurhei 3.17.97    50  Tampe 13.3

    2. Essi Rantanen          Mynämäen Isku          3.19.87    49  Tampe 13.3

    3. Heini Ikonen           Hankasalmen Hanka      3.20.12    48  Jyvas 19.3

    4. Lotta Ceder            Porvoon Urheilijat     3.21.09    47  Helsi 13.2

    5. Heini Kunnas           Turun Toverit          3.22.63    46  Turku 06.3

    6. Sonja Katajamäki       IF Nykarlebynejden     3.25.12    45  Oulu  27.2

    6. Jemina Salo            Turun Urheiluliitto    3.25.19    45  Tampe 13.3

    8. Laura Lehtikuusi       Lempäälän Kisa         3.25.88    43  Tampe 20.3

    9. Siiri Möller           Suolahden Urho         3.26.60    42  Kuopi 26.1

   10. Emmi Sammalmaa         Naantalin Löyly        3.27.14    41  Turku 06.3

   11. Damla Schakir          Porvoon Urheilijat     3.27.36    40  Helsi 13.2

   12. Alina Suomalainen      Kuortaneen Kunto       3.29.3h    39  Kuort 17.3

   13. Noora Lammi            Oriveden Ponnistus     3.29.61    38  Tampe 20.3

   14. Karoliina Eklund       Raision Kuula          3.31.48    37  Turku 06.3

   15. Liisa Sätilä           Espoon Tapiot          3.33.69    36  Tampe 13.3

   16. Riia Tanninen          Porvoon Urheilijat     3.34.36    35  Tampe 13.3

   17. Mikaela Frondelius     Helsingfors IFK        3.35.06    34  Tampe 13.3

   18. Minea Lindfors         Helsingfors IFK        3.35.46    33  Tampe 13.3

   18. Suvi Mäkitalo          Noormarkun Nopsa       3.35.47    33  Pori  22.1

   20. Sanni Pajasmaa         Nurmijärven Yleisurhei 3.35.64    31  Tampe 13.3

   21. Noora Perkiömäki       Kuortaneen Kunto       3.35.8h    30  Kuort 17.3

   22. Jutta Mäkelä           Turun Urheiluliitto    3.36.05    29  Tampe 13.3

   23. Lotta Hovi             Veikkolan Veikot       3.37.57    28  Tampe 13.3

   24. Hannele Kolehmainen    Kuopion NMKY           3.38.96    27  Kuopi 26.1

   25. Juulia Puheloinen      Valkeakosken Haka      3.39.22    26  Tampe 09.1

   26. Katri Gauriloff        Keski-Uudenmaan Yleisu 3.39.43    25  Helsi 13.2

   27. Elli Pikkujämsä        Turun Weikot           3.39.51    24  Turku 27.2

   27. Elina Kurki            Hämeenlinnan Tarmo     3.39.54    24  Tampe 20.3

   27. Peppi Oksanen          Länsi-Uudenmaan Urheil 3.39.58    24  Helsi 13.2

   30. Sara Kivenmäki         Kuortaneen Kunto       3.39.7h    21  Kuort 17.3

   31. Sara-Elise Ruokonen    Kuusjoen Humu          3.39.86    20  Turku 06.3

   32. Roosa Immonen          Kuivasjärven Aura      3.40.18    19  Tampe 13.3

   33. Madelein Luomanen      Helsingfors IFK        3.40.53    18  Tampe 13.3

   34. Salla Koivumaa         Veitsiluodon Kisaveiko 3.40.82    17  Tampe 13.3

   35. Aino Varkoi            Lapinlahden Veto       3.41.06    16  Kuopi 04.2

   36. Fanny Kaitfors         IF Drott               3.41.13    15  Tampe 13.3

   37. Lotta Koponen          Maaningan Mahti        3.42.36    14  Kuopi 04.2

   38. Emmi Palonen           Pirkkalan Pirkat       3.42.71    13  Tampe 20.3

   39. Tiina Mäki-Panula      Seinäjoen Seudun Urhei 3.42.9h    12  Kuort 17.3

   40. Jonna Pakola           Kosken Kaiku           3.43.42    11  Turku 16.2

   41. Tiia Pyyhkälä          Vaajakosken Kuohu      3.44.07    10  Jyväs 12.2

   42. Riina Kuokkanen        Leppävirran Urheilijat 3.44.31     9  Kuopi 26.1

   42. Hanna Keskinen         Lempäälän Kisa         3.44.34     9  Hippo 16.1

   44. Milja Pohjonen         Ikaalisten Urheilijat  3.44.61     7  Tampe 20.3

   45. Aino Hakkila           Espoon Tapiot          3.45.72     6  Tampe 13.3

   45. Tiia Savonius          Helsingfors IFK        3.45.76     6  Tampe 13.3

   47. Anna-Kaisa Korhonen    Oulun Pyrintö          3.46.20     5  Oulu  27.2

   48. Lotta Räty             Joensuun Kataja        3.46.41     5  Joens 12.2

   49. Jenni Marjomaa         Oulun Pyrintö          3.46.72     5  Oulu  27.2

   50. Erika Pasanen          Nokian Urheilijat      3.46.95     5  Tampe 06.2

   51. Iiris Salo             Keski-Uudenmaan Yleisu 3.47.18     5  Helsi 13.2

   52. Karolina Hakala        Tampereen Urheilijat - 3.47.28     5  Tampe 09.1

   53. Siiri Huovinen         Hollolan Urheilijat    3.47.56     5  Tampe 13.3

   54. Nadja Mikkola          Vammalan seudun Voima  3.48.72     5  Tampe 13.3

   55. Stella Suomi           Loimaan Leisku         3.48.94     5  Turku 06.1

   56. Nelly Kuivalahti       Tampereen Pyrintö      3.49.05     5  Hippo 16.1

   57. Veera Mensonen         Maaningan Mahti        3.49.12     5  Kuopi 04.2

   58. Annika Sopo            Kuopion Suunnistajat   3.49.60     5  Kuopi 26.1

   58. Jasmine Niemelä        Teivo Stayers          3.49.62     5  Hippo 16.1

   60. Melinda Mustonen       Liedon Parma           3.49.77     5  Turku 16.2

   61. Lotta Arola            Helsingin Kisa-Veikot  3.50.68     5  Tampe 13.3

   62. Wenla Vierimaa         Oulun Pyrintö          3.51.22     5  Tampe 13.3

   63. Valma Salomäki         Alajärven Ankkurit     3.51.6h     5  Kuort 17.3

   64. Pinja Hulkkonen        Tampereen Pyrintö      3.52.21     5  Tampe 20.3

   65. Elina Larson           Turun Weikot           3.52.69     5  Turku 16.2

   66. Viivi Korhonen         Varkauden Kenttä-Veiko 3.52.8h     5  Jyväs 22.1

   67. Mette Laine            Jyväskylän Kenttäurhei 3.53.00     5  Jyväs 08.1

   67. Petra Valkama          Ilmajoen Kisailijat    3.53.0h     5  Kuort 17.3

   69. Katriina Autti         Kuivasjärven Aura      3.53.79     5  Oulu  27.2

   70. Eveliina Salminen      Liedon Parma           3.53.87     5  Turku 16.2

   71. Julianna Maja          Turun Weikot           3.54.06     5  Turku 16.2

   72. Elina Kinnunen         Uudenkaupungin Kenttäk 3.54.10     5  Turku 16.2

   73. Jenni Nuutinen         Pyhäselän Urheilijat   3.54.36     5  Joens 12.2

   74. Iida-Sofia Marttia     Turun Weikot           3.55.05     5  Turku 27.2

   75. Ilona Partanen         Polvijärven Vauhti     3.56.00     5  Joens 12.2

   76. Karoliina Bogdanoff    Raahen Vesa            3.56.56     5  Oulu  06.2

   77. Roosa Pelkonen         Mäntsälän Urheilijat   3.57.66     5  Helsi 13.2

   77. Riina Perkiö           Kenttäurheilijat-58    3.57.67     5  Helsi 13.2

   79. Meri Konsell           Turun Weikot           3.58.38     5  Turku 06.3

   80. Venla Mört             Hämeenlinnan Tarmo     3.59.46     5  Tampe 20.3

   81. Linda Ranta            Naantalin Löyly        3.59.93     5  Turku 16.2

   82. Antonia Stolpe         Vasa IS                4.00.4      5  Musta 30.1

   83. Wera Hudd              Vaasan Toverit         4.01.1h     5  Kuort 17.3

   83. Niina Ollikainen       Varkauden Kenttä-Veiko 4.01.1h     5  Jyväs 22.1

   85. Kamilla Ojala          Turun Weikot           4.04.92     5  Turku 06.3

   86. Ninni Haavio           Turun Urheiluliitto    4.05.90     5  Turku 06.3

   87. Jenna Saaresoja        Porin Tarmo            4.07.40     5  Tampe 13.3

   88. Anni Olkkonen          Laukaan Urheilijat     4.08.6h     5  Jyväs 22.1

   89. Riina Sydänmaanlakka   Helsingin Kisa-Toverit 4.08.9h     5  Helsi 13.1

   90. Saara Mannila          Porin Yleisurheilu     4.09.50     5  Pori  22.1

   91. Heta Rundelin          Varkauden Kenttä-Veiko 4.09.7h     5  Jyväs 22.1

   92. Meeri Anttalainen      Helsingin Kisa-Toverit 4.11.0h     5  Helsi 13.1

   93. Heidi Lahtinen         Jyväskylän Kenttäurhei 4.12.25     5  Jyväs 12.2

   94. Paula Männikkö         Vasa IS                4.16.8      5  Musta 30.1

   95. Riikka Mielonen        Kuopion NMKY           4.16.95     5  Kuopi 26.1

   96. Katariina Tuominen     Tampereen Urheilijat - 4.17.29     5  Hippo 16.1

   97. Venla Niemenmaa        Teivo Stayers          4.17.94     5  Hippo 16.1

   98. Miisa Kauppila         Teivo Stayers          4.20.27     5  Hippo 16.1

   99. Siiri Moisio           Teivo Stayers          4.23.78     5  Hippo 16.1

  100. Emilia Kähönen         Tampereen Pyrintö      4.23.90     5  Jyväs 08.1

  101. Emmi Nikkilä           Teivo Stayers          4.25.30     5  Hippo 16.1

  102. Nea Luotonen           Teivo Stayers          4.27.09     5  Hippo 16.1

  103. Sonja Kallionsivu      Teivo Stayers          4.29.49     5  Hippo 16.1

  104. Leidy Hosio            Tampereen Pyrintö      4.38.76     5  Tampe 13.3

  105. Kia Haxberg            Vahdon Tuisku          4.41.97     5  Turku 06.3

=============================================================================

  P12, 69

  Sij                                                           P1

    1. Christian Vänttinen    Raision Kuula          3.09.92    50  Turku 05.3

    2. Matti Hyyppä           Espoon Tapiot          3.10.64    49  Tampe 13.3

    3. Tapio Valve            Helsingin Kisa-Veikot  3.13.78    48  Tampe 13.3

    4. Lauri Marekwia         Espoon Tapiot          3.14.57    47  Tampe 13.3

    5. Elmo Kekkonen          Turun Urheiluliitto    3.15.04    46  Turku 23.1

    6. Juha-Matti Broström    Oulun Pyrintö          3.15.13    45  Tampe 13.3

    7. Mauro Severino         IF Drott               3.16.53    44  Tampe 13.3

    8. Kaapo Kangas           Jyväskylän Kenttäurhei 3.17.18    43  Tampe 13.3

    9. Oskari Aunula          Kauhavan Wisa          3.18.2h    42  Kuort 17.3

   10. Topias Pienisaari      Kauhavan Wisa          3.19.2h    41  Kuort 17.3

   11. Tomi Koponen           Maaningan Mahti        3.19.48    40  Kuopi 26.1

   12. Joni Huhtala           Kauhavan Wisa          3.21.0     39  Kuort 17.3

   13. Wilho Hautala          Lahden Ahkera          3.21.91    38  Tampe 13.3

   14. Oskari Kaseva          Tammelan Ryske         3.22.25    37  Tampe 13.3

   14. Valtteri Mäenpää       Lempäälän Kisa         3.22.28    37  Tampe 06.2

   16. Jussi Vähäpesola       Seinäjoen Seudun Urhei 3.24.5h    35  Kuort 17.3

   17. Joni Heikkinen         Oulun Pyrintö          3.25.31    34  Oulu  27.2

   18. Niklas Lainto          Turun Urheiluliitto    3.25.69    33  Turku 16.2

   19. Hiski Jatkola          Espoon Tapiot          3.27.91    32  Tampe 13.3

   20. Antti Kanerva          Forssan Salama         3.29.23    31  Tampe 06.2

   21. Rasmus Rasinaho        Tampereen Pyrintö      3.29.45    30  Tampe 13.3

   22. Valtteri Hiilloskorpi  Tampereen Pyrintö      3.29.61    29  Tampe 13.3

   23. Jesper Winogradow      Espoon Tapiot          3.30.41    28  Tampe 13.3

   24. Robin Jalkanen         Porvoon Urheilijat     3.30.60    27  Helsi 13.2

   25. Jere Keskinen          Vaasan Toverit         3.32.9h    26  Kuort 17.3

   26. Leo Rantahalvari       Virttaan Nousu         3.33.32    25  Turku 16.2

   27. Akseli Myllymäki       Oulun Pyrintö          3.33.57    24  Oulu  27.2

   28. Ismo Partanen          Polvijärven Vauhti     3.33.75    23  Joens 05.3

   29. Onni Rantahalvari      Virttaan Nousu         3.33.96    22  Turku 16.2

   30. Janne Kanerva          Lahden Ahkera          3.34.58    21  Tampe 13.3

   31. Ville Tähtinen         Porin Yleisurheilu     3.36.18    20  Pori  22.1

   32. Liban Isak             Helsingfors IFK        3.36.62    19  NÅID  22.1

   32. Samuli Mäkelä          Karkkilan Pojat        3.36.69    19  Helsi 13.2

   34. Antti Tikka            Pyhäselän Urheilijat   3.36.72    17  Joens 05.3

   35. Lauri Savolainen       Nokian Urheilijat      3.37.64    16  Tampe 09.1

   36. Casimir Engblom        Helsingfors IFK        3.37.91    15  NÅID  22.1

   37. Anssi Halme            Lahden Ahkera          3.38.54    14  Pajul 06.1

   38. Eemeli Karppi          Vehmaan Kiisto         3.39.21    13  Turku 16.2

   39. Rasmus Ahlgren         Hämeenlinnan Tarmo     3.40.14    12  Tampe 09.1

   40. Juuso Lampinen         Mikkelin Kilpa-Veikot  3.41.57    11  Jyväs 12.2

   40. Matias Vainio          Raision Kuula          3.41.57    11  Turku 05.3

   42. Topi Koski             Lapin Veikot           3.42.34     9  Rovan 12.2

   42. Roope Kariniemi        Oulun Pyrintö          3.42.36     9  Oulu  05.2

   44. Tatu Ihanamäki         Kauhavan Wisa          3.42.4h     7  Kuort 17.3

   45. Santeri Hurula         Raision Kuula          3.42.51     6  Turku 27.2

   46. Juuso Lindgren         Kauhavan Wisa          3.42.7h     5  Kuort 17.3

   47. Olli Huuskonen         Jyväskylän Kenttäurhei 3.47.25     5  Jyväs 08.1

   48. Juhani Sarasmaa        Espoon Tapiot          3.47.76     5  Tampe 13.3

   49. Max Myllyniemi         Esbo IF                3.48.53     5  NÅID  22.1

   50. Jere Hara              Valkeakosken Haka      3.51.26     5  Hippo 16.1

   51. Tatu Kainulainen       Siikalatvan Urheilijat 3.52.86     5  Oulu  05.2

   52. Toivo Tuominen         Hollolan Urheilijat    3.53.03     5  Tampe 06.2

   53. Matias Mehtonen        Ähtärin Urheilijat     3.53.4h     5  Kuort 17.3

   54. Tuomas Ylihärsilä      Tampereen Pyrintö      3.54.35     5  Tampe 09.1

   55. Miika Järvenkylä       Kuusankosken Kisa      3.54.43     5  Kotka 05.3

   56. Pyry Santahuhta        Kankaanpään seudun Lei 3.56.21     5  Pori  22.1

   57. Joonas Nurmi           Maarian Mahti          3.56.37     5  Turku 06.1

   58. Jaakko Määttänen       Keski-Uudenmaan Yleisu 3.56.60     5  Helsi 13.2

   59. Jere Liskojärvi        Helsingin Tarmo        3.58.7h     5  Helsi 13.1

   60. Vincent Quednau        Helsingin Kisa-Veikot  4.02.08     5  Tampe 13.3

   61. Tino Oivanen           Turun Toverit          4.05.32     5  Turku 23.1

   62. Levi Backholm          Vasa IS                4.06.11     5  Tampe 13.3

   63. Joona Hurskainen       Helsingin Kisa-Toverit 4.06.6h     5  Helsi 13.1

   64. Robert Johansson       Jyväskylän Kenttäurhei 4.09.7h     5  Jyväs 22.1

   65. Matias Kari            Esbo IF                4.13.12     5  NÅID  22.1

   66. Otto Kahilainen        Kenttäurheilijat-58    4.13.58     5  Helsi 13.2

   67. Erik Öhberg            Tapanilan Erä          4.21.1h     5  Helsi 13.1

   68. Viktor Musijenko       Saloisten Salama       4.28.99     5  Oulu  05.2

   69. Simon Hindersson       Ingå IF                4.31.24     5  NÅID  22.1

=============================================================================

  T13, 80

  Sij                                                           P1

    1. Olivia Jokinen         Kuivasjärven Aura      3.11.63    50  Tampe 13.3

    2. Janette Niemi          Haminan Ponteva        3.13.99    49  Tampe 13.3

    3. Enni Nurmi             Espoon Tapiot          3.16.01    48  Helsi 13.2

    4. Ida Andersson          Nurmijärven Yleisurhei 3.16.36    47  Helsi 13.2

    5. Janina Granö           Kokkolan Työväen Urhei 3.19.89    46  Kuort 11.2

    6. Eevi Siniketo          Ilmajoen Kisailijat    3.21.7h    45  Kuort 17.3

    7. Sofia Joronen          Seinäjoen Seudun Urhei 3.22.21    44  Kuort 11.2

    8. Anniina Hakala         Porin Yleisurheilu     3.22.54    43  Tampe 13.3

    9. Eveliina Korva         Kuusamon Erä-Veikot    3.23.49    42  Oulu  06.2

   10. Laura Talvitie         Ilmajoen Kisailijat    3.23.5h    41  Kuort 17.3

   11. Aino Vehkaoja          Seinäjoen Seudun Urhei 3.24.0h    40  Kuort 17.3

   12. Venla Määttä           Naantalin Löyly        3.24.41    39  Turku 06.3

   13. Johanna Oksanen        Jyväskylän Kenttäurhei 3.25.35    38  Tampe 13.3

   14. Eveliina Poukka        Porin Tarmo            3.25.47    37  Tampe 13.3

   15. Ruut Honkola           Soinin Sisu            3.26.0h    36  Kuort 17.3

   16. Isabella Hannen        Sjundeå IF             3.26.36    35  Tampe 13.3

   17. Amanda Rantanen        Helsingin Kisa-Veikot  3.26.70    34  Tampe 13.3

   18. Tinja Uhlenius         Keski-Uudenmaan Yleisu 3.26.93    33  Tampe 13.3

   19. Janina Tirronen        Lappeenrannan UM       3.27.09    32  Tampe 13.3

   20. Noora Leppimaa         Lempäälän Kisa         3.27.51    31  Tampe 06.2

   21. Kaisa Myllylä          Helsingin Kisa-Veikot  3.28.38    30  Tampe 13.3

   22. Jenni Walli            Noormarkun Nopsa       3.29.02    29  Pori  29.1

   23. Jenni Talvitie         Ilmajoen Kisailijat    3.30.0h    28  Kuort 17.3

   24. Ada Kaivola            Espoon Tapiot          3.30.26    27  Tampe 13.3

   25. Jenna Niinimäki        Tampereen Urheilijat - 3.31.15    26  Tampe 09.1

   26. Laura Ollikainen       Varkauden Kenttä-Veiko 3.31.24    25  Joens 12.2

   27. Hertta Seppälä         Helsingin Kisa-Veikot  3.31.30    24  Tampe 13.3

   28. Suvi Survo             Jyväskylän Kenttäurhei 3.31.47    23  Jyvas 19.3

   29. Vera Lensu             Helsingfors IFK        3.31.89    22  Tampe 13.3

   30. Juulia Auvinen         Joensuun Kataja        3.32.07    21  Joens 09.2

   31. Saija Seppä            Suolahden Urho         3.32.11    20  Jyvas 19.3

   32. Ella-Sofia Metsävainio Oulun Pyrintö          3.32.48    19  Jyväs 08.1

   33. Charlotta Bützow       Helsingin Kisa-Veikot  3.32.54    18  Tampe 13.3

   34. Ilona Pulkkinen        Turun Weikot           3.33.98    17  Turku 06.3

   35. Salla Rajala           Helsingin Kisa-Veikot  3.35.40    16  Tampe 13.3

   36. Janika Ahola           Raahen Vesa            3.35.88    15  Oulu  06.2

   37. Ria Helle              Turun Weikot           3.36.14    14  Turku 16.2

   38. Wilma Salo             Toijalan Vauhti        3.36.97    13  Turku 06.1

   39. Jenny Siren            Turun Urheiluliitto    3.38.07    12  Turku 16.2

   40. Ronja Kontkanen        Tampereen Pyrintö      3.39.08    11  Tampe 20.3

   41. Erika Hurme            Tampereen Urheilijat - 3.40.05    10  Tampe 09.1

   42. Anni Koponen           Maaningan Mahti        3.40.18     9  Kuopi 04.2

   43. Mimmi Salonen          Naantalin Löyly        3.40.20     8  Turku 16.2

   43. Jolana Jaakkola        Virtain Urheilijat     3.40.21     8  Tampe 13.3

   45. Minja Sunden           IF Sibbo-Vargarna      3.40.63     6  NÅID  22.1

   46. Taija Lankinen         Noormarkun Nopsa       3.41.01     5  Tampe 13.3

   46. Henna Mettalo          Lempäälän Kisa         3.41.09     5  Tampe 20.3

   48. Julia Karjalainen      Oulun Pyrintö          3.41.56     5  Jyväs 08.1

   48. Vilja Keränen          Turun Urheiluliitto    3.41.58     5  Turku 06.1

   50. Linda Huhtala          Yläneen Kiri           3.42.97     5  Turku 16.2

   51. Nelly Roukala          Keski-Uudenmaan Yleisu 3.43.09     5  Tampe 13.3

   52. Milla Pitkänen         Kuopion Sisu-Veikot    3.43.51     5  Kuopi 26.1

   53. Laura Stenvall         Helsingin Kisa-Veikot  3.43.97     5  NÅID  22.1

   54. Emmy Nyström           IF Sibbo-Vargarna      3.44.53     5  NÅID  22.1

   55. Iina-Sofia Karonen     Jyväskylän Kenttäurhei 3.44.60     5  Tampe 13.3

   56. Iida Kasari            Seinäjoen Seudun Urhei 3.44.8h     5  Kuort 17.3

   57. Laura Decrette         Kuopion Sisu-Veikot    3.44.91     5  Kuopi 26.1

   58. Johanna Räsänen        Kuopion Suunnistajat   3.45.86     5  Kuopi 26.1

   59. Enni Jarvala           Ylöjärven Urheilijat   3.46.29     5  Tampe 20.3

   60. Roosa Väänänen         Varpaisjärven Vire     3.48.77     5  Kuopi 04.2

   61. Nea Matikainen         Jyväskylän Kenttäurhei 3.50.20     5  Jyväs 12.2

   62. Shafia Boudali         Helsingin Kisa-Veikot  3.50.67     5  Tampe 13.3

   63. Enni Henttonen         Turun Urheiluliitto    3.51.19     5  Turku 06.3

   64. Diana Marculescu       Turun Toverit          3.52.30     5  Turku 16.2

   65. Laura Nurminen         Mäntsälän Urheilijat   3.52.57     5  Helsi 13.2

   66. Pihla Mäenpää          Ylöjärven Urheilijat   3.55.21     5  Tampe 13.3

   66. Valpuri Linnossuo      Turun Weikot           3.55.28     5  Turku 06.3

   68. Krista Vihonen         Kuopion NMKY           3.58.21     5  Kuopi 04.2

   69. Maija Marttila         Tampereen Urheilijat - 3.59.37     5  Tampe 06.2

   70. Ida Koskinen           Turun Urheiluliitto    4.06.22     5  Turku 16.2

   71. Johanna Luhtalampi     Tampereen Pyrintö      4.07.23     5  Tampe 13.3

   72. Ronja Häyrynen         Siilinjärven Ponnistus 4.08.54     5  Kuopi 04.2

   73. Jaana Savilahti        Multian Jyske          4.09.32     5  Jyvas 19.3

   74. Linn Nylund            Vasa IS                4.09.42     5  Kuort 16.1

   75. Matilda Pahikkala      Naantalin Löyly        4.12.80     5  Turku 16.2

   76. Sofia Hartikainen      Ylöjärven Urheilijat   4.13.63     5  Tampe 09.1

   77. Oona Viitanen          Turun Urheiluliitto    4.15.16     5  Turku 16.2

   78. Emilia Järvinen        Ylöjärven Urheilijat   4.21.80     5  Tampe 09.1

   79. Ilona Salonen          Turun Weikot           4.25.96     5  Turku 16.2

   80. Ella Vehmas            Kuopion Suunnistajat   4.41.23     5  Kuopi 26.1

=============================================================================

  P13, 57

  Sij                                                           P1

    1. Pyry Nieminen          Mynämäen Isku          2.59.09    50  Turku 16.2

    2. Eetu Luoma             Toholammin Urheilijat  3.03.7h    49  Kuort 17.3

    3. Markus Teijula         Naantalin Löyly        3.03.88    48  Turku 05.3

    4. Juha Hyvärinen         Hämeenlinnan Tarmo     3.09.29    47  Tampe 13.3

    5. Henry Ojala            Veikkolan Veikot       3.10.18    46  Tampe 13.3

    6. Sampo Seppä            Alajärven Ankkurit     3.12.97    45  Kuort 16.1

    7. Kevin Sandell          IK Falken              3.13.4     44  Musta 30.1

    8. Samuel Korhonen        Kenttäurheilijat-58    3.14.54    43  Tampe 13.3

    9. Leevi Kormano          Teuvan Rivakka         3.15.3h    42  Kuort 17.3

   10. Juuso Kolari           Varkauden Kenttä-Veiko 3.15.88    41  Jyvas 19.3

   10. Sameli Haapamäki       Seinäjoen Seudun Urhei 3.15.8h    41  Kuort 17.3

   12. Tommi Murtonen         Kangasalan Urheilijat  3.16.77    39  Tampe 13.3

   13. Hugo Åström            Esbo IF                3.17.06    38  NÅID  22.1

   14. Juuso Kolari           Kuopion NMKY           3.17.53    37  Joens 12.2

   15. Tuomas Lehtonen        Liedon Parma           3.20.09    36  Tampe 13.3

   16. Niko Haaro             Kristiinan Urheilijat  3.21.1     35  Musta 30.1

   17. Wiljami Koskela        Alajärven Ankkurit     3.21.6     34  Musta 30.1

   18. Joel Store             Gamlakarleby IF        3.22.49    33  Tampe 13.3

   19. Petri Pirhonen         Suolahden Urho         3.23.78    32  Jyvas 19.3

   20. Santeri Puhakka        Naantalin Löyly        3.24.89    31  Turku 23.1

   21. Niku Rintala           Teuvan Rivakka         3.25.5h    30  Kuort 17.3

   22. Otto Kaario            Jyväskylän Kenttäurhei 3.26.51    29  Jyväs 08.1

   23. Juho Heikkinen         Tampereen Pyrintö      3.27.09    28  Tampe 06.2

   24. Eero Helppolainen      Porin Tarmo            3.27.27    27  Tampe 13.3

   25. Joel Rajamäki          Ulvila Sport Team      3.28.14    26  Tampe 13.3

   26. Akbar Akbari           Turun Urheiluliitto    3.28.64    25  Turku 06.1

   27. Arman Schmid           Jyväskylän Kenttäurhei 3.31.10    24  Jyväs 08.1

   28. Andreas Eklund         Helsingfors IFK        3.31.25    23  NÅID  22.1

   29. Jere Niemi             Keski-Uudenmaan Yleisu 3.32.75    22  Tampe 13.3

   30. Juuso Syrjälä          Oulun Pyrintö          3.32.94    21  Oulu  05.2

   31. Samu Heikkonen         Lappeenrannan UM       3.33.14    20  Joens 05.3

   32. Patrik Hannula         Turun Toverit          3.33.27    19  Turku 16.2

   33. Joona Siukonen         Tampereen Urheilijat - 3.33.47    18  Tampe 06.2

   34. Roope Hassinen         Joensuun Kataja        3.35.15    17  Joens 12.2

   35. Jarno Isomäki          Lempäälän Kisa         3.35.50    16  Tampe 09.1

   35. Pietari Lepola         Lapin Veikot           3.35.57    16  Rovan 12.2

   37. Aleksi Kokkonen        Lapin Lukko            3.35.61    14  Rovan 12.2

   37. Arttu Siukonen         Tampereen Urheilijat - 3.35.67    14  Tampe 20.3

   39. Matias Koskinen        Tampereen Pyrintö      3.35.83    12  Tampe 13.3

   40. Johannes Paanu         Turun Pyrkivä          3.36.91    11  Turku 16.2

   41. Ville Vornanen         IF Drott               3.39.80    10  Tampe 13.3

   42. Aleksanteri Tomberg    Kankaanpään seudun Lei 3.40.60     9  Pori  22.1

   43. Henri Levänen          Karkkilan Pojat        3.42.24     8  Helsi 13.2

   44. Samuli Virtanen        Naantalin Löyly        3.43.05     7  Turku 16.2

   45. Niklas Pippola         Turun Urheiluliitto    3.47.05     6  Turku 06.1

   46. Antti Kolsi            Haminan Ponteva        3.48.54     5  Kotka 05.3

   47. Eemil Grundström       Tampereen Pyrintö      3.50.12     5  Jyväs 08.1

   48. Artturi Lindström      Kymin Kosken-Pojat     3.55.25     5  Kotka 05.3

   49. Juho Hannuksela        Ilmajoen Kisailijat    3.56.2h     5  Kuort 17.3

   50. Konsta Saksola         Haminan Ponteva        3.57.02     5  Kotka 05.3

   51. Robert Hakalax         Karkkilan Pojat        3.59.51     5  Helsi 13.2

   52. Ville Werner           Tampereen Pyrintö      4.00.78     5  Tampe 09.1

   53. Ilari Visuri           Helsingfors IFK        4.02.37     5  NÅID  22.1

   54. Ville Leinonen         Turun Urheiluliitto    4.07.67     5  Turku 22.1

   55. Matti Pihlajaviita     Karijoen Tappara       4.11.2h     5  Kuort 17.3

   56. Sakari Järvinen        Tampereen Pyrintö      4.12.69     5  Tampe 09.1

   57. Nico Linqvist          Iitin Pyrintö          4.18.24     5  Tampe 13.3

=============================================================================

  T14, 31

  Sij                                                           P1

    1. Essi Kivelä            Ikaalisten Urheilijat  3.10.88    50  Pajul 06.1

    2. Ellinoora Myötyri      Nokian Urheilijat      3.14.39    49  Pori  22.1

    3. Katriina Kuoksa        Kuivasjärven Aura      3.16.17    48  Oulu  27.2

    4. Vera Rauhala           Vasa IS                3.21.31    47  Kuort 11.2

    5. Oona Heikkinen         Kuivasjärven Aura      3.22.28    46  Oulu  27.2

    6. Elina Kakko            Perttelin Peikot       3.23.15    45  Turku 16.2

    7. Suvi Reini             Turun Toverit          3.23.25    44  Turku 16.2

    8. Pihla Pasanen          Seinäjoen Seudun Urhei 3.24.10    43  Kuort 11.2

    9. Eevi Ryytty            Iisalmen Visa          3.25.35    42  Kuopi 26.1

   10. Ilona Saastamoinen     Joensuun Kataja        3.25.49    41  Kuopi 26.1

   11. Hanna Uski             Turun Urheiluliitto    3.28.87    40  Turku 16.2

   11. Inna Anttila           Saarijärven Pullistus  3.28.8h    40  Jyväs 22.1

   13. Aino-Lotta Kotiranta   Liedon Parma           3.29.53    38  Turku 16.2

   14. Oona Jaatinen          Lapuan Virkiä          3.29.8h    37  Kuort 17.3

   15. Juulia Kari            Kauhavan Wisa          3.30.1h    36  Kuort 17.3

   16. Hanna Westerlund       IF Drott               3.31.9h    35  Kuort 17.3

   17. Eveliina Ojala         Soinin Sisu            3.32.4h    34  Kuort 17.3

   18. Elina Heikkinen        Oulun Pyrintö          3.32.54    33  Oulu  27.2

   19. Sofia Kasari           Seinäjoen Seudun Urhei 3.32.6h    32  Kuort 17.3

   20. Ella-Noora Rahkola     Lapin Lukko            3.33.8h    31  Rovan 22.1

   21. Mariia Vasara          Porin Yleisurheilu     3.34.32    30  Pori  22.1

   22. Essi Rahikainen        Mikkelin Kilpa-Veikot  3.35.56    29  Jyväs 12.2

   23. Mira Puska             Seinäjoen Seudun Urhei 3.38.4h    28  Kuort 17.3

   24. Anu Kukkonen           Porin Yleisurheilu     3.42.04    27  Pori  22.1

   25. Erika Alander          Porin Tarmo            3.42.45    26  Pori  22.1

   26. Sonja Hartio           Jyväskylän Kenttäurhei 3.43.9h    25  Jyväs 22.1

   27. Tiina Seppänen         Siilinjärven Ponnistus 3.45.09    24  Kuopi 26.1

   28. Anni Kaukola           Kuopion Sisu-Veikot    3.47.15    23  Kuopi 26.1

   29. Tiia Heikura           Siilinjärven Ponnistus 3.58.68    22  Kuopi 26.1

   30. Jenna Väyrynen         Jyväskylän Kenttäurhei 3.59.32    21  Jyväs 12.2

   31. Marikki Nygård         Kuopion Suunnistajat   4.06.83    20  Kuopi 26.1

=============================================================================

  P14, 23

  Sij                                                           P1

    1. Jiri Karjalainen       Joensuun Kataja        2.49.24    50  Kuopi 26.1

    2. Robin Ryynänen         Keski-Uudenmaan Yleisu 2.55.28    49  Pajul 06.1

    3. Samuli Hussa           Haapaveden Urheilijat  2.55.7h    48  Kuort 17.3

    4. Antti Ihamäki          Alajärven Ankkurit     2.58.28    47  Jyvas 19.3

    5. Artur Hämäläinen       Kuortaneen Kunto       2.58.5h    46  Kuort 17.3

    6. Vili Holopainen        Leppävirran Viri       2.58.99    45  Joens 09.2

    7. Mikko Rahkola          Lapin Lukko            2.59.6h    44  Rovan 22.1

    8. Arimo Koskela          Laukaan Urheilijat     3.01.17    43  Jyväs 12.2

    9. Lasse Moilanen         Pudasjärven Urheilijat 3.02.0h    42  Rovan 22.1

   10. Samuel Vorselman       Helsingin Kisa-Veikot  3.02.54    41  Pajul 06.1

   11. Aleksi Härkönen        Pudasjärven Urheilijat 3.03.2h    40  Rovan 22.1

   12. Anssi Arovaara         Leppävirran Viri       3.12.47    39  Jyväs 12.2

   13. Alec Rocher            Turun Weikot           3.15.40    38  Turku 16.2

   14. Artturi Tiipiö         Teuvan Rivakka         3.17.5h    37  Kuort 17.3

   15. Niko Ranta             Naantalin Löyly        3.23.86    36  Turku 16.2

   16. Daniel Ofosu           Turun Weikot           3.28.67    35  Turku 16.2

   17. Tinh Tran              Turun Weikot           3.28.73    34  Turku 16.2

   18. Eetu Honkanen          Teuvan Rivakka         3.36.2h    33  Kuort 17.3

   19. Lauri Kosonen          Turun Urheiluliitto    3.42.22    32  Turku 22.1

   20. Jesse Koskinen         Turun Weikot           3.42.74    31  Turku 22.1

   21. Jarno Anttila          Turun Weikot           3.45.28    30  Turku 16.2

   22. Santeri Hirvonen       Siilinjärven Ponnistus 3.45.64    29  Kuopi 26.1

   23. Hugo Leppäsyrjä        Turun Weikot           3.50.36    28  Turku 22.1

=============================================================================

  T15, 19

  Sij                                                           P1

    1. Sonja Kenkkilä         Ilmajoen Kisailijat    3.05.9h    50  Kuort 17.3

    2. Johanna Matintalo      Liedon Parma           3.06.99    49  Turku 16.2

    3. Aino Kivenmäki         Kuortaneen Kunto       3.10.1h    48  Kuort 17.3

    4. Kaisa Oksala           Seinäjoen Seudun Urhei 3.12.6h    47  Kuort 17.3

    5. Satu Kähkönen          Siilinjärven Ponnistus 3.14.23    46  Kuopi 26.1

    6. Marianne Viitamaa      Vammalan seudun Voima  3.17.73    45  Pori  22.1

    7. Hilma Schönberg        Kuivasjärven Aura      3.19.81    44  Oulu  27.2

    8. Nuppu Peltoniemi       Kaustisen Pohjan-V     3.20.52    43  Kuort 11.2

    9. Rebecca Ljung          Larsmo IF              3.22.5h    42  Kuort 17.3

   10. Anna Haataja           Lapin Lukko            3.25.6h    41  Rovan 22.1

   11. Amanda Virtanen        Uudenkaupungin Kenttäk 3.27.39    40  Turku 16.2

   12. Sanni Taipalus         Lehtimäen Jyske        3.28.5h    39  Kuort 17.3

   13. Stina Seitsonen        Liedon Parma           3.29.53    38  Turku 16.2

   14. Mira Viitasalo         Suolahden Urho         3.42.57    37  Jyvas 19.3

   15. Helmi Ikonen           Hankasalmen Hanka      3.43.44    36  Jyvas 19.3

   16. Jenny Viianen          Rauman Urheilijat      3.43.70    35  Pori  22.1

   17. Janina Jaatinen        Jyväskylän Kenttäurhei 3.53.07    34  Jyvas 19.3

   18. Janette Eranto         Naantalin Löyly        3.59.94    33  Turku 23.1

   19. Sara Hänninen          Kuopion Sisu-Veikot    4.06.33    32  Kuopi 26.1

=============================================================================

  P15, 17

  Sij                                                           P1

    1. Tuomas Mäntyniemi      Helsingin Kisa-Veikot  2.57.17    50  Pajul 06.1

    2. Pauli Suomu            Jyväskylän Kenttäurhei 2.58.62    49  Jyväs 12.2

    3. Henri Mäkilä           Turun Weikot           2.59.08    48  Turku 16.2

    4. Arttu Liipo            Oulun Pyrintö          2.59.9h    47  Rovan 22.1

    5. Samuli Raikunen        Liedon Parma           3.02.29    46  Turku 16.2

    6. Antero Luotonen        Naantalin Löyly        3.02.55    45  Turku 23.1

    7. Patric Rajala          Vasa IS                3.07.54    44  Kuort 16.1

    8. Pauli Moilanen         Lapin Lukko            3.08.2h    43  Rovan 22.1

    9. Pekka Piiroinen        Mikkelin Kilpa-Veikot  3.12.59    42  Jyväs 12.2

   10. Antti Uusitupa         Turun Urheiluliitto    3.14.08    41  Turku 16.2

   11. Oskar Heinonen         Salon Vilpas           3.14.55    40  Turku 16.2

   12. Vesa Kleemola          Naantalin Löyly        3.15.64    39  Turku 16.2

   13. Tuomas Kleemola        Naantalin Löyly        3.16.56    38  Turku 16.2

   14. Tuomas Kankare         Turun Urheiluliitto    3.20.73    37  Turku 22.1

   15. Samu Mikkonen          Kuopion Sisu-Veikot    3.25.55    36  Kuopi 26.1

   16. Rahmat Akbari          Turun Urheiluliitto    3.26.59    35  Turku 16.2

   17. Sami Hänninen          Kuopion Sisu-Veikot    3.29.03    34  Kuopi 26.1

=============================================================================

  N17, 23

  Sij                                                           P1

    1. Rebecka Westerlund     IF Nykarlebynejden     3.07.5h    50  Kuort 17.3

    2. Rita Karjalainen       Parikkalan Urheilijat  3.09.47    49  Joens 09.2

    3. Emilia Maaskola        Turun Toverit          3.09.96    48  Turku 16.2

    4. Salla Vaittinen        Parikkalan Urheilijat  3.11.16    47  Joens 09.2

    5. Marianne Pitkänen      Kuopion Sisu-Veikot    3.11.68    46  Kuopi 26.1

    6. Reetta Lappalainen     Kuopion NMKY           3.11.79    45  Kuopi 26.1

    7. Pauliina Palmgren      Turun Urheiluliitto    3.12.49    44  Turku 16.2

    8. Annina Sinisalo        Seinäjoen Seudun Urhei 3.14.7h    43  Kuort 17.3

    9. Miia Kuokkanen         Leppävirran Urheilijat 3.14.88    42  Kuopi 26.1

   10. Iida Haataja           Lapin Lukko            3.16.9h    41  Rovan 22.1

   11. Lotta Sahla            Turun Urheiluliitto    3.17.09    40  Turku 16.2

   12. Sonja Pekkarinen       Kaipolan Vire          3.20.60    39  Pajul 06.1

   13. Sara Teperi            Forssan Salama         3.22.97    38  Turku 22.1

   14. Linnea Harala          Someron Esa            3.23.12    37  Turku 22.1

   15. Oona Elo               Turun Urheiluliitto    3.26.90    36  Turku 22.1

   16. Sannimari Virkkunen    Maaningan Mahti        3.28.71    35  Kuopi 26.1

   17. Fanny Tarko            Forssan Salama         3.29.05    34  Turku 22.1

   18. Hanna Paasio           Turun Toverit          3.31.01    33  Turku 22.1

   19. Jasmin Lyytikäinen     Pielaveden Alku        3.31.99    32  Kuopi 26.1

   20. Hanna Liupakka         Saarijärven Pullistus  3.39.0h    31  Jyväs 22.1

   21. Nanne Pyykkö           Turun Toverit          3.39.32    30  Turku 22.1

   22. Anna Mäkelä            Maarian Mahti          3.43.23    29  Turku 22.1

   23. Silja Sippola          Kauhavan Wisa          3.48.9h    28  Kuort 17.3

=============================================================================

  M17, 39

  Sij                                                           P1

    1. Juho Jumisko           Lapin Lukko            2.33.3h    50  Rovan 22.1

    2. Joona Lyly             Jyväskylän Kenttäurhei 2.42.8h    49  Jyväs 22.1

    3. Vesa Linnamaa          Noormarkun Nopsa       2.43.36    48  Pori  22.1

    4. Atte Ouninkorpi        Lahden Ahkera          2.43.68    47  Pajul 06.1

    5. Melese Lanki           Vehkalahden Veikot     2.45.54    46  Pajul 06.1

    6. Ville Stylman          Liedon Parma           2.50.10    45  Turku 16.2

    7. Ilkka Saari            Alavuden Urheilijat    2.50.6h    44  Kuort 17.3

    8. Joonas Pääkkölä        Kuivasjärven Aura      2.51.31    43  Oulu  27.2

    8. Toni Kilpinen          Jyväskylän Kenttäurhei 2.51.3h    43  Jyväs 22.1

   10. Joona Kitinoja         Seinäjoen Seudun Urhei 2.51.4h    41  Kuort 17.3

   11. Saku Mäkelä            Evijärven Urheilijat   2.51.7h    40  Kuort 17.3

   12. Lauri Leino            Kalannin Vankka        2.52.31    39  Turku 22.1

   13. Joonas Mäkinen         Laitilan Jyske         2.52.56    38  Helsi 06.3

   14. Valtteri Koli          Loimaan Leisku         2.54.65    37  Turku 16.2

   15. Jonny Knaapi           Raision Kuula          2.55.06    36  Turku 16.2

   16. Niki Maksimainen       Lahden Ahkera          2.55.11    35  Pajul 06.1

   17. Orash Schmid           Jyväskylän Kenttäurhei 2.55.8h    34  Jyväs 22.1

   18. Petteri Säilä          Ylihärmän Junkkarit    2.55.9h    33  Kuort 17.3

   19. Elias Mäkelä           Helsingin Kisa-Veikot  2.56.23    32  Helsi 06.3

   20. Joni Vainio-Kaila      Laitilan Jyske         2.56.41    31  Turku 23.1

   21. Jaakko Varjonen        Liedon Parma           2.57.26    30  Turku 22.1

   22. Valtteri Männikkö      Karinaisten Kunto      2.59.44    29  Turku 22.1

   23. Aleksi Areva           Turun Toverit          3.00.85    28  Turku 22.1

   24. Eero Rantala           Laitilan Jyske         3.03.69    27  Turku 22.1

   25. Valtteri Toimela       Tampereen Pyrintö      3.04.49    26  Helsi 06.3

   26. Andreas Lindström      Kenttäurheilijat-58    3.07.07    25  Helsy 06.2

   27. Santeri Silvennoinen   Joensuun Kataja        3.07.34    24  Joens 09.2

   28. Nico Kalliokoski       Saarijärven Pullistus  3.09.4h    23  Jyväs 22.1

   29. Viktor Östman          Vasa IS                3.09.76    22  Helsi 06.3

   30. Ville Vasankari        Turun Urheiluliitto    3.10.35    21  Turku 16.2

   31. Tuomas Kaukolahti      Kenttäurheilijat-58    3.13.05    20  Helsi 06.3

   32. Teemu Hyytiä           Laitilan Jyske         3.13.76    19  Helsi 06.3

   33. Jesse Miettinen        Karttulan Urheilijat   3.14.92    18  Kuopi 26.1

   34. Kristoffer Olin        Raision Kuula          3.15.01    17  Turku 22.1

   35. Samuli Eriksson        Länsi-Uudenmaan Urheil 3.17.93    16  Helsi 06.3

   36. Sebastian Aaltonen     Kenttäurheilijat-58    3.21.33    15  Helsi 06.3

   37. Jani Sjögren           Iitin Pyrintö          3.24.00    14  Helsi 06.3

   38. Aleksi Satosuo         Kenttäurheilijat-58    3.27.17    13  Helsi 06.3

   39. Waltteri Salonen       Turun Weikot           3.28.27    12  Turku 23.1

=============================================================================

  N19, 8

  Sij                                                           P1

    1. Anni Suominen          Raision Kuula          3.00.77    50  Turku 16.2

    2. Ilona Välimäki         Uudenkaupungin Kenttäk 3.00.80    49  Turku 22.1

    3. Laura Hankaniemi       Turun Urheiluliitto    3.13.51    48  Pajul 06.1

    4. Maria Mäkitalo         Paimion Urheilijat     3.14.07    47  Turku 22.1

    5. Venla Mäkäräinen       Kuopion Sisu-Veikot    3.17.13    46  Kuopi 26.1

    6. Sirkka Sipponen        Keuruun Kisailijat     3.17.3h    45  Jyväs 22.1

    7. Ulrika Nissilä         Kuopion NMKY           3.21.35    44  Kuopi 26.1

    8. Emma Kyyrä             Jyväskylän Kenttäurhei 3.43.9h    43  Jyväs 22.1

=============================================================================

  M19, 32

  Sij                                                           P1

    1. Janne Moilanen         Pudasjärven Urheilijat 2.38.3h    50  Rovan 22.1

    2. Lauri Junnila          Noormarkun Nopsa       2.39.65    49  Pori  22.1

    3. Simeon Hyyppä          Vimpelin Veto          2.46.1h    48  Kuort 17.3

    4. Konsta Rauhala         Lapuan Virkiä          2.46.41    47  Turku 23.1

    4. Mikael Hynninen        Turun Urheiluliitto    2.46.42    47  Turku 22.1

    6. Valtteri Patana        Seinäjoen Seudun Urhei 2.49.5h    45  Kuort 17.3

    7. Elias Halkola          Seinäjoen Seudun Urhei 2.51.2h    44  Kuort 17.3

    8. Matias Haarahiltunen   Vaajakosken Kuohu      2.51.5h    43  Jyväs 22.1

    9. Samu Nerg              Tikkakosken Tikka      2.51.6h    42  Jyväs 22.1

   10. Henri Rantajärvi       Alatornion Pirkat      2.51.9h    41  Rovan 22.1

   11. Petrus Somerkoski      Naantalin Löyly        2.52.81    40  Turku 16.2

   12. Juuso Varjonen         Liedon Parma           2.55.24    39  Turku 23.1

   13. Topi Vakkuri           Liedon Parma           2.55.87    38  Turku 22.1

   14. Jani Ylisaukko-Oja     Lapin Lukko            2.55.9h    37  Rovan 22.1

   15. Aleksi Niemelä         Jyväskylän Kenttäurhei 2.56.6h    36  Jyväs 22.1

   16. Tommi Huoponen         Espoon Tapiot          2.56.86    35  Helsi 06.3

   17. Kari Punkari           Seinäjoen Seudun Urhei 2.57.5h    34  Kuort 17.3

   18. Juuso Hassi            Oriveden Ponnistus     2.57.80    33  Helsi 06.3

   19. Mika Miljuhin          Polvijärven Urheilijat 2.58.15    32  Kuopi 26.1

   20. Juuso Koivuniemi       Teuvan Rivakka         3.01.01    31  Helsi 06.3

   21. Niko Maksimainen       Siilinjärven Ponnistus 3.01.42    30  Kuopi 26.1

   22. Sami Jaatinen          Lieksan Urheilijat     3.01.55    29  Helsi 06.3

   23. Kaius Huoponen         Espoon Tapiot          3.01.77    28  Helsy 06.2

   24. Antti Sajanti          Seinäjoen Seudun Urhei 3.02.5h    27  Kuort 17.3

   25. Jussi Valtanen         Liedon Parma           3.05.52    26  Turku 22.1

   26. Lauri Voutilainen      Espoon Tapiot          3.05.90    25  Helsi 06.3

   27. Samuli Mäkipää         Porin Yleisurheilu     3.07.67    24  Pori  22.1

   28. Mika Kuivinen          Seinäjoen Seudun Urhei 3.11.7h    23  Kuort 17.3

   29. Tuomas Ranta           Turun Urheiluliitto    3.18.53    22  Helsi 06.3

   30. Antoni Stranden        Joensuun Kataja        3.18.93    21  Helsi 06.3

   31. Joni Laiho             Laitilan Jyske         3.20.83    20  Turku 23.1

   32. Joosua Hakala          Forssan Salama         3.20.97    19  Turku 23.1

=============================================================================

Kilpailijoita yhteensä 1008

 

Mahdolliset huomautukset osoitteeseen heikki.saarikoski@pp1.inet.fi