Flying Finns-kilpailusarja 2010

               Hallitonnit kotiratakilpailuna

                     Tilanne 31.3.2010

 

 Tuloksiin otetaan mukaan kilpailut ajalta 1.1.-31.3.2010. Kilpailijat on siirretty siihen sarjaan, jota lisenssitietokannan mukainen syntymäaika edellyttää. Samalla kymmenyksellä olevat ajat on katsottu samanarvoisiksi.

 

Seuraava Flying Finns tapahtuma on maastojuoksun SM-kilpailut Lahdessa:

15.-16.5.2010:

 

    Sij = sijoitus hallikilpailussa, P1 = pisteet FF-sarjaan

==================================================================

  T9 , 74

  Sij                                                           P1

    1. Anniina Lintilä        Pälkäneen Luja-Lukko   3.45.50    50

    2. Silja Rönkä            Asikkalan Raikas       3.46.78    48

    3. Meiju Eskelinen        Maaningan Mahti        3.50.76    46

    4. Alisa Heino            Euran Raiku            3.56.33    44

    5. Anna Alanko            Tampereen Pyrintö      3.58.37    42

    6. Jenny Virta            Ulvila Sport Team      3.59.86    40

    7. Tanja Ryynänen         Lieksan Urheilijat     4.00.16    38

    8. Noora Rintala          Kiikoisten Kirma       4.01.07    36

    9. Minttu Perkiö          Kenttäurheilijat-58    4.02.46    34

   10. Inka Heininen          Kankaanpään seudun Lei 4.05.85    32

   11. Pepita Mäki-Soini      Vammalan seudun Voima  4.05.95    30

   12. Veera Aunula           Kauhavan Wisa          4.07.0h    28

   13. Veera Vastamäki        Kenttäurheilijat-58    4.09.69    26

   14. Ana Kontro             Kuopion NMKY           4.10.16    24

   15. Rhonda Jalkanen        Porvoon Urheilijat     4.10.81    22

   16. Janette Lonkainen      Turun Urheiluliitto    4.12.01    20

   17. Sanni Möller           Suolahden Urho         4.12.48    18

   18. Pinja Heinonen         Kangasalan Urheilijat  4.13.16    16

   19. Anna-Kaisa Isotalo     Oripään Vesa           4.13.59    14

   20. Kiia Jullenmaa         Ulvila Sport Team      4.13.65    12

   21. Pinja Lehtinen         Viialan Valtti         4.13.81    10

   21. Eucabeth Kivikangas    Alajärven Ankkurit     4.13.8h    10

   23. Noora Hellberg         Seinäjoen seudun Urh   4.14.5h     8

   24. Tinka Gylling          Kangasalan Urheilijat  4.14.68     7

   25. Riina Heikkonen        Lappeenrannan UM       4.15.05     6

   26. Pihla Aro              Tampereen Pyrintö      4.15.55     5

   27. Veera Koljonen         Naantalin Löyly        4.15.62     5

   28. Nea Oilinki            Kenttäurheilijat-58    4.16.44     5

   29. Eveliina Rekola        Mynämäen Isku          4.17.12     5

   30. Ina Pajunen            IF Åsarna              4.17.39     5

   30. Ronja Hirvimäki        Seinäjoen seudun Urh   4.17.3h     5

   32. Ruusu Heikura          Siilinjärven Ponnistus 4.19.20     5

   33. Laura Lepistö          Porin Yleisurheilu     4.19.38     5

   34. Venla-Nora Nirkkonen   Turun Weikot           4.19.78     5

   35. Petra Tuomi            Tampereen Pyrintö      4.22.45     5

   36. Aava Jaatinen          IF Femman              4.22.97     5

   37. Annika Ahonen          Jyväskylän Kenttäurhei 4.24.56     5

   38. Anni Vartiainen        Maaningan Mahti        4.24.95     5

   39. Pihla Kero             Turun Urheiluliitto    4.25.22     5

   40. Eeva Koivu             TUTO                   4.25.45     5

  

 

==================================================================

  T10, 113

  Sij                                                           P1

    1. Annika Virtanen        Helsingin Kisa-Veikot  3.35.40    50

    2. Sofia Valio            Hollolan Urheilijat    3.38.46    48

    3. Elina Nieminen         Suolahden Urho         3.39.32    46

    4. Pirita Pirhonen        Suolahden Urho         3.40.00    44

    5. Nelly Lehtilä          Liedon Parma           3.41.04    42

    6. Adeliina Herrala       Kokemäen Kova-Väki     3.41.72    40

    7. Amanda Saari           Pälkäneen Luja-Lukko   3.42.58    38

    8. Jonna Sainio           Tampereen Pyrintö      3.43.53    36

    9. Venla Ranta            Lempäälän Kisa         3.44.24    34

   10. Ada Jalkanen           Porvoon Urheilijat     3.45.47    32

   11. Jutta Nuutinen         Pyhäselän Urheilijat   3.47.45    30

   12. Aino Sikkinen          Kangasalan Urheilijat  3.47.96    28

   13. Nette Lehto            Helsingin Kisa-Veikot  3.48.13    26

   14. Janette Hanski         Karhulan Urheilijat    3.48.21    24

   15. Netta Tuusjärvi        Viipurin Urheilijat    3.48.50    22

   16. Jemina Forss           Tampereen Urheilijat   3.49.16    20

   17. Lina Romberg           Porvoon Urheilijat     3.49.70    18

   17. Satu-Maaria Pentinleht Tampereen Pyrintö      3.49.71    18

   19. Sanni Kuusinen         Janakkalan Jana        3.49.82    14

   20. Karita Pirhonen        Suolahden Urho         3.50.12    12

   21. Kia Oilinki            Kenttäurheilijat-58    3.50.66    10

   22. Alisa Hyytiäinen       Karhulan Katajaiset    3.50.78     9

   23. Elsa Salminen          Porin Yleisurheilu     3.51.91     8

   24. Emma Ranta-Ojala       Tampereen Urheilijat   3.52.78     7

   25. Veera Matintalo        Lauttakylän Luja       3.53.08     6

   26. Caroliina Mutta        Turun Weikot           3.54.56     5

   26. Hulda Kuustie          Limingan Niittomiehet  3.54.58     5

   28. Neariina Peltoniemi    Raahen Vesa            3.54.93     5

   29. Malva Nylund           Vasa IS                3.55.54     5

   30. Kiia Keinonen          Tampereen Pyrintö      3.56.22     5

   31. Emmi Pajasmaa          Nurmijärven Yleisurhei 3.56.65     5

   32. Julia Tiainen          Helsingin Kisa-Veikot  3.57.11     5

   33. Roosa Löf              Kalajoen Junkkarit     3.58.55     5

   34. Inka Molin             Viialan Valtti         3.58.79     5

   35. Sofia Tuononen         Raision Kuula          3.59.22     5

   36. Ida Repo               Hangö IK               4.00.11     5

   37. Salla Saarinen         Tampereen Pyrintö      4.00.77     5

   37. Laura Heikkinen        Kuivasjärven Aura      4.00.78     5

   39. Salla Saikkonen        Seinäjoen seudun Urh   4.01.23     5

   40. Johanna Tokoi          Mynämäen Isku          4.01.62     5

   41. Lotta Välkki           Vehmaisten Urheilijat  4.02.03     5

   42. Julia Ukonmäki         Alajärven Ankkurit     4.02.3h     5

   43. Erika Westerlund       IF Nykarlebynejden     4.02.7h     5

   44. Sofie Roos             Helsingin Kisa-Veikot  4.02.85     5

   45. Aino Keränen           Turun Urheiluliitto    4.03.16     5

   46. Fiia Koskela           Alajärven Ankkurit     4.03.2h     5

   47. Maija Castren          Oulun Pyrintö          4.03.42     5

   48. Aliisa Toivonen        Oripään Vesa           4.03.64     5

   49. Peppi Ahponen          Pyhäselän Urheilijat   4.04.12     5

   50. Oona Laine             Ylöjärven Urheilijat   4.04.36     5

  

==================================================================

  P10, 96

  Sij                                                           P1

    1. Ville Räty             Helsingin Kisa-Veikot  3.27.12    50

    2. Kalle Stylman          Liedon Parma           3.32.39    48

    3. Joona Salminen         Espoon Tapiot          3.32.99    46

    4. Eemil Dahl             Oulun Pyrintö          3.33.23    44

    5. Aleksi Kivelä          Lempäälän Kisa         3.35.70    42

    6. Jaakko Salopelto       Karhulan Katajaiset    3.36.7     40

    7. Valtteri Iso-Mustajärv Tampereen Pyrintö      3.38.01    38

    8. Oskari Kärki           Lauttakylän Luja       3.38.62    36

    9. Vilho Kilpeläinen      Piikkiön Kehitys       3.39.20    34

   10. Aleksi Wahlman         Espoon Tapiot          3.39.43    32

   10. Juuso Toivonen         Ähtärin Urheilijat     3.39.47    32

   12. Tarmo Savola           Lappajärven Veikot     3.39.5h    28

   13. Eino Herlevi           Espoon Tapiot          3.40.28    26

   14. Deniz Unal             Tampereen Urheilijat   3.40.30    24

   14. Eeki Kokkonen          Lieksan Urheilijat     3.40.31    24

   14. Leevi Männistö         Nokian Urheilijat      3.40.32    24

   17. Artturi Paavola        Espoon Tapiot          3.40.79    18

   18. Arttu Simanainen       Joensuun Kataja        3.41.14    16

   18. Lassi Vaismaa          Jyväskylän Kenttäurhei 3.41.14    16

   20. Johannes Harakka       Leppävirran Viri       3.41.28    12

   21. Matias Meriläinen      Nurmijärven Yleisurhei 3.41.90    10

   22. Miika Syrjälä          Oulun Pyrintö          3.45.11     9

   23. Kaapo Kolari           Varkauden Kenttä-Veiko 3.45.88     8

   24. Lassi Kuva             Lahden Ahkera          3.46.54     7

   25. Pyry Lindström         Liedon Parma           3.47.11     6

   25. Eetu Lindholm          Turun Urheiluliitto    3.47.18     6

   27. Juho-Kusti Sivosavi    Turun Weikot           3.47.56     5

   28. Matti Vähäpesola       Seinäjoen seudun Urh   3.48.3h     5

   29. Valtteri Peltola       Salon Vilpas           3.48.44     5

   30. Juho Yli-Rajala        Tampereen Pyrintö      3.48.64     5

   31. Perttu Rämäkkö         Seinäjoen seudun Urh   3.50.46     5

   32. Otto Invenius          Leppävirran Viri       3.50.90     5

   33. Juuso Välipakka        Kuopion NMKY           3.51.36     5

   34. Matias Pärkkä          Lempäälän Kisa         3.52.45     5

   35. Juho Ojala             Porin Yleisurheilu     3.52.68     5

   36. Janne Riihimäki        Kuortaneen Kunto       3.52.8h     5

   37. Daniel Tavisalo        Ilmajoen Kisailijat    3.54.1h     5

   38. Sameli Joronen         Seinäjoen seudun Urh   3.54.23     5

   39. Niclas Forsberg        Suolahden Urho         3.55.15     5

   40. Tapio Kärkimaa         Kempeleen Kiri         3.55.27     5

  

==================================================================

  T11, 99

  Sij                                                           P1

    1. Viivi Lehikoinen       Nurmijärven Yleisurhei 3.26.13    50

    2. Lotta Ceder            Porvoon Urheilijat     3.27.50    48

    3. Heini Ikonen           Hankasalmen Hanka      3.28.77    46

    4. Heini Kunnas           TUTO                   3.30.34    44

    5. Melinda Mustonen       Liedon Parma           3.30.75    42

    6. Siiri Möller           Suolahden Urho         3.32.36    40

    7. Essi Rantanen          Mynämäen Isku          3.33.58    38

    8. Aino Hakkila           Espoon Tapiot          3.34.37    36

    9. Sanni Pajasmaa         Nurmijärven Yleisurhei 3.35.28    34

   10. Jemina Salo            Turun Urheiluliitto    3.35.96    32

   11. Karoliina Eklund       Raision Kuula          3.36.37    30

   12. Alina Suomalainen      Kuortaneen Kunto       3.36.4h    28

   13. Iiris Moisio           Kuopion Sisu-Veikot    3.36.73    26

   14. Jutta Mäkelä           Turun Urheiluliitto    3.37.56    24

   15. Suvi Mäkitalo          Noormarkun Nopsa       3.37.62    22

   16. Lotta Hovi             Veikkolan Veikot       3.39.24    20

   17. Noora Lammi            Oriveden Ponnistus     3.39.52    18

   18. Susanna Karhumäki      Tampereen Pyrintö      3.41.77    16

   19. Karolina Hakala        Tampereen Urheilijat   3.42.33    14

   20. Hannele Kolehmainen    Kuopion NMKY           3.42.47    12

   21. Elise Ruusunen         Raision Kuula          3.42.66    10

   22. Tiia Pyyhkälä          Vaajakosken Kuohu      3.43.47     9

   23. Ada Koistinen          Jyväskylän Kenttäurhei 3.43.60     8

   24. Katri Gauriloff        Keski-Uudenmaan Yleisu 3.44.77     7

   25. Noora Perkiömäki       Kuortaneen Kunto       3.45.4h     6

   26. Vilja Veikkolainen     Vihdin Viesti          3.46.23     5

   27. Riia Tanninen          Porvoon Urheilijat     3.46.33     5

   28. Suvi Aulavuo           Hämeenlinnan Tarmo     3.46.62     5

   29. Mikaela Frondelius     Viipurin Urheilijat    3.46.91     5

   30. Tuuli Outinen          Karhulan Katajaiset    3.47.45     5

   31. Jasmine Niemelä        Teivo Stayers          3.47.72     5

   32. Anna-Kaisa Korhonen    Oulun Pyrintö          3.48.03     5

   33. Liisa Sätilä           Espoon Tapiot          3.49.17     5

   34. Veera Miettinen        Rekolan Raikas         3.49.71     5

   35. Milja Rantanen         Nummen Kipinä          3.50.57     5

   36. Riina Kuokkanen        Leppävirran Urheilijat 3.50.79     5

   37. Essi Hyle              Noormarkun Nopsa       3.50.87     5

   38. Veera Mensonen         Maaningan Mahti        3.50.96     5

   39. Tuuli Nieminen         Mynämäen Isku          3.51.73     5

   40. Stella Suomi           Loimaan Leisku         3.51.91     5

  

==================================================================

  P11, 102

  Sij                                                           P1

    1. Matti Hyyppä           Espoon Tapiot          3.23.87    50

    2. Christian Vänttinen    Raision Kuula          3.24.16    48

    3. Viktor Villför         IF Femman              3.24.22    46

    4. Lauri Marekwia         Espoon Tapiot          3.24.78    44

    5. Tapio Valve            Helsingin Kisa-Veikot  3.26.70    42

    6. Tomi Koponen           Maaningan Mahti        3.27.99    40

    7. Oskari Aunula          Kauhavan Wisa          3.28.3h    38

    8. Elmo Kekkonen          Turun Urheiluliitto    3.28.57    36

    9. Mitro Vauhkonen        Joensuun Kataja        3.28.74    34

   10. Miro Rasinperä         Kuortaneen Kunto       3.30.5h    32

  

==================================================================

  T12, 96

  Sij                                                           P1

    1. Olivia Jokinen         Kuivasjärven Aura      3.20.43    50

    2. Ida Andersson          Nurmijärven Yleisurhei 3.22.14    48

    3. Eevi Siniketo          Ilmajoen Kisailijat    3.22.93    46

    4. Enni Nurmi             Espoon Tapiot          3.23.77    44

    5. Kaisa Myllylä          Helsingin Kisa-Veikot  3.25.26    42

    6. Janina Granö           Kokkolan Työväen Urhei 3.26.29    40

    7. Isabella Hannen        Sjundeå IF             3.29.17    38

    8. Wilma Salo             Toijalan Vauhti        3.29.78    36

    9. Janette Granö          Kokkolan Työväen Urhei 3.30.70    34

   10. Sofia Joronen          Seinäjoen seudun Urh   3.30.90    32

  

==================================================================

  P12, 70

  Sij                                                           P1

    1. Juha Hyvärinen         Hämeenlinnan Tarmo     3.15.29    50

    2. Eetu Luoma             Toholammin Urheilijat  3.15.36    48

    3. Pyry Nieminen          Mynämäen Isku          3.15.46    46

    4. Henry Ojala            Veikkolan Veikot       3.17.57    44

    5. Markus Teijula         Naantalin Löyly        3.18.36    42

    6. Sampo Seppä            Alajärven Ankkurit     3.20.11    40

    7. Juuso Kolari           Varkauden Kenttä-Veiko 3.22.56    38

    8. Jaakko Hautamäki       Seinäjoen seudun Urh   3.24.6h    36

    9. Jonathan Stenberg      Helsingfors IFK        3.26.38    34

   10. Tatu Rundelin          Varkauden Kenttä-Veiko 3.27.18    32

   11. Tuomas Lehtonen        Liedon Parma           3.27.21    30

   12. Jamir Rantanen         Tapanilan Erä          3.27.92    28

   12. Petri Pirhonen         Suolahden Urho         3.27.93    28

   14. Joel Store             Gamlakarleby IF        3.28.24    24

   15. Tuomas Heikkilä        Mäntsälän Urheilijat   3.28.42    22

   16. Kalle Koivusalo        Ilomantsin Urheilijat  3.29.45    20

   17. Leo Uusimäki           Kenttäurheilijat-58    3.29.75    18

   18. Kevin Sandell          IK Falken              3.29.91    16

   18. Joonatan Sateila       Tampereen Pyrintö      3.29.99    16

   20. Wiljami Koskela        Alajärven Ankkurit     3.30.9h    12

   21. Joel Rajamäki          Ulvila Sport Team      3.31.29    10

   22. Tatu Koponen           Tampereen Urheilijat   3.32.14     9

   23. Vertti Viitala         Keski-Uudenmaan Yleisu 3.32.76     8

   24. Santeri Puhakka        Naantalin Löyly        3.32.93     7

   25. Ville Nurmela          Oulun Pyrintö          3.33.04     6

   26. Otto Kaario            Jyväskylän Kenttäurhei 3.33.49     5

   27. Daniel Rantanen        Helsingin Kisa-Veikot  3.34.07     5

   28. Matias Koskinen        Tampereen Pyrintö      3.34.12     5

   28. Juuso Syrjälä          Oulun Pyrintö          3.34.19     5

   30. Riku Peltomaa          Porin Yleisurheilu     3.34.60     5

  

==================================================================

  T13, 89

  Sij                                                           P1

    1. Nea Pronin             Helsingin Kisa-Veikot  3.05.40    50

    2. Nea Hyvärinen          Hämeenlinnan Tarmo     3.09.15    48

    3. Ellinoora Myötyri      Nokian Urheilijat      3.09.57    46

    4. Essi Kivelä            Ikaalisten Urheilijat  3.13.15    44

    5. Maiju Niemelä          Turun Urheiluliitto    3.13.47    42

    6. Maria Huntington       Tampereen Pyrintö      3.15.22    40

    7. Felicia Åbacka         IF Fyren               3.16.93    38

    7. Oona Heikkinen         Kuivasjärven Aura      3.16.98    38

    9. Jannina Antila         Tampereen Pyrintö      3.20.52    34

    9. Laura Nakolinna        Turun Urheiluliitto    3.20.58    34

   11. Emma Jalkanen          Porvoon Urheilijat     3.22.84    30

  

==================================================================

  P13, 66

  Sij                                                           P1

    1. Julius Uutela          Helsingin Kisa-Veikot  2.56.49    50

    2. Jiri Karjalainen       Joensuun Kataja        2.57.03    48

    3. Urho Kujanpää          Tampereen Pyrintö      3.01.04    46

    4. Juho Tamas             Espoon Tapiot          3.02.10    44

    5. Arimo Koskela          Laukaan Urheilijat     3.03.43    42

    6. Topi Lahtinen          Kangasalan Urheilijat  3.03.89    40

    7. Samuel Vorselman       Helsingin Kisa-Veikot  3.06.23    38

    8. Jussi Hirvelä          Rekolan Raikas         3.06.70    36

    9. Vili Holopainen        Leppävirran Viri       3.07.49    34

   10. Jesper Jussila         IF Sibbo-Vargarna      3.09.41    32

   11. Eric Hyyppä            Espoon Tapiot          3.10.62    30

   12. Aleksi Mäki            Turun Urheiluliitto    3.11.69    28

   13. Ville Hyttinen         Kuopion NMKY           3.12.65    26

   14. Aleksi Heimonen        Tampereen Urheilijat   3.14.37    24

   15. Daniel Björklund       Viipurin Urheilijat    3.16.70    22

   16. Aapo Mutanen           Lahden Ahkera          3.16.9h    20

   17. Alex Rauhala           Vasa IS                3.17.10    18

   18. Eetu Sikkinen          Kangasalan Urheilijat  3.17.50    16

   19. Turo Sipilä            Keski-Uudenmaan Yleisu 3.17.61    14

   20. Akseli Hakala          Raision Kuula          3.17.99    12

  

==================================================================

==================================================================

 

==================================================================

  T15, 17

 

==================================================================

  P15, 34

 

==================================================================

  N17, 31

 

==================================================================

  M17, 48

==================================================================

  N19, 8

  Sij                                                           P1

    1. Ilona Välimäki         Uudenkaupungin Kenttäk 3.02.79    50

    2. Sari Anttonen          Suolahden Urho         3.07.61    48

    3. Pernilla Hollmen       Borgå Akilles          3.14.26    46

    4. Minna Heikkinen        Kurikan Ryhti          3.18.7h    44

    5. Maria Miettinen        Leppävirran Viri       3.20.91    42

    6. Laura Raittinen        Kurikan Ryhti          3.31.0h    40

    7. Janette Ahponen        Pyhäselän Urheilijat   3.49.50    38

    8. Camilla Kivelä         Alastaron Urheilijat   4.00.89    36

==================================================================

==================================================================

Hallikilpailussa urheilijoita oli yhteensä 1110 ja kilpailusuorituksia heille kertyi 1583.

 

 

        Flying Finns juoksusarja v. 2010

Seurojen välinen pistetilanne hallitonnien jälkeen

====================================================

     H1 = hallikilpailun pisteet,

     P1 = pisteet Flying Finns-sarjaan

                                H1    P1

     1. Turun Urheiluliitto    1021  100

     2. Seinäjoen seudun Urh    938   90

     3. Helsingin Kisa-Veikot   895   80

     4. Espoon Tapiot           820   75

     5. Tampereen Pyrintö       813   70

     6. Jyväskylän Kenttäurhei  640   65

     7. Liedon Parma            611   60

     8. Naantalin Löyly         455   55

     9. Turun Weikot            454   50

    10. Raision Kuula           419   45

    11. Oulun Pyrintö           414   40

    12. Tampereen Urheilijat    378   39

    13. Kuivasjärven Aura       339   38

    14. Lahden Ahkera           333   37

    15. Porvoon Urheilijat      326   36

    16. Kenttäurheilijat-58     322   35

    17. Karhulan Katajaiset     316   34

    18. Suolahden Urho          305   33

    19. IF Sibbo-Vargarna       288   32

    20. Ilmajoen Kisailijat     270   31

    21. Keski-Uudenmaan Yleisu  266   30

    22. Joensuun Kataja         260   29

    22. Noormarkun Nopsa        260   29

    24. Kuopion Sisu-Veikot     251   27

    25. Kuopion NMKY            250   26

    26. TUTO                    248   25

    27. Kangasalan Urheilijat   236   24

    28. Pyhäselän Urheilijat    233   23

    29. Asikkalan Raikas        232   22

    30. Kuortaneen Kunto        227   21

    31. Porin Yleisurheilu      223   20

    32. Maaningan Mahti         210   19

    33. Hangö IK                209   18

    34. Nurmijärven Yleisurhei  196   17

    35. Hämeenlinnan Tarmo      190   16

    36. Lempäälän Kisa          185   15

    37. Sjundeå IF              182   14

    38. Leppävirran Viri        181   13

    39. Helsingfors IFK         177   12

    40. Varkauden Kenttä-Veiko  175   11

    41. Vasa IS                 166   10

    42. Alajärven Ankkurit      165    9

    43. Mynämäen Isku           152    8

    44. Kauhavan Wisa           150    7

    45. Viipurin Urheilijat     149    6

    46. Forssan Salama          146    5

    46. Veikkolan Veikot        146    5

    48. Nokian Urheilijat       144    5

    49. Rekolan Raikas          143    5

    50. Mikkelin Kilpa-Veikot   142    5

    51. Kouvolan Urheilijat     132    5

    52. Ulvila Sport Team       131    5

    53. ÅIFK Friidrott          115    5

    54. Lieksan Urheilijat      114    5

    55. Ähtärin Urheilijat      111    5

    56. Borgå Akilles           100    5

    57. Salon Vilpas             99    5

    58. Teuvan Rivakka           98    5

    59. IF Femman                95    5

    59. Karhulan Urheilijat      95    5

    61. Esbo IF                  94    5

    61. Pälkäneen Luja-Lukko     94    5

    63. Kurikan Ryhti            92    5

    64. Oriveden Ponnistus       90    5

    65. Siilinjärven Ponnistus   87    5

    65. Kokkolan Työväen Urhei   87    5

    67. Ylihärmän Junkkarit      85    5

    68. Uudenkaupungin Kenttäk   84    5

    69. Helsingin Jyry           83    5

    69. Raahen Vesa              83    5

    71. Lappajärven Veikot       81    5

    72. Kalajoen Junkkarit       78    5

    72. Mäntsälän Urheilijat     78    5

    74. Hankasalmen Hanka        75    5

    74. Lapin Lukko              75    5

    74. Pihtiputaan Tuisku       75    5

    77. Lauttakylän Luja         74    5

    77. Vimpelin Veto            74    5

    79. Lappeenrannan UM         71    5

    79. Äänekosken Urheilijat    71    5

    81. Paimion Urheilijat       70    5

    82. IF Fyren                 69    5

    83. Jalasjärven Jalas        68    5

    84. Länsi-Uudenmaan Urheil   67    5

    84. Viialan Valtti           67    5

    86. Kaarinan Ura             63    5

    86. Maarian Mahti            63    5

    88. Kankaanpään seudun Lei   61    5

    88. Leppävirran Urheilijat   61    5

    90. Euran Raiku              57    5

    91. Kokemäen Kova-Väki       55    5

    91. Lapuan Virkiä            55    5

    91. Ranuan Peura             55    5

    94. Vehkalahden Veikot       54    5

    95. Porin Tarmo              53    5

    95. Ruskon Yritys            53    5

    95. Vaajakosken Kuohu        53    5

    98. Soinin Sisu              52    5

    99. Heinolan Isku            50    5

    99. Orimattilan Jymy         50    5

    99. Laitilan Jyske           50    5

    99. Lammin Säkiä             50    5

   103. Hollolan Urheilijat      49    5

   103. Kaipolan Vire            49    5

   103. Ylöjärven Urheilijat     49    5

   103. Toholammin Urheilijat    49    5

   107. Haminan Ponteva          48    5

   107. Saarijärven Pullistus    48    5

   109. Gamlakarleby IF          47    5

   109. IF Nykarlebynejden       47    5

   109. Ikaalisten Urheilijat    47    5

   109. Piikkiön Kehitys         47    5

   113. Ingå IF                  46    5

   113. Laukaan Urheilijat       46    5

   113. Tapanilan Erä            46    5

   116. Vammalan seudun Voima    45    5

   117. Miehikkälän Vilkas       44    5

   117. Pielaveden Alku          44    5

   119. Kiikoisten Kirma         43    5

   119. Lehtimäen Jyske          43    5

   119. Toijalan Vauhti          43    5

   119. Alastaron Urheilijat     43    5

   123. Alatornion Pirkat        42    5

   123. Tikkakosken Tikka        42    5

   125. Evijärven Urheilijat     39    5

   126. IK Falken                38    5

   126. Kimito SF                38    5

   128. Oripään Vesa             37    5

   128. Muuramen Yritys          37    5

   128. Siikalatvan Urheilijat   37    5

   131. Kuusjoen Humu            36    5

   132. Alavuden Urheilijat      35    5

   132. Ilomantsin Urheilijat    35    5

   132. Merikarvian Into         35    5

   135. Sievin Sisu              34    5

   136. Janakkalan Jana          32    5

   136. Loimaan Leisku           32    5

   138. Karstulan Kiva           30    5

   138. Vihdin Viesti            30    5

   140. Kokkolan Veikot          29    5

   141. Helsingin Kisa-Toverit   28    5

   141. Iitin Pyrintö            28    5

   141. Perttelin Peikot         28    5

   144. Kuusankosken Urheiluse   26    5

   144. Nummen Kipinä            26    5

   146. Limingan Niittomiehet    25    5

   147. Karttulan Urheilijat     23    5

   147. Vaasan Vasama            23    5

   149. Taipalsaaren Kisa        22    5

   150. IF Åsarna                21    5

   151. Vahdon Tuisku            20    5

   151. Pyhtään Yritys           20    5

   151. Saloisten Salama         20    5

   151. Teivo Stayers            20    5

   151. Yläneen Kiri             20    5

   156. Kestilän Kisa-Veikot     19    5

   156. Marttilan Murto          19    5

   158. Larsmo IF                18    5

   159. Karinaisten Kunto        16    5

   159. Leppävaaran Sisu         16    5

   159. Virtain Urheilijat       16    5

   159. Ylistaron Kilpa-Veljet   16    5

   163. Helsingin Tarmo          15    5

   163. Kuusamon Erä-Veikot      15    5

   163. Kymin Kosken-Pojat       15    5

   163. Polvijärven Vauhti       15    5

   163. Vehmaisten Urheilijat    15    5

   168. Pielaveden Sampo         14    5

   169. Kuusankosken Kisa        12    5

   169. Pudasjärven Urheilijat   12    5

   171. Kempeleen Kiri           11    5

   172. IF Raseborg              10    5

   172. Kuvansin Kuohu           10    5

   172. Outokummun Partio        10    5

   172. Pyhtään Kisa             10    5

   172. Varpaisjärven Vire       10    5

   172. Virttaan Nousu           10    5

   178. Kangasniemen Kalske       8    5

   178. Rovaniemen Roadrunners    8    5

   180. Lamminpään Korpi          6    5

   180. Turun Pyrkivä             6    5

   182. Juankosken Kuohu          5    5

   182. Juuan Urheilijat          5    5

   182. Jämsänkosken Ilves        5    5

   182. Karkkilan Pojat           5    5

   182. Kauhajoen Karhu           5    5

   182. Kemijärven Urheilijat     5    5

   182. Kullaan Urheilijat        5    5

   182. Lumijoen Lumiukot         5    5

   182. Nagu IF                   5    5

   182. Pakilan Visa              5    5

   182. Parkanon Urheilijat       5    5

   182. Pirkkalan Pirkat          5    5

   182. Punkaharjun Urheilijat    5    5

   182. Punkalaitumen Kunto       5    5

   182. Anjalan Liitto            5    5

   182. Heinäveden Yleisurheil    5    5

   182. Pyhäjoen Wirta            5    5

   182. Riihimäen Kisko           5    5

   182. Somerniemen Veikot        5    5

   182. Tampereen Kisa-Toverit    5    5

   182. Töysän Veto               5    5

   182. Valkeakosken Haka         5    5

   182. Viitasaaren Viesti        5    5

   Pisteillä 204 seuraa