SUL:n K-S:n piirin yleisurheilutilastot

Kesä 2010

 

 

Miehet

                                                         100 m (SM 10.20, M 10.50, A 10.95, B 11.40, C 11.90)

                                                         SE 10.21 Tommi Hartonen              HIFK                   -01

                                                         PE 10.43 Harri Kivelä                        JyvKU                 -98

 

10.96       +0.6   Petteri                 Monni                 JyvKU      310390                   2h1      karn           Jämsänkoski            040710

10.96       +1.0   Mikko                  Mensala             JyvKU      100680                   6h1      Elit             Lappeenranta           150310

11.21        -0.2   Samuli               Pitkänen            ÄänU       020492                   1h1      kv               Tampere                    130610

11.23       +0.6   Juho                   Kaihlajärvi         JyvKU      130690                   5h1      karn           Jämsänkoski            040710

11.33       +1.8   Sami                   Itani                     JyvKU      240387                   D          SM             Kajaani                      050810

11.37       +2.0   Timo                   Rautiainen         ÄänU       020386                   5h4      karn           Jämsänkoski            040710

11.52       +1.9   Heikki                 Leppänen          KivijKi      281179                   3h3      ka               Vantaa/T                    220610

11.52       +0.1   Matti                    Aaltonen            MuurY      160787                   5h3      karn           Jämsänkoski            040710

11.68        -1.3   Jooel                  Savolainen        JyvKU      030792                   5r2       kv               Keuruu                       250610

11.69       +0.6   Antti                    Mero                   JyvKU      300485                   7h1      karn           Jämsänkoski            040710

11.71       +1.6   Aleksi                 Honkavuori       SaaPu     030595                   2r2       karn-15     Jämsänkoski            040710

11.75       +0.9   Matti                    Lax                      SuolU      160789                   2          pk               Saarijärvi                   070710

11.82       +0.6   Taneli                 Monni                 JyvKU      200192                   7h3      karn-19     Jämsänkoski            040710

11.83       +1.8   Juho                   Mäkipää             LaukU      040186                   D          SM             Kajaani                      050810

 

                                                         käsiaikoja, myötätuulessa

 

10.9         +2.8   Timo                   Rautiainen         ÄänU       020386                   1h1      kv               Saarijärvi                   270610

11.0         +2.8   Juho                   Kaihlajärvi         JyvKU      130690                   2h1      kv               Saarijärvi                   270610

11.3         +2.8   Heikki                 Leppänen          KivijKi      281179                   3h1      kv               Saarijärvi                   270610

11.4         +2.8   Matti                    Lax                      SuolU      160789                   4h1      kv               Saarijärvi                   270610

11.4         +4.0   Antti                    Mero                   JyvKU      300485                   4h2      kv               Saarijärvi                   270610

 

                                                        

 

                                                         200 m (SM 20.50, M 21.50, A 22.25, B 23.30, C 24.40)

                                                         SE 20.47 Tommi Hartonen              HIFK                   -00

                                                         PE 21.05 Harri Kivelä                        JyvKU                 -97

 

22.20       +0.4   Petteri                 Monni                 JyvKU      310390                   5          kv               Tampere                    130610

22.54       +0.6   Juho                   Kaihlajärvi         JyvKU      130690                   3r2       ka               Riihimäki                   240710

23.31       +0.9   Timo                   Rautiainen         ÄänU       020386                   3r2       karn           Jämsänkoski            040710

23.39        -0.1   Jooel                  Savolainen        JyvKU      030792                   1r1       karn-19     Jämsänkoski            040710

23.51       +0.2   Heikki                 Leppänen          KivijKi      281179                   4r2       ka               Helsinki/E                  030610

23.54       +0.9   Matti                    Aaltonen            MuurY      160787                   4r2       karn           Jämsänkoski            040710

23.73       +1.9   Taneli                 Monni                 JyvKU      200192                   3r2       pm             Ähtäri                          260710

24.21       +1.9   Juho                   Mäkipää             LaukU      040186                   4r2       pm             Ähtäri                          260710

24.25        -0.6   Aleksi                 Honkavuori       SaaPu     030595                   1r1mx ka               Jyväskylä                   190810

24.40       +0.6   Matti                    Lax                      SuolU      160789                   6r3       pm             Ähtäri                          260710

 

                                                        

 

                                                         800 m (SM 1.45.80, M 1.50.00, A 1.54.50, B 2.00.00, C 2.08.00)

                                                         SE 1.44.10 Ari Suhonen                   PorvU                 -89

                                                         PE 1.47.33 Jouni Haatainen            JyvKU                 -04

 

1.56.65               Anssi                  Puttonen            JyvKU      251086                   2          ka               Jyväskylä                   190810

1.57.25               Jaakko               Nieminen          JyvKU      270187                   5          ECCP-B    Bern, SUI                   300510

1.58.17               Joonas               Rinne                  SaaPu     200595                   2          pk               Tampere/H                050910

1.59.35               Janne                 Kämä                 JyvKU      280188                   1          ka               Rovaniemi/S             170710

1.59.45               Joona                 Lyly                     JyvKU      190394                   6r8       karn           Jämsä                        030710

2.00.49               Antti                    Anttonen            SuolU      241184                   3          ka               Jyväskylä                   190810

2.00.70               Joel                     Holma                JyvKU      230892                   4          ka               Jyväskylä                   190810

2.01.18               Kalle                   Ruohola             JyvKU      090682                   3r2       ka               Kauhajoki                  170710

2.02.30               Miika                   Takala                JyvKU      040778                   3          pm-19       Laukaa                       030810

2.02.82               Jooel                  Savolainen        JyvKU      030792                   6          ka               Jyväskylä                   190810

2.04.79               Miika                   Kiminkinen        JyvKU      021295                   4r3       SM-15       Helsinki/E                  210810

2.06.50               Jaakko               Piesanen           SaaPu     281093                   4          pm-19       Laukaa                       030810

 

                                                         1500 m (SM 3.36.00, M 3.46.00, A 3.57.00, B 4.12.00, C 4.32.00)

                                                         SE 3.36.33 Pekka Vasala MäntsU  -72 /  3.36.3 Antti Loikkanen VuoksVe -80

                                                         PE 3.40.2 Olavi Salonen                   KaipVi                -57

 

3.52.55               Henri                  Manninen          JyvKU      030185                   8          Elit             Lappeenranta           150710

3.53.88               Jaakko               Nieminen          JyvKU      270187                   3r2       Elit             Lapinlahti                  180710

3.58.25               Kalle                   Ruohola             JyvKU      090682                   6          kv               Tartto, EST                210510

4.01.99               Miika                   Takala                JyvKU      040778                   6r5       karn           Jämsä                        010710

4.03.27               Anssi                  Puttonen            JyvKU      251086                   8r5       karn           Jämsä                        010710

4.14.06               Joel                     Holma                JyvKU      230892                   5r3       karn           Jämsä                        010710

4.16.75               Jaakko               Piesanen           SaaPu     281093                   1          vatt-17       Saarijärvi                   100810

4.19.25               Antti                    Anttonen            SuolU      241184                   11        pm             Ähtäri                          270710

4.19.86               Joona                 Lyly                     JyvKU      190394                   4r2       karn           Jämsä                        010710

4.22.92               Miika                   Kiminkinen        JyvKU      021295                   5          vatt-17       Tuusula/H                  280810

4.26.39               Tuomas             Lunttila               SaaPu     110678                   up        pm             Espoo/Le                   280710

4.27.10               Timo                   Lunttila               SaaPu     140976                   up        pm             Espoo/Le                   280710

4.31.67               Jouni                  Nyrönen             JyvKU      210988                   5r1       karn           Jämsä                        010710

 

                                                        

 

                                                         3000 m (SM 7.48.00, M 8.17.00, A 8.35.00, B 9.30.00, C 10.15.00)

                                                         SE 7.43.20 Ari Paunonen SulkU-41 -77 /  7.43.2 Lasse Viren MyrskMy -72

                                                         PE 7.44.5 Risto Ulmala                     SaaPu                -91

 

8.20.89               Henri                  Manninen          JyvKU      030185                   8          Elit             Kuortane                    260610

8.29.23               Jaakko               Nieminen          JyvKU      270187                   1r1       kv               Keuruu                       250610

8.31.16               Kalle                   Ruohola             JyvKU      090682                   1          ka               Virrat                           100610

8.40.79               Miika                   Takala                JyvKU      040778                   8r3       karn           Jämsä                        030710

8.42.06               Antti                    Anttonen            SuolU      241184                   1          pk               Laukaa                       090610

8.43.75               Juha                   Puttonen            JyvKU      070884                   1          ka               Jyväskylä                   190810

9.01.25               Jaakko               Piesanen           SaaPu     281093                   2          SM-17       Tampere                    140810

9.05.38               Antti                    Hurskainen       KeurKi     230886                   4r2       karn           Jämsä                        030710

9.19.20               Tommi               Liikanen             JyvKU      161088                   6          ECCP-B    Bern, SUI                   300510

9.23.63               Timo                   Solmula             KeurKi     111089                   7r2       kv               Keuruu                       250610

9.31.56               Joel                     Holma                JyvKU      230892                   1r1       karn           Jämsä                        030710

9.47.73               Timo                   Lunttila               SaaPu     140976                   3          pk               Vantaa/T                    050510

9.50.74               Tuomas             Lunttila               SaaPu     110678                   4          pk               Vantaa/T                    050510

10.11.65            Jussi-Pekka      Lemettinen        JyvKU      291293                   2          pm-17       Saarijärvi                   070710

10.14.89            Jouni                  Nyrönen             JyvKU      210988                   1          pk               Jyväskylä/V               160610

 

                                                        

 

                                                        

 

                                                                                                                        Kuula (SM 20.00, M 18.00, A 15.75, B 13.00, C 11.25)

                                                         SE 21.69 Reijo Ståhlberg                 Esbo IF               -79

                                                         PE 19.51 Tapio Rauhala                   JyvKU                 -72

 

15.52                  Tomi                   Nissinen            MuurY      290375                   2          pk               Muurame                   060710

14.99                  Sami                   Itani                     JyvKU      240387                   D          kv               Asikkala                     140710

14.35                  Ville                    Jääskeläinen    JyvKU      240189                   4-ott     ka               Pori                             180910

13.93                  Arno                    Laitinen              JyvKU      090388                   4-ott     ka               Pori                             180910

13.00                  Juho                   Mäkipää             LaukU      040186                   D          SM             Kajaani                      050810

12.62                  Tapani                Haukka              SuolU      140751                   1          pk               Äänekoski/S              130510

12.40                  Kirmo                 Varvikko             SaaPu     190784                   1c2      pk               Äänekoski                 260910

 

                                                         Paino (15.88 kg)

 

19.30                  Arno                    Laitinen              JyvKU      090388                   4-ott     ka               Pori                             180910

 

                                                        

 

 

Pojat-13

 

                                                                                                                        1000 m (A 3.14.00, B 3.30.00, C 3.48.00)

                                                         IKE 2.42.75 Juuso Sohlo                  EspTa                 -88

                                                         PE 2.47.96 Antti Savonen                 SaaPu                -86

 

3.02.05               Arimo                 Koskela              LaukU      230997                   5          FJG-13      Espoo/Le                   190610

3.05.20                                           Koskela                                                                1          pm-13       Viitasaari                   250710

3.14.53               Teemu               Hartman            VaajKu    240497                   1          pk-13         Jyväskylä                   020910

3.17.61               Tuomas             Mattola               PihtTu      200397                   6          vatt-13       Vihti                            280810

3.21.56               Jussi                   Eskola                VaajKu    101097                   2          pk-13         Laukaa                       090610

3.26.18               Roope                Vainikainen       SuolU      230597                   3          pk-13         Laukaa                       090610

3.34.65               Pauli                   Rantamäki         ViitVi        130697                   3          pm-13       Viitasaari                   250710

 

                                                        

 

                                                        

 

                                                        

 

                                                        

 

                                                         Moukari (2.5 kg)

                                                         IKE 60.99 Kai Räsänen                     PyhäsU              -03

                                                         PE 55.64 Samuli Heinänen             PetPe                 -01

 

                                                         Moukari (3.0 kg) (A 28.00, B 23.00, C 17.00)

                                                         IKE 62.77 Waltteri Lahtinen              PorYU                 -08

                                                         PE 59.58 Marko Järvinen                 PetPe                 -08

 

52.40                  Veikko                Laitinen              KeurKi     190497                   1          pk-13         Kangasala                 050810

52.07                                              Laitinen                                                                1          pm-13       Viitasaari                   250710

50.99                  Erik                     Siponen             SuolU      190297                   1          ka-13         Leppävirta                 050910

33.00                  Juho                   Pyykkinen          SaaPu     110897                   2          vatt-13       Loviisa                       280810

29.62                  Ossi                    Strandman        SuolU      091297                   5          ka-13         Töysä                         240410

26.20                  Antti                    Kumpulainen    PihtTu      200597                   5          vatt-13       Vihti                            280810

23.95                  Miika                   Pentti                  JyvKU      110697                   13        vatt-13       Tuusula/H                  280810

17.42                  Henri                  Illman                 JyvKU      210797                   4          vatt-13       Saarijärvi                   210610

 

                                                        

 

                                                        

 

Pojat-12

                                                         60 m (A 8.75, B 9.10, C 9.60)

                                                         IKE 7.88 Antti Ruopsa                        VilppVe              -03

                                                         PE 8.21 Petteri Monni                        JyvKU                 -02

 

8.52         +4.0   Julius                  Toivola               JyvKU      211098                   5          pk-13         Jyväskylä                   020910

8.72         +2.6                               Toivola                                                                 6r2       ka-13         Ikaalinen                    250610

8.80                    Iiro                       Surkka                VaajKu    280398                   2r4       kll-12         Jyväskylä                   220910

8.93                    Patrik                  Anttila                 JyvKU      271198                   1r1       kll-12         Jyväskylä                   220910

8.95          -0.9   Niko                    Kaski                  SaaPu     230698                   1          kll-12         Äänekoski                 150910

8.96          -0.9   Roope                Mikkonen           PihtTu      150198                   2          kll-12         Äänekoski                 150910

8.96                    Miska                  Sundberg          JyvKU      291198                   1r3       kll-12         Jyväskylä                   220910

9.01         +0.9   Aleksi                 Kokkonen          JämsI       300498                   2          karn-12     Jämsänkoski            040710

9.02                    Lauri                   Ruusuvirta         VaajKu    220598                   2r3       kll-12         Jyväskylä                   220910

9.04          -0.9   Tuukka               Kotanen             PylkY        010298                   4          kll-12         Äänekoski                 150910

9.05         +1.7   Henri                  Liupakka            SaaPu     170598                   3          kv-13         Saarijärvi                   270610

9.09         +0.0   Topi                    Vertanen            SaaPu     090198                   2r1       vatt-13       Saarijärvi                   100810

9.16          -0.5   Antti                    Rasi                    PihtTu      041198                   3r1       kll-12         Pyhäjärvi Ol              160910

9.36         +1.4   Petri                    Pirhonen            SuolU      150398                   ott        pm-12       Leppävirta                 140810

9.56         +1.5   Arman                Schmid              JyvKU      010198                   2r1       pk-13         Jyväskylä/V               160610

 

                                                        

 

                                                         200 m (A 29.75, B 31.50, C 33.50)

                                                         IKE 25.04 Joel Lapinlampi               TuUL                  -08

                                                         PE 27.72 Janne Rossi                       ÄänU                  -97

 

29.37        -1.0   Julius                  Toivola               JyvKU      211098                   3r1       ka-13         Rovaniemi/S             170710

30.62                  Petri                    Pirhonen            SuolU      150398                   1          pm-12       Outokumpu               010810

30.86       +1.4                               Pirhonen                                                              1          pm-12       Viitasaari                   250710

31.09       +1.4   Antti                    Rasi                    PihtTu      041198                   2          pm-12       Viitasaari                   250710

31.14       +1.4   Iiro                       Surkka                VaajKu    280398                   3          pm-12       Viitasaari                   250710

31.21       +0.2   Henri                  Liupakka            SaaPu     170598                   1          cup-13      Saarijärvi                   020610

31.64       +0.2   Tuukka               Kotanen             PylkY        010298                   3          cup-13      Saarijärvi                   020610

33.18       +1.4   Arman                Schmid              JyvKU      010198                   8          vatt-13       Saarijärvi                   210610

33.63       +1.4   Ville                    Pyyhkälä            VaajKu    280498                   4          pm-12       Viitasaari                   250710

 

                                                       

 

                                                        

                                                         600 m

                                                         IKE 1.36.20 Juuso Kallio                   TeuvRi                -01

                                                         PE 1.40.35 Ville Myyryläinen           SuolU                 -02

 

1.49.67               Olli                      Viinikainen        SaaPu     140698                   1          pk-13         Saarijärvi                   070710

1.56.70               Petri                    Pirhonen            SuolU      150398                   2          pk-13         Mänttä-Vilppula        180810

2.01.53               Arman                Schmid              JyvKU      010198                   2          pk-13         Jyväskylä/V               160610

2.05.77               Otto                     Kaario                JyvKU      051198                   3          pk-13         Jyväskylä/V               160610

 

                                                         800 m

                                                         IKE 2.14.85 Miika Eskuri                   KuivjA                 -06

                                                         PE 2.17.98 Pasi Saarinen                SaaPu                -93

 

2.41.43               Roope                Mikkonen           PihtTu      150198                   4-ott     pm-12       Saarijärvi                   010810

2.42.13               Julius                  Toivola               JyvKY       211098                   4-ott     pm-12       Saarijärvi                   010810

2.48.40               Petri                    Pirhonen            SuolU      150398                   4-ott     pm-12       Leppävirta                 140810

2.51.82               Joona                 Parkkinen          Piht´Tu     220698                   4-ott     pm-12       Saarijärvi                   010810

2.57.13               Daniel                Heinonen          JämsI       300798                   4-ott     cup-13      Jämsä                        240810

 

                                                         1000 m (A 3.25.00, 3.41.00, 3.58.00)

                                                         IKE 2.55.6 Markku Sotejeff               OrivPo                -81

                                                         PE 2.58.6 Esa Kyrönlahti                  KyyjKy                -78

 

3.12.76               Olli                      Viinikainen        SaaPu     140698                   2          vatt-13       Loviisa                       280810

3.16.86                                           Viinikainen                                                          1          pm-12       Viitasaari                   250710

3.28.14               Petri                    Pirhonen            SuolU      150398                   2          pm-12       Viitasaari                   250710

3.29.83               Arman                Schmid              JyvKU      010198                   3          kll-12         Jyväskylä                   220910

3.29.99               Otto                     Kaario                JyvKU      051198                   4          kll-12         Jyväskylä                   220910

3.33.72               Roope                Mikkonen           PihtTu      150198                   1          pk-13         Haapajärvi                290710

3.38.0                 Antti                    Rasi                    PihtTu      041198                   8          kll-12         Pyhäjärvi Ol              160910

 

                                                         1500 m

                                                         IKE 4.37.77 Miika Eskuri                   KuivjA                 -06

                                                         PE 4.56.77 Arimo Koskela               LaukU                -09

 

5.45.49               Petri                    Pirhonen            SuolU      150398                   4          ka-13         Leppävirta                 050910

 

                                                        

 

                                                        

 

                                                         Pituus (A 440, B 395, C 340)

                                                         IKE 551 Teijo Jeskanen                    KangKi               -81

                                                         PE 530 Hannu Vesterinen                SaaPu                -64

 

512          +2.4   Julius                  Toivola               JyvKU      211098                   1          TJG-13      Tampere                    120910

507          +4.0                               Toivola                                                                 1          pm-12       Viitasaari                   250710

454           -0.3   Miska                  Sundberg          JyvKU      291198                   2          pm-12       Viitasaari                   250710

452           -0.3   Joona                 Parkkinen          PihtTu      220698                   1          kll-12         Pyhäjärvi Ol              160910

437          +0.7   Iiro                       Surkka                VaajKu    280398                   7          pk-13         Jyväskylä                   020910

435          +1.2   Olli                      Viinikainen        SaaPu     140698                   3          pm-12       Viitasaari                   250710

415                     Tuukka               Kotanen             PylkY        010298                   2          cup-13      Kivijärvi                      240610

394          +1.3   Petri                    Pirhonen            SuolU      150398                   4-ott     pm-12       Leppävirta                 140810

392                     Artturi                  Mäntylä              ÄänU       100398                   1          pk-13         Äänekoski                 260910

391                     Roope                Mikkonen           PihtTu      150198                   2          kll-12         Äänekoski                 150910

389          +1.9   Antti                    Rasi                    PihtTu      041198                   4          pm-12       Viitasaari                   250710

385                     Atte                     Rasi                    PihtTu      140298                   3          kll-12         Äänekoski                 150910

384                     Niko                    Kaski                  SaaPu     230698                   4          kll-12         Äänekoski                 150910

380                     Henry                 Varis                   ÄänU       120498                   2          pk-13         Äänekoski                 260910

366                     Daniel                Heinonen          JämsI       300798                   2          pk-12         Orivesi                        220710

346                     Mikko                  Hulkko                JämsI       100198                   3          cup-12      Jämsä                        260510

 

                                                        

 

                                                        

                        

                                                         Kiekko (600 g) (A 28.00, B 23.00, C 17.00)

                                                         IKE 52.92 Kai Räsänen                     PyhäsU              -02

                                                         PE 44.10 Veikko Laitinen                 KeurKi                -09

 

35.14                  Kasperi              Häkkinen           ÄänHu     270798                   4          ka-13         Leppävirta                 050910

34.24                                              Häkkinen                                                             1          pk-13         Kiiminki                      120610

33.18                  Daniel                Heinonen          JämsI       300798                   2          cup-13      Jämsä                        110810

27.71                  Iiro                       Surkka                VaajKu    280398                   5          pk-13         Polvijärvi/S                100710

27.46                  Joona                 Parkkinen          PihtTu      220698                   4          pm-12       Viitasaari                   240710

27.30                  Roope                Mikkonen           PihtTu      150198                   2          pk-13         Viitasaari                   050910

18.98                  Julius                  Toivola               JyvKU      211098                   10        cup-13      Jämsä                        110810

18.46                  Petri                    Pirhonen            SuolU      150398                   4-ott     pm-12       Leppävirta                 140810

 

                                                         Keihäs (400 g) (A 33.00, B 28.00, C 22.00)

                                                         IKE 61.86 Kimmo Kinnunen            ÄänU                  -80

                                                         PE 61.86 Kimmo Kinnunen             ÄänU                  -80

 

40.87                  Jari                      Kananen            PihtTu      171098                   1          pk-13         Keitele                        170710

40.63                  Daniel                Heinonen          JämsI       300798                   3          ka-13         Jyväskylä                   190810

36.36                  Mikko                  Mäkinen             KarsKi      301198                   1          mx-13       Saarijärvi/P               080710

35.37                  Tomi                   Väisänen           PihtTu      180498                   2          pm-12       Viitasaari                   250710

34.75                  Atte                     Rasi                    PihtTu      140298                   3          pm-12       Viitasaari                   250710

34.58                  Niko                    Kaski                  SaaPu     230698                   2          kll-12         Äänekoski                 150910

32.00                  Iiro                       Surkka                VaajKu    280398                   3          ka-12         Leppävirta                 040910

30.75                  Kasperi              Häkkinen           ÄänHu     270798                   5          ka-12         Leppävirta                 040910

29.87                  Ville                    Lähteenmäki    JyvKU      020998                   3          pk-13         Äänekoski                 070710

28.80                  Roope                Mikkonen           PihtTu      150198                   30        karn-13     Pihtipudas                 010710

28.66                  Julius                  Toivola               JyvKU      211098                   8          ka-13         Jyväskylä                   190810

27.94                  Miska                  Sundberg          JyvKU      291198                   10        ka-13         Jyväskylä                   190810

25.27                  Petri                    Pirhonen            SuolU      150398                   5          pk               Joensuu                     130610

21.99                  Tuukka               Kotanen             PylkY        010298                   1          cup-13      Kannonkoski             270510

 

                                                         4-ottelu (A 1200, B 950, C 600) (60 maj, kuula, korkeus, 800 m)

                                                         IKE 1947 Tuomas Ranta                   TurUL                 -04

                                                         PE 1660 Juho Mäkipää                     LaukU                -98

 

1556                   Joona                 Parkkinen          PihtTu      220698                   1          pm-12       Saarijärvi                   010810
                            (10.72/+1.1, 9.59, 142, 2.51.82)

1512                   Miska                  Sundberg          JyvKU      291198                   2          pm-12       Saarijärvi                   010810
                            (10.23/+1.1, 8.42, 148, 3.18.72)

1473                   Julius                  Toivola               JyvKU      211098                   3          pm-12       Saarijärvi                   010810
                            (10.54/+1.1, 6.92, 139, 2.42.13)

1187                   Iiro                       Surkka                VaajKu    280398                   1          cup-13      Jämsä                        240810
                            (11.65/ , 8.40, 125, 3.04.22)

1175                   Roope                Mikkonen           PihtTu      150198                   4          pm-12       Saarijärvi                   010810
                            (12.96/+1.1, 7.18, 130, 2.41.43)

1148                   Daniel                Heinonen          JämsI       300798                   2          cup-13      Jämsä                        240810
                            (12.31/ , 8.23, 125, 2.57.13)

1128                                               Surkka                                                                  5          pm-12       Saarijärvi                   010810
                            (12.95/+1.1, 8.50, 133, 3.06.82)

 

                                                         4-ottelu (moukari, kuula, kiekko, keihäs)

 

2417                   Kasperi              Häkkinen           ÄänHu     270798                   1          ka-12         Leppävirta                 190910
                            (25.06, 10.35, 32.65, 27.33)

 

                                                         5-ottelu (A 1500, B 1175, C 750) (60 m, pituus, keihäs, kiekko, 800 m)

 

1359                   Petri                    Pirhonen            SuolU      150398                   up        pm-12       Leppävirta                 140810
                            (9.36/+1.4, 394/+1.3, 25.13, 18.46, 2.48.40)

 

                                                        

 

                                                         4x50 m

                                                         IKE 27.90                                             TurUL                 -01

                                                         PE 29.25                                              JyvKU                 -01

 

31.99                  JämsI                                                                                                1          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Mikko Ristimäki, Miska Heino, Miika Lehtinen, Markus Malmberg)

32.07                  JyvKU                                                                                               1          pk-11         Jyväskylä/V               160610
                            (Patrik Siekkinen, Martti Suomu, Kaapo Kangas, Daniel Savolainen)

32.07                  SuolU                                                                                                2          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Topias Ranta, Arttu Järvinen, Niclas Forsberg, Samu Säpsä)

32.95                  SaaPu                                                                                               3          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Jonatan Kinnunen, Eemeli Etelämäki, Eetu Etelämäki, Niko Pyykkinen)

32.99                  JyvKU                                                                                               1          vatt-11       Saarijärvi                   100810
                            (Martti Suomu, Santtu Kousa, Lassi Vaismaa, Kaapo Kangas)

33.03                  KaipVi                                                                                               4          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Eero Kainulainen, Aleksi Turkkila, Lauri Koivisto, Aatu Korpela)

33.09                  SaaPu                                                                                               2          vatt-11       Saarijärvi                   100810
                            (Jonatan Kinnunen, Eemeli Etelämäki, Eetu Etelämäki, Niko Pyykkinen)

33.35                  SuolU                                                                                                3          vatt-11       Saarijärvi                   100810
                            (Topias Ranta, Arttu Järvinen, Niclas Forsberg, Simo Kähkönen)

33.51                  PihtTu                                                                                               5          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Oskari Mikkonen, Jesse Parkkinen, Eetu Rasi, Jone Myyryläinen)

33.63                  JyvKU I                                                                                             6          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Kaapo Kangas, Daniel Savolainen, Santtu Kousa, Niila Sinivuori)

33.81                  JyvKU II                                                                                            7          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Lassi Vaismaa, Patrik Siekkinen, Martti Suomu, Arttu Kaario)

33.85                  HankHa                                                                                            4          vatt-11       Saarijärvi                   100810
                            (Lassi Nieminen, Mikko Nieminen, Aleksi Hänninen, Akseli Hänninen)

34.59                  PihtTu                                                                                               5          vatt-11       Saarijärvi                   100810
                            (Eetu Kumpulainen, Teemu Pietiläinen, Eetu Rasi, Jone Myyryläinen)

35.94                  ViitVi                                                                                                  8          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Juho Raatikainen, Sampo Kähärä, Jesperi Rantamäki, Erkka Nyman)

 

                                                         4x600 m

                                                         IKE 7.30.96                                          LempKi              -03

                                                         PE 7.43.12                                           SuolU                 -00

 

8.27.40               JyvKU I                                                                                             1          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Kaapo Kangas, Niila Sinivuori, Santtu Kousa, Daniel Savolainen)

8.36.87               PihtTu                                                                                               2          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Jone Myyryläinen, Oskari Mikkonen, Jesse Parkkinen, Eetu Rasi)

8.45.50               JyvKU II                                                                                            3          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Lassi Vaismaa, Patrik Siekkinen, Martti Suomu, Arttu Kaario)

8.55.37               KaipVi                                                                                               4          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Eero Kainulainen, Lauri Koivisto, Aleksi Turkkila, Aatu Korpela)

8.57.79               JämsI                                                                                                5          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Markus Malmberg, Mikko Ristimäki, Miska Heino, Miika Lehtinen)

9.10.27               SaaPu                                                                                               6          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Eemeli Etelämäki, Jonatan Kinnunen, Arsi Ruuska, Eetu Etelämäki)

9.17.86               SuolU                                                                                                7          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Topias Ranta, Arttu Järvinen, Ville Nieminen, Niclas Forsberg)

9.53.70               ViitVi                                                                                                  8          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Jesperi Rantamäki, Juho Raatikainen, Erkka Nyman, Sampo Kähärä)

 

                                                        

 

Pojat-10

                                                         60 m (A 9.35, B 9.70, C 10.20)

                                                         IKE 8.50 Ville Vakkuri                        OulPy                 -91

                                                         PE 8.4 Tero Lamberg                        HankHa             -04

                                                               8.92 Olli Leppänen                      JyvKU                 -93

 

9.20         +2.0   Wilhelmi            Poikonen           HankHa   140600                   3r2       vatt-11       Loviisa                       280810

9.41         +0.2                               Poikonen                                                             2r2       vatt-13       Saarijärvi                   100810

9.41                    Leevi                  Kostiainen         JyvKU      210500                   1r3       kll-10         Jyväskylä                   220910

9.58         +1.1   Martti                  Suomu               JyvKU      110900                   3          pk-11         Jyväskylä/V               160610

9.60         +0.7   Miska                  Heino                 JämsI       040100                   2          karn-11     Jämsänkoski            040710

9.74          -1.0   Aleksi                 Honkonen         KarsKi      020700                   2h3      kll-10         Äänekoski                 150910

9.76          -0.1   Niclas                 Forsberg            SuolU      130100                   3-ott     pm-10       Saarijärvi                   010810

9.78          -2.6   Topias                Ranta                  SuolU      030400                   2h1      kll-10         Äänekoski                 150910

9.82                    Lassi                   Vaismaa            JyvKU      161100                   1r5       kll-10         Jyväskylä                   220910

10.00        -0.6   Juho                   Nieminen          JyvKU      090600                   7          ka-11         Jyväskylä                   190810

10.01                  Tuukka               Sironen              PylkY        311200                   3r2       pm-10       Pihtipudas                 170710

10.02        -0.1   Juho                   Moisio                HankHa   170800                   3-ott     pm-10       Saarijärvi                   010810

10.18                  Eero                    Kainulainen      KaipVi      301000                   3-ott     cup-11      Jämsä                        240810

10.21        -1.7   Miska                  Kumpulainen    PihtTu      160400                   2h2      kll-10         Äänekoski                 150910

 

                                                        

 

                                                         150 m

                                                         IKE 20.92 Jussi Kanervo                   AlatPi                  -03

                                                         PE 22.16 Mikael Helin                       JyvKU                 -97

 

24.16       +1.6   Lassi                   Vaismaa            JyvKU      161100                   2          vatt-11       Saarijärvi                   210610

24.24                  Samu                 Säpsä                 SuolU      250200                   2          pk-11         Laukaa                       090610

24.61       +1.6   Topias                Ranta                  SuolU      030400                   4          vatt-11       Saarijärvi                   210610

 

                                                        

 

                                                         1000 m (A 3.42.00, B 3.58.00, C 4.18.00)

                                                         IKE 3.07.2 Janne Hongisto               RuskY                 -79

                                                         PE 3.12.49 Pasi Saarinen                SaaPu                -91

 

3.35.06               Lassi                   Vaismaa            JyvKU      161100                   8          vatt-11       Tuusula/H                  280810

3.47.30               Niclas                 Forsberg            SuolU      130100                   1          pm-10       Pihtipudas                 180710

3.49.25               Martti                  Suomu               JyvKU      110900                   9          karn-10     Jämsä                        010710

3.51.62               Arttu                    Kaario                JyvKU      011000                   5          kll-10         Jyväskylä                   220910

3.53.04               Patrik                  Siekkinen          JyvKU      041000                   4          vatt-11       Saarijärvi                   100810

3.53.70               Pyry                    Nissinen            MuurY      010200                   4          pm-10       Pihtipudas                 180710

3.55.16               Eero                    Kainulainen      KaipVi      301000                   5          pm-10       Pihtipudas                 180710

4.03.04               Lauri                   Koivisto              KaipVi      190400                   3          cup-11      Jämsä                        110810

4.08.53               Aleksi                 Turkkila              KaipVi      120200                   5          cup-11      Jämsä                        110810

4.10.03               Valtteri                Mäkinen             KaipVi      030100                   6          cup-11      Jämsä                        110810

 

                                                        

 

                                                                                                                        Pituus (A 400, B 375, C 345)

                                                         IKE 498 Jouni Maunuksela              KyrVo                 -84

                                                         PE 467 Olli Leppänen                       JyvKU                 -93

 

403                     Miska                  Heino                 JyvKU      040100                   3          pk-11         Jyväskylä                   020910

399           -0.9   Niclas                 Forsberg            SuolU      130100                   3-ott     pm-10       Saarijärvi                   010810

385                     Juho                   Nieminen          JyvKU      090600                   4          pk-11         Jyväskylä                   020910

384                     Martti                  Suomu               JyvKU      110900                   5          pk-11         Jyväskylä                   020910

381                     Tuukka               Sironen              PylkY        311200                   1          cup-11      Kivijärvi                      240610

368                     Topias                Ranta                  SuolU      030400                   3          vatt-11       Saarijärvi                   100810

360                     Lenny                 Varis                   ÄänU       240510                   4          pk-11         Äänekoski                 260910

355          +1.0   Juho                   Moisio                HankHa   170800                   3-ott     pm-10       Saarijärvi                   010810

346                     Samu                 Säpsä                 SuolU      250200                   3          pk-11         Laukaa                       090610

346                     Aleksi                 Honkonen         KarsKi      020700                   7          pm-10       Pihtipudas                 170710

345                     Lauri                   Koivisto              KaipVi      190410                   2          so-11         Jämsä                        180810

344                     Matti                    Piispanen          KarsKi      190500                   3          cup-11      Kivijärvi                      240610

 

                                                        

 

                                                         Kuula (2.5 kg) (A 7.50, B 6.50, C 5.30)

                                                         IKE 13.02 Ville Savolainen               KeitNu                -03

                                                         PE 10.58 Erkki Kangas                     SumKu               -71

 

8.13                    Juho                   Moisio                HankHa   170800                   1          vatt-11       Saarijärvi                   210610

7.99                    Jesse                  Parkkinen          PihtTu      020300                   2          vatt-11       Saarijärvi                   210610

7.46                    Juho                   Nieminen          JyvKU      090600                   2          ka-11         Jyväskylä                   190810

7.42                    Tuukka               Sironen              PylkY        311200                   1          pk-11         Kannonkoski             040710

7.32                    Arttu                    Koljonen            ViitVi        230700                   4          kll-10         Äänekoski                 150910

7.14                    Matti                    Piispanen          KarsKi      190500                   6          kll-10         Äänekoski                 150910

7.13                    Lauri                   Ollila                   KarsKi      050100                   3          cup-11      Saarijärvi                   020610

6.89                    Niclas                 Forsberg            SuolU      130100                   5          cup-11      Saarijärvi                   020610

6.78                    Topias                Ranta                  SuolU      030400                   3          pk-11         Äänekoski                 260910

6.60                    Antti                    Kotilainen          KivijKi                                       11        kll-10         Äänekoski                 150910

6.49                    Miska                  Kumpulainen    PihtTu      160400                   13        kll-10         Äänekoski                 150910

6.19                    Aapo                   Varis                   PihtTu      100100                   19        kll-10         Äänekoski                 150910

5.84                    Valtteri                Mäkinen             KaipVi      030100                   7          pk-11         Jämsänkoski            110910

5.61                    Tommy              Saukko               KivijKi                                       24        kll-10         Äänekoski                 150910

5.43                    Elmeri                Koivisto              KaipVi      100100                   2          cup-10      Jämsä                        260510

5.37                    Karri                    Viitanen             PylkY                                        10        cup-11      Saarijärvi                   020610

5.37                    Martti                  Suomu               JyvKU      110900                   3-ott     pm-10       Saarijärvi                   010810

                        

 

                                                        

 

                                                        Kiekko (600 g) (A 19.00, B 15.50, C 11.00)

                                                         IKE 37.87 Eero Ahola                        PorYU                 -09

                                                         PE 29.96 Mika Räsänen                   ÄänU                  -90

 

22.74                  Tuukka               Sironen              PylkY        311200                   1          pm-10       Pihtipudas                 170710

22.26                  Valtteri                Mäkinen             KaipVi      030100                   6          pk-11         Jämsänkoski            110910

19.40                  Jesse                  Parkkinen          PihtTu      020300                   2          pm-10       Pihtipudas                 170710

19.18                  Jirko                    Kinnunen           ÄänU       040600                   9          pk-11         Jämsänkoski            110910

18.39                  Topias                Ranta                  SuolU      030400                   2          pk-11         Äänekoski                 260910

17.79                  Lauri                   Koivisto              KaipVi      190400                   4          cup-11      Jämsä                        110810

15.18                  Lauri                   Ollila                   KarsKi      050100                   6          pk-11         Soini                           050810

14.17                  Eero                    Kainulainen      KaipVi      301000                   5          cup-11      Jämsä                        110810

12.85                  Aleksi                 Turkkila              KaipVi      120210                   7          cup-11      Jämsä                        110810

 

                                                         Moukari (2.5 kg)

                                                         IKE 38.72 Ville Lehmusvuori           MäntU                -94

                                                         PE 32.95 Mika Aromäki                    KeurKi                -99

 

15.28                  Tuukka               Sironen              PylkY        311200                   1          cup-11      Karstula                     010710

14.46                  Niclas                 Forsberg            SuolU      130100                   2          pk-11         Äänekoski/S              110810

 

                                                         Moukari (3,0 kg)

 

                                                         Keihäs (400 g) (A 26.00, B 21.00, C 15.00)

                                                         IKE 49.84 Kimmo Kinnunen            ÄänU                  -78

                                                         PE 49.84 Kimmo Kinnunen             ÄänU                  -78

 

32.52                  Jirko                    Kinnunen           ÄänU       040600                   1          pm-10       Pihtipudas                 180710

32.22                  Aleksi                 Honkonen         KarsKi      020700                   2          pm-10       Pihtipudas                 180710

32.20                  Juuso                 Jahkola              JämsI       220100                   4          lk-11          Pihtipudas                 040710

30.44                  Matti                    Piispanen          KarsKi      190500                   2          pk-11         Kannonkoski             160510

28.61                  Aapo                   Varis                   PihtTu      100100                   4          pm-10       Pihtipudas                 180710

28.34                  Topias                Ranta                  SuolU      030400                   4          vatt-11       Saarijärvi                   100810

27.29                  Tuukka               Sironen              PylkY        311200                   4          pk-11         Saarijärvi/P               080710

25.59                  Jesse                  Parkkinen          PihtTu      020300                   8          vatt-11       Saarijärvi                   100810

24.30                  Lauri                   Ollila                   KarsKi      050100                   4          pk-13         Saarijärvi/P               240710

22.95                  Arttu                    Koljonen            V iitVi       230700                   18        lk-11          Pihtipudas                 040710

21.39                  Valtteri                Mäkinen             KaipVi      030100                   2          so-11         Jämsä                        180810

20.69                  Patrik                  Siekkinen          JyvKU      041000                   4          pk-11         Jyväskylä/V               160610

20.67                  Juho                   Nieminen          JyvKU      090600                   8          pm-10       Pihtipudas                 180710

19.83                  Lauri                   Koivisto              KaipVi      190400                   3          so-11         Jämsä                        180810

19.04                  Pyry                    Nissinen            MuurY      010200                   3          pk-11         Muurame                   150610

17.74                  Eero                    Kainulainen      KaipVi      301000                   4          so-11         Jämsä                        180810

17.09                  Elias                   Laitinen              KarsKi      070500                   9          cup-11      Saarijärvi/P               080710

15.20                  Lenny                 Varis                   ÄänU       240500                   5c1      pk-11         Äänekoski                 260910

 

                                                        

 

                                                         3-ottelu (A 750, B 625, C 450) (60 m, pituus, kuula)

                                                         IKE 1329 Aki Heikkinen                    KiuruvTe            -90

                                                         PE 1100 Tero Lamberg                    HankHa             -04

 

813                     Niclas                 Forsberg            SuolU      130100                   1          pm-10       Saarijärvi                   010810
                            (9.76/-0.1, 399/-0.9, 6.75)

750                     Juho                   Moisio                HankHa   170800                   2          pm-10       Saarijärvi                   010810
                            (10.02/-0.1, 355/+1.0, 7.42)

715                     Martti                  Suomu               JyvKU      110900                   3          pm-10       Saarijärvi                   010810
                            (9.60/-0.1, 370/+0.9, 5.37)

700                     Forsberg                                                                                           up        pm-10       Kuortane                    100710
                            (9.88/ , 354/ , 6.23)

690                     Tuukka               Sironen              PylkY        311200                   4          pm-10       Saarijärvi                   010810
                            (10.17/-0.1, 363/+0.7, 6.39)

690                     Juho                   Nieminen          JyvKU      090600                   5          pm-10       Saarijärvi                   010810
                            (10.25/-0.1, 358+0.8, 6.69)

677                     Topias                Ranta                  SuolU      030400                   6          pm-10       Saarijärvi                   010810
                            (9.90/-0.1, 353/-0.5, 5.86)

519                     Eero                    Kainulainen      KaipVi      301000                   2          cup-10      Jämsä                        240810
                            (10.18/ , 316/ , 4.34)

519                     Lauri                   Koivisto              KaipVi      190400                   3          cup-10      Jämsä                        240810
                            (10.47/ , 314/ , 4.91)

497                     Elias                   Laitinen              KarsKi      070500                   7          pm-10       Saarijärvi                   010810
                            (11.15/-0.1, 322/-0.1, 5.27)

489                     Valtteri                Mäkinen             KaipVi      030100                   4          cup-10      Jämsä                        240810
                            (11.66/ , 320/ , 5.69)

 

                                                        

 

Pojat-09

                                                        

 

                                                         Pituus (A 365, B 345, C 315)

                                                         IKE 478 Jouni Maunuksela              KyrVo                 -83

                                                         PE 422 Janne Hepola                       MuurY                 -00

 

369                     Heikki                 Vuorinen            ÄänU       060501                   1          kll-09         Äänekoski                 150910

368                     Eetu                    Kumpulainen    PihtTu      240201                   1          HJG-09     Kuopio                       250710

358                     Jere                    Kautto                 ÄänU                 01                   1          pk-09         Äänekoski                 260910

356           -1.1   Ville                    Tammenoksa   LaukU      160301                   3-ott     pm-09       Saarijärvi                   010810

347          +0.3   Juho                   Järvinen             KarsKi      060101                   3-ott     pm-09       Saarijärvi                   010810

343                     Samu                 Tuominen          PylkY        140301                   1          pk-09         Saarijärvi/P               240710

338                     Juho                   Paananen         ViitVi        090501                   4          kll-09         Äänekoski                 150910

328                     Aleksi                 Honkonen         KarsKi      070101                   7          pk-11         Saarijärvi/P               240710

319                     Joakim               Soininen            SuolU      180202                   3          pk-09         Äänekoski                 260910

316                     Niila                    Sinivuori            JyvKU      190402                   4          ka-09         Rovaniemi/S             170710

309          +2.0   Eetu                    Etelämäki          SaaPu     301201                   3-ott     pm-09       Saarijärvi                   010810

307                     Jere                    Masalin              ViitVi        140901                   5          pm-09       Pihtipudas                 170710

305           -1.0   Santeri               Sironen              PylkY        181202                   3-ott     pm-09       Saarijärvi                   010810

305           -0.4   Jarkko                Karjalainen       LaukU      140901                   3-ott     pm-09       Saarijärvi                   010810

304                     Jonatan              Kinnunen           SaaPu     170502                   10        vatt-11       Saarijärvi                   100810

301                     Tommi               Haikonen           KaipVi               02                   2          so-09         Jämsä                        180810

300                     Viljam                 Wacklin              SuolU      031202                   5          pk-09         Äänekoski                 260910

 

                                                        

 

                                                         Kuula (2.0 kg) (A 7.10, B 6.20, C 4.90)

                                                         IKE 11.21 Ville Savolainen               KeitNu                -02

                                                         PE 8.97 Anssi Pietiläinen                 KonnU                -98

 

8.19                    Santeri               Häkkinen           ÄänHu     210301                   4-ott     am-09       Leppävirta                 190910

7.74                    Juho                   Järvinen             KarsKi      060101                   2          pm-09       Pihtipudas                 170710

7.20                    Ville                    Tammenoksa   LaukU      160301                   3-ott     pm-09       Saarijärvi                   010810

6.97                    Eetu                    Kumpulainen    PihtTu      240201                   3          ka-09         Kannus                      130710

6.05                    Joonatan           Kemppainen     PihtTu      150802                   3          pm-09       Pihtipudas                 170710

5.94                    Ilmari                  Kivipelto             SaaPu     090501                   3          cup-09      Saarijärvi/P               080710

5.93                    Niko                    Lappi                  JyvKU      280102                   4          pm-09       Pihtipudas                 170710

5.84                    Toni                    Lampila             KarsKi                                      2          cup-09      Kyyjärvi                      170610

5.48                    Simo                   Kähkönen          SuolU      161101                   1          pk-09         Äänekoski/S              090610

5.43                    Heikki                 Vuorinen            ÄänU       060501                   3-ott     pm-09       Saarijärvi                   010810

5.41                    Niila                    Sinivuori            JyvKU      190402                   3-ott     cup-09      Jämsä                        240810

5.35                    Jarkko                Karjalainen       LaukU      140901                   3-ott     pm-09       Saarijärvi                   010810

5.33                    Voitto-Pekka     Peltola                JämsI       200301                   3          pk-09         Jämsänkoski            110910

5.27                    Santeri               Sironen              PylkY        181202                   3-ott     pm-09       Saarijärvi                   010810

5.26                    Jami                   Hakkarainen     ViitVi        171101                   5          pm-09       Pihtipudas                 170710

5.23                    Viljam                 Wacklin              SuolU      031202                   2          pk-09         Äänekoski                 260910

5.22                    Jonatan              Kinnunen           SaaPu     170502                   4          cup-09      Saarijärvi/P               080710

5.16                    Eetu                    Etelämäki          SaaPu     301201                   3-ott     pm-09       Saarijärvi                   010810

5.04                    Eetu                    Ahonen              JämsI       010802                   3          cup-08      Lahti/R                        300610

 

                                                         Kiekko (600 g)

                                                         IKE 34.03 Aaro Leinonen                 RymSoi              -09

                                                         PE 26.10 Petri Ritari                           PetPe                 -93

 

18.03                  Santeri               Häkkinen           ÄänHu     210301                   4-ott     am-09       Leppävirta                 190910

13.28                  Niko                    Lappi                  JyvKU      280102                   1          pk-09         Leppävirta                 080510

12.25                  Voitto-Pekka     Peltola                JämsI       200301                   2          cup-09      Jämsä                        110810

10.79                  Viljam                 Wacklin              SuolU      031202                   1          pk-09         Äänekoski                 260910

10.44                  Joakim               Soininen            SuolU      180202                   2          pk-09         Suolahti                     260910

 

                                                         Moukari (2.5 kg)

                                                         IKE 32.92 Ville Lehmusvuori           MäntU                -93

                                                         PE 20.88 Mika Aromäki                    KeurKi                -98

 

16.23                  Santeri               Häkkinen           ÄänHu     210301                   4-ott     am-09       Leppävirta                 190910

12.30                  Otto                     Lehtonen           VaajKu    070701                   1          pk-09         Äänekoski                 070710

11.76                  Simo                   Kähkönen          SuolU      161101                   1          pk-09         Äänekoski/S              110810

10.29                  Juho                   Järvinen             KarsKi      060101                   2          pk-09         Äänekoski                 070710

 

                                                        

 

                                                        

 

                                                         4x50 m

 

32.99                  JyvKU                                                                                               1          vatt-11       Saarijärvi                   100810
                            (Martti Suomu, Santtu Kousa, Lassi Vaismaa, Kaapo Kangas)

33.09                  SaaPu                                                                                               2          vatt-11       Saarijärvi                   100810
                            (Jonatan Kinnunen, Eemeli Etelämäki, Eetu Etelämäki, Niko Pyykkinen)

33.35                  SuolU                                                                                                3          vatt-11       Saarijärvi                   100810
                            (Topias Ranta, Arttu Järvinen, Niclas Forsberg, Simo Kähkönen)

33.85                  HankHa                                                                                            4          vatt-11       Saarijärvi                   100810
                            (Lassi Nieminen, Mikko Nieminen, Aleksi Hänninen, Akseli Hänninen)

34.59                  PihtTu                                                                                               5          vatt-11       Saarijärvi                   100810
                            (Eetu Kumpulainen, Teemu Pietiläinen, Eetu Rasi, Jone Myyryläinen)

35.34                  PihtTu                                                                                                1          pm-09       Jämsä                        040910
                            (Heikki Marin, Aleksi Nappi, Joonatan Kemppainen, Joel Pasanen)

36.09                  JämsI                                                                                                2          pm-09       Jämsä                        040910
                            (
Eetu Ahonen, Juho Grönroos, Voitto-Pekka Peltola, Simeon Europaeus)

36.24                  SuolU                                                                                                3          pm-09       Jämsä                        040910
                            (Viljam Wacklin, Joakim Soininen, Vili Seppä, Simo Kähkönen)

38.46                  LaukU                                                                                               4          pm-09       Jämsä                        040910
                            (Elias Salo, Hannu Palonen, Jarkko Karjalainen, Oskari Suvilehto)

38.89                  ViitVi                                                                                                  5          pm-09       Jämsä                        040910
                            (Lauri Pietiläinen, Markus Saaranen, Ville Pasanen, Jere Kuusinen)

 

                                                         4x400 m

 

5.40.96               PihtTu                                                                                               1          pm-09       Jämsä                        040910
                            (
Heikki Marin, Aleksi Nappi, Joonatan Kemppainen, Joel Pasanen)

5.49.11               SuolU                                                                                                2          pm-09       Jämsä                        040910
                            (Viljam Wacklin, Joakim Soininen, Vili Seppä, Simo Kähkönen)

6.03.39               JämsI                                                                                                3          pm-09       Jämsä                        040910
                            (Juho Grönroos, Simeon Europaeus, Eetu Ahonen, Voitto-Pekka Peltola)

6.28.50               ViitVi                                                                                                  4          pm-09       Jämsä                        040910
                            (Lauri Pietiläinen, Markus Saaranen, Ville Pasanen, Jere Kuusinen)

 

                                                        

 

Naiset

                                                        

 

                                                        

 

                                                         1500 m (SM 4.07.00, M 4.23.00, A 4.44.00, B 5.10.00, C 5.35.00)

                                                         SE 4.06.01 Sinikka Tyynelä             UudU                  -77

                                                         PE 4.18.97 Ulla Tuimala                   ÄänU                  -01

 

5.01.37               Sari                     Anttonen            SuolU      151191                   6r2       karn           Jämsä                        010710

5.11.82               Viivi                     Antinaho            JyvKU      290592                   1          pm-19       Laukaa                       030810

5.14.90               Sirpa                   Vänttinen           JyvKU      130668                   1          pk               Jyväskylä                   020910

5.25.41               Maija                  Puska                 JyvKU      050490                   9r1       karn           Jämsä                        010710

 

                                                        

 

                                                         2000 m

                                                         SE 6.00.50 Marjo Venäläinen          LahdA                -00

                                                         PE 6.14.36 Anni Tuimala                  ÄänU                  -00

 

7.12.08               Milla                    Kiminkinen        JyvKU      040697                   10        vatt-15       Tuusula/H                  280810

7.36.82               Sonja                  Pekkarinen        KaipVi      141195                   1          pm-15       Viitasaari                   250710

7.53.63               Emmi                 Paukku               PihtTu      310596                   1          pm-14       Viitasaari                   250710

7.58.61               Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   1          pk-15         Laukaa                       090610

8.09.99               Eeva                   Laitinen              SaaPu     140696                   2          pm-14       Viitasaari                   250710

8.26.31               Helmi                 Ikonen                HankHa   311096                   2          pk-15         Laukaa                       090610

 

                                                         3000 m (SM 9.00.00, M 9.45.00, A 10.30.00, B 11.30.00, C 12.30.00)

                                                         SE 8.41.30 Päivi Tikkanen               ViipU                  -91

                                                         PE 9.07.35 Ulla Tuimala                   ÄänU                  -01

 

10.23.92            Sara                    Mutikainen        JyvKU      260979                   1          ka               Jyväskylä                   190810

11.15.69            Viivi                     Antinaho            JyvKU      290592                   6          ka               Jyväskylä                   190810

11.18.73            Sari                     Anttonen            SuolU      151191                   1          pk-19         Laukaa                       090610

11.37.30            Anne                   Messala             SaaPu     190488                   7          ka               Jyväskylä                   190810

11.37.67            Laura                  Hokka                 JyvKU      130683                   8          ka               Jyväskylä                   190810

12.06.92            Emmi                 Paukku               PihtTu      310596                   1          pm-17       Saarijärvi                   070710

12.11.52            Maija                  Puska                 JyvKU      050490                   2          pk               Jyväskylä/V               160610

 

                                                        

 

                                                        

 

                                                        

 

                                                                                    

                                                          

 

Naiset -19

                                                        

 

                                                        

 

                                                         1500 m (A 5.10.00, B 5.25.00, C 5.50.00)

                                                         SE 4.14.48 Riina Tolonen                 KenttäUrh-58    -01

                                                         PE 4.18.97 Ulla Tuimala                   ÄänU                  -01

 

5.01.37               Sari                     Anttonen            SuolU      151191                   6r2       karn           Jämsä                        010710

5.11.82               Viivi                     Antinaho            JyvKU      290592                   1          pm-19       Laukaa                       030810

 

                                                         3000 m (A 11.25.00, B 12.20.00, C 13.20.00)

                                                         SE 8.48.36 Annemari Sandell         KalKi                   -96

                                                         PE 9.07.35 Ulla Tuimala                   ÄänU                  -01

 

11.15.69            Viivi                     Antinaho            JyvKU      290592                   6          ka               Jyväskylä                   190810

11.18.73            Sari                     Anttonen            SuolU      151191                   1          pk-19         Laukaa                       090610

 

                                                        

 

                                                         4x400 m (A 4.22.00, B 4.33.00, C 4.45.00)

                                                         SE 3.47.42                                           HelsKV               -92

                                                         PE 3.52.12                                           JyvKU                 -82

 

4.09.43               JyvKU                                                                                               12        SM-19       Pedersöre                 110710
                            (Juuli-Anna Tauren 61.9, Heta Kettunen 59.9, Maija Rantala 64.8, Emmi Mäkinen 62.5)

4.42.14               SuolU                                                                                                1          pm-19       Viitasaari                   080610
                            (Milka Leppäsalmi, Siiri Möller, Sonja Mörsky, Sari Anttonen)

 

                                                         3x800 m (A 7.53.00, B 8.10.00, C 8.30.00)

                                                         SE 6.41.22                                           HelsKV               -85

                                                         PE 6.41.42                                           HarjU-82            -83

 

8.22.4                 SuolU                                                                                                1          pm-19       Viitasaari                   080610
                            (Sonja Mörsky, Milka Leppäsalmi, Sari Anttonen)

 

                                                        

 

Naiset -17

                                                        

 

 

Tytöt-13

                                                        

 

Tytöt-12

                                                         60 m (A 8.85, B 9.15, C 9.50)

                                                         IKE 8.08 Janika Pällijeff                    AurVa                 -01

                                                         PE 8.23 Emmi Mäkinen                    JyvKU                 -05

 

8.71          -0.2   Miina                  Palonen             ViitVi        300798                   1          kll-12         Äänekoski                 150910

8.77          -0.2   Aino                    Pulkkinen          SuolU      020298                   2          kll-12         Äänekoski                 150910

8.92          -0.2   Laura                  Rautiainen         SaaPu     140698                   3          kll-12         Äänekoski                 150910

8.96                    Johanna            Oksanen            JyvKU      080298                   1r4       kll-12         Jyväskylä                   220910

9.06          -0.2   Marjut                 Siekkinen          PihtTu      080798                   4          kll-12         Äänekoski                 150910

9.11                    Iina-Sofia           Karonen             JyvKU      070898                   3r3       TJG-13      Tampere                    120910

9.17                    Roosa                 Lindfors             KaipVi      050298                   4          pm-12       Viitasaari                   240710

9.20         +2.4   Suvi                    Survo                  JyvKU      171098                   3r1       pk-13         Jyväskylä                   020910

9.21         +2.4   Nea                     Matikainen        JyvKU      030798                   4r1       pk-13         Jyväskylä                   020910

9.30                    Vilhelmiina        Tornberg            JyvKU      160398                   3h2      pm-12       Viitasaari                   240710

9.33          -0.2   Monika               Ahonen              JyvKU      190598                   3r1       kv-13         Keuruu                       250610

9.35         +2.4   Jatta                    Hokkanen          ToivRi      160398                   6r1       pk-13         Jyväskylä                   020910

9.38                    Mirka                  Karjalainen       LaukU      110698                   3h1      pm-12       Viitasaari                   240710

9.39                    Saara                 Äikäs                  KaipVi      190698                   2          cup-12      Jämsä                        260510

9.46          -0.2   Minttu                 Rinne                  SaaPu     291098                   6          kll-12         Äänekoski                 150910

9.48         +1.3   Janika                Ståhl                   JyvKU      010298                   5r2       pk-13         Jyväskylä/V               160610

 

                                                         käsiaikoja

 

8.5            +2.3   Laura                  Rautiainen         SaaPu     140698                   5          kv-13         Saarijärvi                   270610

8.8            +2.3   Nea                     Matikainen        JyvKU      030798                   6          kv-13         Saarijärvi                   270610

9.2            +2.3   Minttu                 Rinne                  SaaPu     291098                   7          kv-13         Saarijärvi                   270610

 

                                                         100 m

                                                         IKE 12.85 Erika Nevanperä KalajJu               -07 / 12.8 Taru Kalliomäki IsojrMa -74

                                                         PE 13.29 Virve Parkkonen              YU-Sport            -92

 

14.31       +4.0   Aino                    Pulkkinen          SuolU      020298                   3          ka-15         Viitasaari                   190610

 

                                                         150 m

 

                                                         200 m (A 30.00, B 31.70, C 33.70)

                                                         IKE 26.45 Janika Pällijeff                 AurVa                 -01

                                                         PE 27.23 Tanja Veckman                 ÄänU                  -99

 

29.68        -1.0   Johanna            Oksanen            JyvKU      080298                   6r3       ka-13         Jyväskylä                   190810

29.91       +0.2                               Oksanen                                                              1r1       pm-12       Viitasaari                   250710

30.20       +0.2   Laura                  Rautiainen         SaaPu     140698                   2r1       pm-12       Viitasaari                   250710

30.35       +3.3   Marjut                 Siekkinen          PihtTu      080798                   3          vatt-13       Saarijärvi                   210610

30.41       +0.2   Miina                  Palonen             ViitVi        300798                   3r1       pm-12       Viitasaari                   250710

30.44       +1.4   Aino                    Pulkkinen          SuolU      020298                   4          vatt-13       Saarijärvi                   210610

31.27        -1.9   Suvi                    Survo                  JyvKU      171098                   2r1       ka-13         Jyväskylä                   190810

31.40       +1.4   Nea                     Matikainen        JyvKU      030798                   6          vatt-13       Saarijärvi                   210610

31.42       +1.3   Vilhelmiina        Tornberg            JyvKU      160398                   2r2       pm-12       Viitasaari                   250710

31.65       +1.3   Monika               Ahonen              JyvKU      190598                   4r2       pm-12       Viitasaari                   250710

31.74        -1.9   Iina-Sofia           Karonen             JyvKU      070898                   4r1       ka-13         Jyväskylä                   190810

31.81       +1.3   Saara                 Äikäs                  KaipVi      190698                   5r2       pm-12       Viitasaari                   250710

32.47       +1.4   Anni                    Immonen           HankHa   110498                   7          vatt-13       Saarijärvi                   210610

32.56       +2.7   Mirka                  Karjalainen       LaukU      110698                   8          vatt-13       Saarijärvi                   210610

32.91       +0.2   Minttu                 Rinne                  SaaPu     291098                   4r1       pm-12       Viitasaari                   250710

33.26       +0.3   Maari                  Nieminen          MuurY      101298                   5r1       pk-13         Laukaa                       090610

33.51       +3.3   Olivia                  Vertala               JyvKU      010498                   10        vatt-13       Saarijärvi                   210610

 

                                                        

 

                                                        

 

                                                        

 

                                                        

 

                                                         Korkeus (A 134, B 126, C 114)

                                                         IKE 169 Sari Ketolainen                    SavonlRi            -80

                                                         PE 155 Emmi Mäkinen                     JyvKU                 -05

 

140                     Vilma                  Ruuska               KannKi    050598                   1          pm-12       Viitasaari                   240710

140                     Johanna            Oksanen            JyvKU      080298                   3          ka-13         Jyväskylä                   190810

140                                                  Oksanen                                                              8          vatt-13       Tuusula/H                  280810

135                     Eerika                 Pöytäkangas     LaukU      270598                   1          ka-13         Viitasaari                   190610

135                     Monika               Ahonen              JyvKU      190598                   2          pk-13         Muurame                   060710

135                     Aino                    Pulkkinen          SuolU      020298                   1          ka-12         Ilmajoki                      200710

133                     Marjut                 Siekkinen          PihtTu      080798                   3          vatt-13       Vihti                            280810

130                     Saara                 Puustinen          ViitVi        180998                   2=        ka-13         Viitasaari                   190610

125                     Janika                Ståhl                   JyvKU      010298                   1          cup-12      Jämsä                        150610

125                     Miina                  Palonen             ViitVi        300798                   4          ka-13         Viitasaari                   190610

125                     Saara                 Äikäs                  KaipVi      190698                   7          pm-12       Viitasaari                   240710

125                     Minttu                 Rinne                  SaaPu     291098                   5          ka-13         Jyväskylä                   190810

125                     Mimoca              Pietiläinen         HankHa   010698                   3          sem-13     Hankasalmi              310810

122                     Nea                     Matikainen        JyvKU      030798                   4          pk-13         Muurame                   060710

121                     Sofia                   Heinonen          JämsI       300798                   6          pk-13         Akaa/T                        080810

120                     Roosa                 Lindfors             KaipVi      050298                   3          cup-12      Jämsä                        150610

120                     Elsi                      Jääskeläinen    HankHa   030398                   2          pk-13         Hankasalmi              210710

 

                                                        

 

                                                         Pituus (A 435, B 405, C 370)

                                                         IKE 528 Emmi Mäkinen                    JyvKU                 -05

                                                         PE 528 Emmi Mäkinen                     JyvKU                 -05

 

448          +3.0   Johanna            Oksanen            JyvKU      080298                   10        FJG-12      Helsinki/E                  200610

446          +1.1   Janika                Ståhl                   JyvKU      010298                   6          pk-13         Jyväskylä                   020910

443           -0.8                               Oksanen                                                              13        TJG-13      Tampere                    120910

442                     Miina                  Palonen             ViitVi        300798                   1          pm-12       Viitasaari                   240710

427                     Vilhelmiina        Tornberg            JyvKU      160398                   3          kll-12         Jyväskylä                   220910

421                     Suvi                    Survo                  JyvKU      171098                   1          pk-12         Multia                         150910

419                     Laura                  Rautiainen         SaaPu     140698                   4          pm-12       Viitasaari                   240710

418                     Monika               Ahonen              JyvKU      190598                   5          pm-12       Viitasaari                   240710

405          +0.5   Aino                    Pulkkinen          SuolU      020298                   3          ka-12         Leppävirta                 050910

397          +0.9   Jatta                    Hokkanen          ToivRi      160398                   14        pk-13         Jyväskylä                   020910

394           -0.2   Mirka                  Karjalainen       LaukU      110698                   6          vatt-13       Saarijärvi                   210610

393          +0.7   Nea                     Matikainen        JyvKU      030798                   25        TJG-13      Tampere                    120910

389                     Vilma                  Ruuska               KannKi    050598                   4          kll-12         Äänekoski                 150910

386          +0.6   Saara                 Äikäs                  KaipVi      190698                   4-ott     pm-12       Saarijärvi                   010810

386          +0.0   Roosa                 Lindfors             KaipVi      050298                   4-ott     cup-13      Jämsä                        240810

386          +0.0   Iina-Sofia           Karonen             JyvKU      070898                   30        TJG-13      Tampere                    120910

373                     Ilona                   Olkkonen           JyvKU      190598                   2          pk-13         Joutsa                        230810

372                     Minttu                 Rinne                  SaaPu     291098                   11        pm-12       Viitasaari                   240710

 

                                                         Kolmiloikka

                                                         IKE 11.24 Nea Hyvärinen                 HämlTa              -09

                                                         PE 11.16 Emmi Mäkinen                  JyvKU                 -05

 

9.01          -1.6   Johanna            Oksanen            JyvKU      080298                   4          cup-13      Saarijärvi                   020610

8.96                    Aino                    Pulkkinen          SuolU      020298                   3          ka-12         Leppävirta                 040910

8.61          -0.4   Janika                Ståhl                   SaaPu     010298                   4          cup-13      Jämsä                        110810

8.30         +0.0   Roosa                 Lindfors             KaipVi      050298                   5          cup-13      Jämsä                        110810

8.20          -0.3   Milla                    Tukiainen          KaipVi      111298                   6          cup-13      Jämsä                        110810  

7.79         +1.8   Sofia                   Heinonen          JämsI       300798                   8          cup-13      Jämsä                        110810

7.60          -0.9   Krista                  Koskinen           JämsI       020998                   5          cup-13      Saarijärvi                   020610

7.16          -0.9   Vilma                  Moisio                KaipVi      261298                   10        cup-13      Jämsä                        110810

6.73                    Elisa                   Kopsa                 KaipVi      300698                   1          pk-12         Orivesi                        090910

6.72         +0.7   Iida-Mari            Etelä                   JämsI       250698                   11        cup-13      Jämsä                        110810

 

                                                        

 

                                                        

 

                                                         Moukari (2.5 kg) (A 21.50, B 18.00, C 13.00)

                                                         IKE 48.03 Suvi Koskinen                  KauhKa              -09

                                                         PE 40.30 Kaisa Ahonen                    KivijKi                 -98

 

32.55                  Janika                Ståhl                   JyvKU      010298                   1          pm-12       Viitasaari                   240710

30.74                                              Ståhl                                                                     6          FJG-13      Espoo/Le                   190610

30.35                                              Ståhl                                                                     1          vatt-13       Saarijärvi                   210610

26.99                  Vilma                  Ruuska               KannKi    050598                   3          cup-13      Karstula                     010710

24.80                  Pinja                   Siponen             SuolU      101098                   5          ka-12         Leppävirta                 050910

21.30                  Sanni                  Isojärvi               HankHa   140898                   2          sem-13     Hankasalmi              310810

21.10                  Mimoca              Pietiläinen         HankHa   010698                   3          sem-13     Hankasalmi              310810

18.60                  Elsi                      Jääskeläinen    HankHa   030398                   5          sem-13     Hankasalmi              310810

18.08                  Anni                    Immonen           HankHa   110498                   6          sem-13     Hankasalmi              310810

16.08                  Iida-Mari            Etelä                   JämsI       250698                   2          pm-12       Viitasaari                   240710

15.25                  Jenna                 Kemppainen     PihtTu      200798                   12        vatt-13       Vihti                            280810

13.12                  Krista                  Koskinen           JämsI       020998                   6          pk-13         Virrat                           260710

 

                                                         Keihäs (400 g) (A 26.00, B 20.00, C 13.00)

                                                         IKE 45.99 Karoliina Uusitalo            HumppY                               -03

                                                         PE 41.88 Jaana Paananen              PihtU                  -78

 

30.47                  Vilma                  Ruuska               KannKi    050598                   3          mx-13       Saarijärvi/P               080710

30.10                                              Ruuska                                                                 3          ka-13         Kauhajoki                  180710

27.74                  Marjut                 Siekkinen          PihtTu      080798                   2          pm-12       Viitasaari                   240710

24.83                  Monika               Ahonen              JyvKU      190598                   7Q       FJG-12      Helsinki/E                  190610

24.12                  Janika                Ståhl                   JyvKU      010298                   3          pm-12       Viitasaari                   240710

23.00                  Sofia                   Heinonen          JämsI       300798                   11        ka-13         Kauhajoki                  180710

22.94                  Mimoca              Pietiläinen         HankHa   010698                   2          pk-13         Hankasalmi              210710

21.97                  Miina                  Palonen             ViitVi        300798                   4          pk-13         Äänekoski                 260910

20.57                  Krista                  Koskinen           JämsI       020998                   4          cup-12      Lahti                           250510

19.75                  Anni                    Immonen           HankHa   110498                   5          pk-13         Jämsänkoski            110910

17.62                  Aino                    Pulkkinen          SuolU      020298                   6          kll-12         Äänekoski                 150910

17.36                  Iida-Mari            Etelä                   JämsI       250698                   5          cup-12      Jämsä                        150610

16.87                  Vilma                  Moisio                KaipVi      261298                   7          pm-12       Viitasaari                   240710

16.45                  Roosa                 Lindfors             KaipVi      050298                   6          cup-12      Jämsä                        150610

15.99                  Teea                   Lampila             KarsKi      051098                   7          kll-12         Äänekoski                 150910

14.26                  Nea                     Matikainen        JyvKU      030798                   3          cup-13      Kivijärvi                      240610

14.07                  Saara                 Puustinen          ViitVi        180998                   11        kll-12         Äänekoski                 150910

 

Tytöt-11

                                                        

 

                                                         150 m 

                                                         IKE 20.37 Janika Pällijeff                 AurVa                 -00

                                                         PE 20.45 Emmi Mäkinen                  JyvKU                 -04

 

22.94                  Heini                   Ikonen                HankHa   220399                   1          pk-11         Laukaa                       090610

24.14                  Eeva                   Palonen             LaukU      290899                   2          pk-11         Laukaa                       090610

24.40        -1.0   Eveliina              Kumpulainen    PihtTu      050599                   1          vatt-11       Saarijärvi                   210610

24.57       +1.3   Siiri                     Möller                 SuolU      291299                   2          vatt-11       Saarijärvi                   210610

25.44       +1.3   Heidi                   Lahtinen            JyvKU      200499                   4          vatt-11       Saarijärvi                   210610

 

 

                                                        

 

                                                         600 m 

                                                         IKE 1.43.82 Nea Pronin                    HelsKV               -08

                                                        PE 1.49.37 Anna Kunnari                 JyvKU                 -00

 

1.56.23               Siiri                     Möller                 SuolU      291299                   2          ka-11         Hämeenlinna           060610

1.58.43                                           Möller                                                                   1          pk-11         Jyväskylä/V               160610

1.58.89                                           Möller                                                                   1          pk-11         Mänttä-Vilppula        180810

2.06.06               Tiia                      Pyyhkälä            VaajKu    280899                   3          pk-11         Jyväskylä/V               160610

 

                                                         800 m

                                                         IKE 2.23.88 Susanna Simpanen     EspTa                 -78

                                                         PE 2.32.3 Sirpa Arponen                  LeppLe              -80

 

2.38.55               Siiri                     Möller                 SuolU      291299                   1          pk-11         Jämsä                        150810

2.47.0                 Heini                   Ikonen                HankHa   220399                   1          sem-11     Hankasalmi              310810

 

                                                         1000 m (A 3.38.00, B 3.57.00, C 4.20.00)

                                                         IKE 3.14.90 Nea Pronin                    HelsKV               -08

                                                         PE 3.17.40 Milla Kiminkinen            JyvKU                 -08

 

3.21.27               Heini                   Ikonen                HankHa   220399                   1          karn-11     Jämsä                        010710

3.22.84                                           Ikonen                                                                  3          FJG-11      Helsinki/E                  200610

3.23.57                                           Ikonen                                                                  1          pm-11       Pihtipudas                 180710

3.27.97               Siiri                     Möller                 SuolU      291299                   4r1       FJG-11      Helsinki/E                  200610

3.42.27               Mette                  Laine                  JyvKU      010599                   8          vatt-11       Tuusula/H                  280810

3.46.01               Tiia                      Pyyhkälä            VaajKu    280899                   6          karn-11     Jämsä                        010710

3.47.20               Ada                     Koistinen           JyvKU      050199                   2          kll-12         Jyväskylä                   220910

4.04.29               Annika                Kumpulainen    PihtTu      040799                   5          vatt-11       Saarijärvi                   100810

4.09.05               Inka                     Manninen          HankHa   280899                   7          vatt-11       Saarijärvi                   100810

4.09.89               Eeva                   Palonen             LaukU      290899                   3          pk-11         Laukaa                       090610

 

                                                        

 

                                                         60 m aidat 76.2 cm

 

                                                        

 

                                                        

 

                                                         4x50 m

                                                         IKE 28.05                                             TampPy                                -97

                                                         PE 29.20                                              JyvKU                 -01

 

32.40                  JyvKU                                                                                               1r1       vatt-11       Saarijärvi                   100810
                            (Mette Laine, Tinca Wickström, Roosa Mähönen, Ada Koistinen)

32.49                  JyvKU                                                                                               1          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Roosa Mähönen, Unna Sinivuori, Sonja Pentti, Siiri Rainio)

32.54                  SuolU I                                                                                              2          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Kira Kähkönen, Reetta Roikonen, Rosa-Maria Hämäläinen, Tessa Toropainen)

32.69                  PihtTu I                                                                                             3          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Eveliina Kumpulainen, Jenna Rutanen, Mari Kahilainen, Annika Kumpulainen)

33.42                  KaipVi                                                                                               4          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Niina Anttila, Anna Koivisto, Aino Hovinen, Pinja Hirvilahti)

33.96                  JyvKU                                                                                               2r1       vatt-11       Saarijärvi                   100810
                            (Anni Huuhka, Siiri Rainio, Unna Sinivuori, Ronja Virtanen)

34.11                  JämsI                                                                                                5          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Nelli Uusitalo, Nea Hulkko, Erika Mäki, Elsa Laitinen)

34.20                  HankHa                                                                                            3r1       vatt-11       Saarijärvi                   100810
                            (Henna Kuronen, Inka Manninen, Roosa Ylönen, Noora Lamminniemi)

34.30                  SaaPu                                                                                               4r1       vatt-11       Saarijärvi                   100810
                            (Saana Rautiainen, Taija Malinen, Nora Siikamäki, Jonna Saaristo)

34.73                  JyvKU                                                                                               2r2       vatt-11       Saarijärvi                   100810
                            (Sonja Pentti, Oona Koistinen, Annika Ahonen, Heidi Lahtinen)

35.20                  JyvKU                                                                                               1          pk-11         Jyväskylä/V               160610
                            Unna Sinivuori, Tinca Wickström, Siiri Rainio, Annika Ahonen)

36.00                  SaaPu                                                                                               3r2       vatt-11       Saarijärvi                   100810
                            (Sonja Katajamäki, Minja Eerola, Silvia Messala, Lotta Ahonen)

36.18                  SuolU                                                                                                4r2       vatt-11       Saarijärvi                   100810
                            (Sanni Möller, Elina Nieminen, Camilla Forsberg, Siiri Möller)

37.90                  ViitVi                                                                                                  6          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Maiju Kinnunen, Marja Puustinen, Nelli Taakala, Kerttu Tuohimetsä)

38.81                  LaukU                                                                                               7          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Lumi Myllylä, Katariina Saarelainen, Kiia Matilainen, Laura Koivisto)

39.14                  SuolU II                                                                                             8          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Elina Nieminen, Karita Pirhonen, Pirita Pirhonen, Siiri Möller)

41.74                  PihtTu II                                                                                            9          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Annika Varis, Janna Parkkinen, Julia Kemppainen, Inka Tavaststjerna)

 

                                                         4x100 m

 

66.32                  SuolU                                                                                                5          HJG-11     Kuopio                       230710
                            (Elina Nieminen, Karita Pirhonen, Pirita Pirhonen, Siiri Möller)

 

                                                         4x600 m

                                                         IKE 7.41.40                                          TurUL                 -05

                                                         PE 7.48.71                                           JyvKU                 -01

 

8.22.44               SuolU                                                                                                4          FJG-11      Espoo/Le                   180610
                            (Elina Nieminen, Karita Pirhonen, Pirita Pirhonen, Siiri Möller)

8.23.66               SuolU I                                                                                              1          pm-11       Jämsä                        040910
                            (Elina Nieminen, Karita Pirhonen, Pirita Pirhonen, Siiri Möller)

9.02.28               SuolU II                                                                                             2          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Rosa-Maria Hämäläinen, Reetta Roikonen, Milla Seppä, Tessa Toropainen)

9.06.15               JyvKU                                                                                               3          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Roosa Mähönen, Siiri Rainio, Sonja Pentti, Unna Sinivuori)

9.11.45               PihtTu                                                                                               4          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Eveliina Kumpulainen, Inka Tavaststjerna, Mari Kahilainen, Annika Kumpulainen)

9.16.56               ViitVi I                                                                                                5          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Ella Sällinen, Kerttu Tuohimetsä, Nelli Taakala, Maiju Kinnunen)

9.17.58               LaukU                                                                                               6          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Lumi Myllylä, Laura Koivisto, Katariina Saarelainen, Eeva Palonen)

9.18.05               JämsI                                                                                                7          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Nea Hulkko, Nelli Uusitalo, Elsa Laitinen, Erika Mäki)

9.36.64               KaipVi                                                                                               8          pm-11       Jämsä                        040910
                            (
Niina Anttila, Anna Koivisto, Aino Hovinen, Pinja Hirvilahti)

10.24.73            ViitVi II                                                                                               9          pm-11       Jämsä                        040910
                            (Jemina Kemppainen, Marja Puustinen, Taru Tourunen, Peppiina Holm)

 

                                                         4x800 m

 

11.43.11            SuolU                                                                                                1          HJG-11     Kuopio                       230710

                            (Elina Nieminen, Karita Pirhonen, Pirita Pirhonen, Siiri Möller)

 

                                                        

 

                                                         600 m kävely

 

                                                         1000 m kävely (A 6.45.00, B 7.25.00, C 8.10.00)

                                                         IKE 4.42.3 Henrika Parviainen        EspTa                 -08

                                                         PE 5.06.99 Annika Silvast                HankHa             -07

 

5.58.7                 Mari                    Kahilainen         PihtTu      120499                   2          pm-11       Äänekoski                 070710

6.11.7                                             Kahilainen                                                           1          cup-11      Kyyjärvi                      170610

6.15.36                                           Kahilainen                                                           1          pk-11         Pihtipudas                 060610

6.23.88                                           Kahilainen                                                           1          pm-11       Pihtipudas                 170710

7.15.8                 Siiri                     Möller                 SuolU      291299                   1          pk-11         Äänekoski/S              110810

 

                                                        

 

Tytöt-10

                                                         60 m (A 9.50, B 9.85, C 10.30)

                                                         IKE 8.60 Rahel Kauppila                   HaukipVe          -91

                                                         PE 8.5 Marika Mönttinen                   ViitVi                   -86

                                                              8.77 Emmi Mäkinen                     JyvKU                 -03

 

9.30                    Aliisa                  Rautavirta          VaajKu    250900                   1r4       kll-10         Jyväskylä                   220910

9.31         +0.5   Sonja                  Punnala             TikkTi       300500                   2          pk-11         Jyväskylä                   020910

9.38         +0.1   Roosa                 Mähönen           JyvKU      130700                   8r2       vatt-11       Tuusula/H                  280810

9.44         +1.7   Pinja                   Hirvilahti            KaipVi      080200                   5r2       karn-11     Jämsänkoski            040710

9.54          -0.9   Tinca                  Wickström         JyvKU      210400                   3-ott     pm-10       Saarijärvi                   010810

9.61          -0.7   Oona                  Nieminen          LaukU      020800                   3-ott     pm-10       Saarijärvi                   010810

9.72          -3.9   Tessa                 Toropainen       SuolU      120300                   2          kll-10         Äänekoski                 150910

9.74          -0.7   Neea                  Flyktman            KaipVi      210500                   1          so-11         Jämsä                        180810

9.84          -3.5   Kaisla                 Paajanen           KarsKi      140300                   3          kll-10         Äänekoski                 150900

9.90          -3.5   Nora                   Siikamäki          SaaPu     190800                   5          kll-10         Äänekoski                 150910

9.95                    Sanna                Janhonen          JyvKU      131100                   2r1       kll-10         Jyväskylä                   220910

10.12                  Nea                     Hulkko                JämsI       100200                   3          cup-10      Jämsä                        260510

10.15                  Pricina                Nzeza                 KeurKi     211100                   2          pk-11         Keuruu                       290510

10.19       +0.4   Kira                     Kähkönen          SuolU      170100                   3r3       vatt-11       Saarijärvi                   100810

10.21                  Karita                  Pirhonen            SuolU      010900                   3-ott     pm             Leppävirta                 140810

 

                                                        

 

                                                         150 m

                                                         IKE 21.52 Josefiina Mäkinen           SalVil                  -07

                                                         PE 21.69 Kiika Tarhonen                  HankHa             -02

 

25.30                  Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   3          pk-11         Laukaa                       090610

25.54                  Karita                  Pirhonen            SuolU      010900                   ?r?       ka-10         Leppävirta                 050910

25.95       +1.3   Siiri                     Rainio                 JyvKU      110700                   6          vatt-11       Saarijärvi                   210610

26.52                  Unna                  Sinivuori            JyvKU      300700                   4          pk-11         Laukaa                       090610

26.85        -1.0   Nora                   Siikamäki          SaaPu     190800                   3r3       vatt-11       Saarijärvi                   210610

 

                                                         200 m

                                                         IKE 29.21 Johanna Manninen         NurmJy              -90

                                                         PE 31.21 Mari Järvinen                     KaipVi                -87

 

35.14                  Pirita                   Pirhonen            SuolU      010900                   3r2       pk-10         Outokumpu               010810

35.22                  Karita                  Pirhonen            SuolU      010900                   2r1       pk-10         Outokumpu               010810

 

                                                         300 m

                                                         PE 49.72 Kiika Tarhonen                  HankHa             -02

 

55.79                  Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   4r2       pm-17       Laukaa                       040810

 

                                                        

 

 

                                                         600 m 

                                                         IKE 1.49.33 Sonja Kenkkilä              IlmajKi                -06

                                                         PE 1.51.96 Henriikka Virtanen        JyvKU                 -00

 

2.03.38               Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   2          pk-11         Jyväskylä/V               160610

2.03.95                                           Nieminen                                                             4          ka-11         Hämeenlinna           060610

2.06.08               Pirita                   Pirhonen            SuolU      010900                   3          ak-10         Parikkala                   100710

2.14.62               Karita                  Pirhonen            SuolU      010900                   3          pk-11         Mänttä-Vilppula        180810

2.19.64               Unna                  Sinivuori            JyvKU      300700                   11        ka-11         Hämeenlinna           060610

 

                                                         800 m

                                                         IKE 2.30.8 Teija Virkberg                  RaahVe              -73

                                                         PE 2.36.6 Virpi Heimonen                HankHa             -76

 

2.53.32               Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   2          pk-10         Jämsä                        150810

2.55.30               Pirita                   Pirhonen            SuolU      010900                   3          pk-10         Jämsä                        150810

3.01.08               Pinja                   Hirvilahti            KaipVi      080200                   7          pk-10         Jämsä                        150810

3.15.26               Unna                  Sinivuori            JyvKU      300700                   8          pk-10         Jämsä                        150810

 

                                                         1000 m (A 3.52.00, B 4.08.00, C 4.28.00)

                                                         IKE 3.20.36 Isabella Surakka           YlöjRy                 -08

                                                         PE 3.32.42 Heini Ikonen                   HankHa             -09

 

3.39.15               Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   1          ka-10         Lapinlahti                  140710

3.44.39               Pirita                   Pirhonen            SuolU      010900                   3          HJG-10     Kuopio                       240710

3.47.14               Oona                  Nieminen          LaukU      020800                   2          pm-10       Pihtipudas                 180710

3.54.71               Siiri                     Rainio                 JyvKU      110700                   1          kll-10         Jyväskylä                   220910

3.56.90               Heidi                   Haapamäki       JyvKU      231100                   2          kll-10         Jyväskylä                   220910

3.57.13               Tinca                  Wickström         JyvKU      210400                   3          pm-10       Pihtipudas                 180710

3.57.50               Pinja                   Hirvilahti            KaipVi      080200                   1          cup-11      Jämsä                        110810

3.58.16               Karita                  Pirhonen            SuolU      010900                   10        karn-10     Jämsä                        010710

4.07.88               Nora                   Siikamäki          SaaPu     190800                   6          vatt-11       Saarijärvi                   100810

4.08.14               Viivi                     Voutilainen        MuurY      080100                   3          cup-11      Jämsä                        110810

4.21.82               Hanna                Kokko                                                                   4          pm-10       Pihtipudas                 180710

4.25.18               Jenna                 Rutanen             PihtTu      271200                   13        vatt-11       Vihti                            280810

4.26.19               Aino                    Hovinen             KaipVi      191000                   5          cup-11      Jämsä                        110810

 

                                                         1500 m

                                                         PE 5.43.52 Jerika Hurskanen          ÄänU                  -06

                                                               5.39.41 Elina Nieminen              SuolU                 -10

 

5.39.41               Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   1          vatt-17       Saarijärvi                   100810

 

                                                         2000 m

                                                         PE 7.36.59 Mervi Urpilainen            KinnKi                -93

 

7.58.61               Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   1          pk-15         Laukaa                       090610

 

                                                         60 m aidat 50 cm

                                                         IKE 9.61 Kiika Tarhonen                   HankHa             -02

                                                         PE 9.61 Kiika Tarhonen                    HankHa             -02

 

                                                         60 m aidat 60 cm (A 11.90, B 13.00, C 14.40)

                                                         IKE 10.23 Lotta Kemppinen             ViipU                  -08

                                                         PE 11.47 Johanna Oksanen            JyvKU                 -08

 

11.69                  Pinja                   Hirvilahti            KaipVi      080200                   1          cup-10      Jämsä                        150610

11.69       +2.0                               Hirvilahti                                                               4          karn-11     Jämsänkoski            010710

11.70       +1.7   Roosa                 Mähönen           JyvKU      130700                   2          pk-11         Jyväskylä                   020910

12.75                  Karita                  Pirhonen            SuolU      010900                   1r3       pk-10         Outokumpu               010810

13.42       +1.7   Unna                  Sinivuori            JyvKU      300700                   4          pk-11         Jyväskylä                   020910

13.43                  Neea                  Flyktman            KaipVi      210500                   2          cup-10      Jämsä                        150610

13.75                  Pirita                   Pirhonen            SuolU      010900                   2r2       pk-10         Outokumpu               010810

13.84       +1.7   Tinca                  Wickström         JyvKU      210400                   5          pk-11         Jyväskylä                   020910

13.96                  Marja                  Puustinen          ViitVi        120400                   2          pm-10       Pihtipudas                 180710

14.38                  Kaisla                 Paajanen           KarsKi      140300                   3          pm-10       Pihtipudas                 180710

 

                                                         Korkeus (A 118, B 107, C 93)

                                                         IKE 141 Juulia Torkki                         SalVil                  -07

                                                         PE 130 Hilla Herranen         UurU   -93 / 130 Heli Hietanen     ÄänU -93

 

111                     Jenna                 Rutanen             PihtTu      271200                   3          pk-11         Pihtipudas                 060610

110                     Pricina                Nzeza                 KeurKi     211100                   2          ka-11         Keuruu                       290510

110                     Karita                  Pirhonen            SuolU      010900                   1=        pk-10         Outokumpu               010810

107                     Roosa                 Mähönen           JyvKU      130700                   2          pk-11         Muurame                   060710

105                     Aino                    Hovinen             KaipVi      191000                   1          cup-10      Jämsä                        150610

105                     Tinca                  Wickström         JyvKU      210400                   3          vatt-11       Saarijärvi                   210610

100                     Pinja                   Hirvilahti            KaipVi      080200                   2          cup-10      Jämsä                        150610

100                     Neea                  Flyktman            KaipVi      210500                   3          cup-10      Jämsä                        150610

100                     Marja                  Puustinen          ViitVi        120400                   3          pm-10       Pihtipudas                 170710

100                     Kaisla                 Paajanen           KarsKi      140300                   4          pm-10       Pihtipudas                 170710

97                        Viivi                     Voutilainen        MuurY      080100                   4          pk-11         Muurame                   060710

95                        Annika                Varis                   PihtTu      140200                   5          pk-11         Pihtipudas                 060610

95                        Sara                    Paukku               PihtTu      221200                   6          pk-11         Pihtipudas                 060610

95                        Anna                   Koivisto              KaipVi      190400                   4          cup-10      Jämsä                        150610

95                        Unna                  Sinivuori            JyvKU      300700                   4          pk-11         Jyväskylä/V               160610

95                        Helmi                 Kantonen           PylkY        180400                   3          cup-11      Kyyjärvi                      170610

95                        Kiia                     Jauhiainen        KinnKi      280700                   5          pm-10       Pihtipudas                 170710

 

                                                        

 

                                                         Pituus (A 385, B 360, C 330)

                                                         IKE 463 Suvi Kattilakoski KaustPV -94/ Lotta Kemppinen ViipU -08

                                                         PE 461 Kiika Tarhonen                     HankHa             -02

 

410                     Pinja                   Hirvilahti            KaipVi      080200                   3          pk-11         Tampere/H                050910

393                     Katariina            Saarelainen      LaukU      080300                   1          pk-11         Äänekoski                 260910

390                     Roosa                 Mähönen           JyvKU      130700                   3          pk-11         Jyväskylä                   020910

379                     Tinca                  Wickström         JyvKU      210400                   4          pk-11         Jyväskylä                   020910

372                     Sonja                  Punnala             TikkTi       300500                   5          pk-11         Jyväskylä                   020910

370                     Oona                  Nieminen          LaukU      020800                   2          pm-10       Pihtipudas                 180710

368                     Neea                  Flyktman            KaipVi      210500                   1          so-10         Jämsä                        180810

365                     Tessa                 Toropainen       SuolU      120300                   2          pk-11         Äänekoski                 260910

362                     Heidi                   Haapamäki       JyvKU      231100                   3          kll-10         Jyväskylä                   220910

361          +2.1   Karita                  Pirhonen            SuolU      010900                   4          pk-11         Joensuu                     130610

359                     Nea                     Hulkko                JämsI       100200                   2          cup-10      Jämsä                        260510

352                     Aino                    Hovinen             KaipVi      191000                   4          cup-10      Jämsä                        260510

337                     Marja                  Puustinen          ViitVi        120400                   3-ott     pm-10       Saarijärvi                   010810

334                     Kira                     Kähkönen          SuolU      170100                   8          vatt-11       Saarijärvi                   100810

 

                                                        

 

                                                         Kuula (2.0 kg) (A 6.90, B 6.10, C 5.00)

                                                         IKE 12.34 Karoliina Uusitalo            HumppY                               -01

                                                         PE 10.40 Kiika Tarhonen                  HankHa             -02

 

7.50                    Pinja                   Hirvilahti            KaipVi      080200                   3-ott     pm-10       Saarijärvi                   010810

7.42                    Salla                   Hiltunen             HankHa   130400                   4          vatt-11       Saarijärvi                   210610

6.47                    Unna                  Sinivuori            JyvKU      300700                   3-ott     pk-11         Jämsä                        240810

6.22                    Nora                   Siikamäki          SaaPu     190800                   5          vatt-11       Saarijärvi                   210610

6.16                    Tessa                 Toropainen       SuolU      120300                   3-ott     pm-10       Saarijärvi                   010810

6.09                    Kaisla                 Paajanen           KarsKi      140300                   1          cup-11      Saarijärvi/P               080710

5.93                    Oona                  Nieminen          LaukU      020800                   3-ott     pm-10       Saarijärvi                   010810

5.90                    Marja                  Puustinen          ViitVi        120400                   3-ott     pm-10       Saarijärvi                   010810

5.89                    Kiia                     Jauhiainen        KinnKi      280700                   7          pk-11         Reisjärvi                     090810

5.76                    Jenna                 Rutanen             PihtTu      271200                   8          kll-10         Äänekoski                 150910

5.75                    Aino                    Hovinen             KaipVi      191000                   6          pk-11         Jämsänkoski            110910

5.72                    Sara                    Paukku               PihtTu      221200                   6          pk-11         Haapajärvi                290710

5.63                    Juliaana             Strandman        SuolU      170600                   5          pm-10       Pihtipudas                 170710

5.37                    Ella                     Manninen          SaaPu     260800                   3-ott     pm-10       Saarijärvi                   010810

5.36                    Pirita                   Pirhonen            SuolU      010900                   5          pk-10         Outokumpu               010810

5.36                    Jenni                  Väisänen           PihtTu      050700                   14        kll-10         Äänekoski                 150910

5.31                    Tinca                  Wickström         JyvKU      210400                   7          pm-10       Pihtipudas                 170710

5.16                    Helmi                 Kantonen           PylkY        180400                   3          cup-11      Saarijärvi/P               080710

5.13                    Neea                  Flyktman            KaipVi      210500                   3-ott     cup-11      Jämsä                        240810

5.10                    Karita                  Pirhonen            SuolU      010900                   3-ott     pm-10       Leppävirta                 140810

5.02                    Milja                    Koskinen           JämsI       150900                   3          cup-10      Jämsä                        260510

 

                                                         Kuula (2.5 kg )

 

                                                         Kiekko (600 g) (A 15.00, B 12.50, C 9.00)

                                                         IKE 37.00 Karoliina Uusitalo            HumppY                               -01

                                                         PE 27.73 Elina Uustalo                     KonnU                -02

 

18.64                  Kiia                     Jauhiainen        KinnKi      280700                   2          pk-11         Reisjärvi                     050910

16.20                  Pinja                   Hirvilahti            KaipVi      080200                   2          cup-11      Jämsä                        110810

14.42                  Sara                    Paukku               PihtTu      221200                   7          pk-11         Reisjärvi                     090810

13.21                  Aino                    Hovinen             KaipVi      191000                   3          cup-11      Jämsä                        110810

12.46                  Marja                  Puustinen          ViitVi        120400                   8          ka-13         Viitasaari                   190610

12.26                  Neea                  Flyktman            KaipVi      210500                   4          cup-11      Jämsä                        110810

12.20                  Tessa                 Toropainen       SuolU      120300                   2          pk-11         Äänekoski                 260910

10.79                  Unna                  Sinivuori            JyvKU      300700                   1          pk-11         Jyväskylä/V               160610

10.35                  Kaisla                 Paajanen           KarsKi      140300                   2          cup-11      Kyyjärvi                      170610

9.83                    Anna                   Koivisto              KaipVi      190400                   5          cup-11      Jämsä                        110810

9.54                    Viivi                     Voutilainen        MuurY      080100                   6          cup-11      Jämsä                        110810

 

                                                         Kiekko (750 g)

 

                                                         Moukari (2.5 kg)

                                                         IKE 36.80 Kiira Väänänen                VarpVi                -09

                                                         PE 24.08 Kiika Tarhonen                  HankHa             -02

 

20.82                  Juliaana             Strandman        SuolU      170600                   2          pk-11         Äänekoski/S              110810

12.12                  Kaisla                 Paajanen           KarsKi      140300                   1          cup-11      Karstula                     010710

8.51                    Sara                    Paukku               PihtTu      221200                   3          pk-11         Äänekoski                 070710

 

                                                         Keihäs (400 g) (A 18.00, B 14.00, C 9.00)

                                                         IKE 35.73 Karoliina Uusitalo            HumppY                               -01

                                                         PE 27.62 Taina Parkkonen              PihtU                  -88

 

20.79                  Kiia                     Jauhiainen        KinnKi      280700                   4          pk-11         Reisjärvi                     050910

17.06                  Pinja                   Hirvilahti            KaipVi      080200                   4          pk-11         Jämsänkoski            110910

17.01                  Sara                    Paukku               PihtTu      221200                   17        TJG-11      Tampere                    120910

16.86                  Tessa                 Toropainen       SuolU      120300                   5          vatt-11       Saarijärvi                   100810

15.79                  Salla                   Hiltunen             HankHa   130400                   7          vatt-11       Saarijärvi                   100810

15.11                  Julia                    Kemppainen     PihtTu      110300                   6          pk-11         Pihtipudas                 060610

13.41                  Jenna                 Rutanen             PihtTu      271200                   7          pk-11         Pihtipudas                 060610

13.17                  Aino                    Hovinen             KaipVi      191000                   1          so-11         Jämsä                        180810

11.11                  Helmi                 Kantonen           PylkY        180400                   2          cup-11      Kivijärvi                      240610

10.45                  Neea                  Flyktman            KaipVi      210500                   2          cup-10      Jämsä                        150610

10.21                  Unna                  Sinivuori            JyvKU      300700                   9          vatt-11       Saarijärvi                   100810

9.27                    Anna                   Koivisto              KaipVi      190400                   2          so-11         Jämsä                        180810

9.00                    Kaisla                 Paajanen           KarsKi      140300                   3          cup-11      Kivijärvi                      240610

 

                                                         Pallo (150 g)

                                                         PE 47.40 Kiika Tarhonen                  HankHa             -02

 

                                                         3-ottelu (A 700, B 575, C 400) (60 m, pituus, kuula)

                                                         IKE 1222 Kiika Tarhonen                  HankHa             -02

                                                         PE 1222 Kiika Tarhonen                   HankHa             -02

 

886                     Pinja                   Hirvilahti            KaipVi      080200                   1          pm-10       Saarijärvi                   010810
                            (9.48/-0.9, 394, 7.50)

830                                                  Hirvilahti                                                               1          cup-11      Jämsä                        240810
                            (9.53/ , 385/ , 6.89)

739                     Oona                  Nieminen          LaukU      020800                   2          pm-10       Saarijärvi                   010810
                            (9.61/-0.7, 367, 5.93)

723                     Tinca                  Wickström         JyvKU      210400                   3          pm-10       Saarijärvi                   010810
                            (9.54/-0.9, 375, 5.19)

712                     Roosa                 Mähönen           JyvKU      130700                   4          pm-10       Saarijärvi                   010810
                            (9.60/-0.7, 381, 4.97)

661                     Tessa                 Toropainen       SuolU      120300                   5          pm-10       Saarijärvi                   010810
                            (10.18/-0.9, 352, 6.16)

618                     Neea                  Flyktman            KaipVi      210500                   2          cup-11      Jämsä                        240810
                            (9.76/ , 325/ , 5.13)

584                     Marja                  Puustinen          ViitVi        120400                   6          pm-10       Saarijärvi                   010810
                            (10.64/-0.7, 337, 5.90)

583                     Aino                    Hovinen             KaipVi      191000                   7          pm-10       Saarijärvi                   010810
                            (10.54/-0.7, 344, 5.52)

581                     Karita                  Pirhonen            SuolU      010900                   8          pm-10       Leppävirta                 140810
                            (10.21/ , 337/ , 5.10)

543                     Unna                  Sinivuori            JyvKU      300700                   3          cup-11      Jämsä                        240810
                            (10.99/ , 300/ , 6.47)

536                                                  Hovinen                                                               4          cup-11      Jämsä                        240810
                            (10.68/ , 338/ , 5.01)

528                     Nora                   Siikamäki          SaaPu     190800                   8          pm-10       Saarijärvi                   010810
                            (10.27/-0.7, 304, 4.98)

523                                                  Sinivuori                                                               9          pm-10       Saarijärvi                   010810
                            (10.97/-09, 302, 6.02)

490                     Anna                   Koivisto              KaipVi      190400                   5          cup-11      Jämsä                        240810
                            (10.39/ , 300/ , 4.53)

486                     Ella                     Manninen          SaaPu     260800                   10        pm-10       Saarijärvi                   010810
                            (11.17/-0.9, 310, 5.37)

 

                                                         4-ottelu (A 925, B 750, C 525) (60 maj, korkeus, keihäs, 800 m)

 

                                                         600 m kävely

 

                                                         1000 m kävely (A 6.55.00, B 7.35.00, C 8.20.00)

                                                         IKE 4.43.3 Taru-Tuulikki Stenvall    NastNa               -87

                                                         PE 5.11.8 Reetta Vehkalampi          KyyjKy                -89

 

5.23.78               Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   1          FJG-11      Helsinki/E                  190610

5.29.04                                           Nieminen                                                             1          ka-10         Janakkala                  170710

5.52.28               Pirita                   Pirhonen            SuolU      010900                   2          ka-10         Leppävirta                 050910

8.35.41               Annika                Varis                   PihtTu      140200                   3          pk-11         Pihtipudas                 060610

8.49.43               Sara                    Paukku               PihtTu      221200                   1          pm-10       Pihtipudas                 170710

 

                                                         2000m  kävely

 

12.51.2               Elina                   Nieminen          SuolU      170500                   1          pk-11         Äänekoski/S              110810

13.17.3               Pirita                   Pirhonen            SuolU      010900                   3          pk-11         Äänekoski/S              110810

 

Tytöt-09

                                                                                                                      

                                                        150 m 

                                                         IKE 22.39 Senni Salminen               SimpU                -05

                                                         PE 23.62 Kiika Tarhonen                  HankHa             -01

 

24.84        -0.4   Jonna                 Saaristo             SaaPu     200201                   3          vatt-11       Saarijärvi                   210610

25.43        -0.4   Oona                  Koistinen           JyvKU      290101                   3          vatt-11       Saarijärvi                   210610

26.46                  Saara                 Svahn                 JämsI       170101                   1          pk-09         Joutsa                        050710

26.77        -0.4   Emily                  Loukiala             JyvKU      060801                   8          vatt-11       Saarijärvi                   210610

27.14        -0.4   Camilla              Forsberg            SuolU      080102                   10        vatt-11       Saarijärvi                   210610

27.60        -0.4   Taija                   Malinen              SaaPu     030102                   11        vatt-11       Saarijärvi                   210610

 

                                                        

 

                                                         400 m

 

1.26.43               Annika                Ahonen              JyvKU      150102                   1          pk-09         Jyväskylä/V               160610

1.28.02               Emmi                 Lahtela               KaipVi      050502                   1          cup-09      Jämsä                        260510

1.28.66               Sanni                  Möller                 SuolU      230102                   2          pk-09         Jyväskylä/V               160610

1.28.90               Saara                 Svahn                 JämsI       170101                   2          cup-09      Jämsä                        260510

1.32.46               Ella                     Kokkinen           KaipVi      090401                   3          cup-09      Jämsä                        260510

1.35.48               Aino-Kaisa        Etelä                   JämsI       291201                   3          pk-09         Jyväskylä/V               160610

1.37.29               Emma                Rainio                 JyvKU      090103             &nb