Suolahden Urho yleisurheilu

menestymiset pm kisoissa 2006:  (tilanne 19.9.2006)

 

Keski-Suomen pm-kävelyt

Hippos-hallissa 19.1.2006

N17 3000m käv.

1. Sari Anttonen     SuolUrho         16.12.9 (N15 PE)
2. Sanna Varis       SuolUrho          19.23.6

 

Avoimet veteraanien pm-kisat

Jyväskylässä 19.1.2006

 

800m M35 1. Reijo Leppänen SuolUrho 2.33.6

800m M70 1. Viljo Vesanen  HarjU    2.51.5

         2. Kalle Leppänen SuolUrho 3.05.6

 

Keski-Suomen sisulisähallit, osa I /Hipposhalli/JKL
21.1.2006

P9 150 m
  7. Jesse Kinnunen                          SuolUrho            27,47 
 13. Severi Ikäheimo                         SuolUrho            29,23 
 
P9 Pituus
  9. Simo Ikäheimo                           SuolUrho             2,96                 
 12. Jesse Kinnunen                          SuolUrho             2,87                 
 
P9 Kuula
  1. Jesse Kinnunen                          SuolUrho             6,51 
 
P10 50 m
  4. Antti Varis                             SuolUrho             8,56 
 10. Jesse Tervo                             SuolUrho             8,89 
 
P10 600 m
  3. Antti Varis                             SuolUrho          2.07,62 
 
P10 Korkeus
  1. Jesse Tervo                             SuolUrho              122 
  4. Antti Varis                             SuolUrho              100 
     
P10 Kolmiloikka
  5. Jesse Tervo                             SuolUrho             7,06                 
  
P11 150 m
  3. Jere Kinnunen                           SuolUrho            23,94 
  
 P11 Pituus
  8. Jere Kinnunen                           SuolUrho             3,57                 
 
P11 Kuula
  5. Jere Kinnunen                           SuolUrho             7,84 
  
P12 60 m
  5. Teemu Varis                             SuolUrho             9,52 
   
P12 600 m
  1. Teemu Varis                             SuolUrho          1.58,05 
  3. Matias Jäntti                           SuolUrho          2.02,83 
  
 
 
 
P12 Korkeus
 
 4. Matias Jäntti                           SuolUrho              122 
 5. Mika Nieminen                           SuolUrho              120 
 6. Teemu Varis                             SuolUrho              116 
  
P12 Kolmiloikka
 4. Matias Jäntti                           SuolUrho             8,49                 
 6. Mika Nieminen                           SuolUrho             7,17                 
  
P13 200 m
 2. Akseli Hytönen                          SuolUrho            29,22 
  
P13 Pituus
  2. Akseli Hytönen                          SuolUrho             4,68                 
  
P14 800 m
  5. Arttu Varis                             SuolUrho          2.39,15 
  
P14 Korkeus
  2. Arttu Varis                             SuolUrho              140 
  
T9 150 m
 11. Saara Varis                             SuolUrho            31,31 
 
T9 Pituus
  7. Saara Varis                             SuolUrho             2,79                 
   
T11 150 m
  3. Merili Kalberg                          SuolUrho            23,47 
  
T11 Pituus
  3. Merili Kalberg                          SuolUrho             4,12                 
  8. Iida Ikäheimo                           SuolUrho             3,58                 
  
T11 Kuula
  5. Merili Kalberg                          SuolUrho             7,12 
  7. Iida Ikäheimo                           SuolUrho             6,41 
  
T12 60 m
  9. Mari Laitinen                           SuolUrho             9,93 
 
T12 600 m
  5. Mari Laitinen                           SuolUrho          2.04,34 
  
T12 Kolmiloikka
  4. Mari Laitinen                           SuolUrho             8,03                 
  
T13 Kuula
  8. Jasmin Tervo                            SuolUrho             7,18 
  
T14 Korkeus
  1. Elina Viik                              SuolUrho              140 
  
  
T14 Kolmiloikka
  9. Elina Viik                              SuolUrho             8,76  
 
 

K-S:n hallimestaruuskilpailut, osa I
Hipposhalli 4.2.2006

M 3000 m

5.Antti Anttonen Suolahden Urho                       9.01,53

 

M17 1500 m

6. Sami Anttonen       Suolahden Urho                 5.03,17

 

N17 1500 m

1. Sari Anttonen      Suolahden Urho                   5.08,52

 

 

Jyväskylä, pm-kilpailut 2 10.2.2006

 

M17 800 m
 11. Sami Anttonen    Suolahden Urho                   2.22,00 
 
 

Petäjävesi, moukarin talvi-pm 25.2.2006

 
N Moukari
4. Erika Tarvainen Suolahden Urho     36,06 
5. Vilhelmiina Noronen Suolahden Urho 33,98 
 

KESKI-SUOMEN SISULISÄHALLIT OSA II
Hipposhalli 18.3.2006

P9 40 m

5. Jesse Kinnunen                         SuolUrho          7,39

P9 400 m
4. Jesse Kinnunen                         SuolUrho       1.27,06 
  
P9 Korkeus
5. Jesse Kinnunen                         SuolUrho           085 
 
P10 150 m
4. Antti Varis                            SuolUrho         24,53 
  
P10 Pituus
8.AnttiVaris                              SuolUrho          3,47                 
  
P10 Kuula
5. Jesse Tervo                            SuolUrho          5,97 
  
P12 200 m
 
  2. Matias Jäntti                        SuolUrho            31,20 
  5. Mika Nieminen                        SuolUrho            34,49 
 
P12 60 m aj
  3. Mika Nieminen                        SuolUrho            13,26 
 
P12 Pituus
  9. Mika Nieminen                        SuolUrho             3,47  
              
P12 Kuula
  3. Matias Jäntti                        SuolUrho             7,34 
 
P14 60 m aj
  5. Arttu Varis                          SuolUrho            11,55 
 
 
P14 Seiväs
2. Arttu Varis                         SuolUrho              210 
 
T11 60 m
2. Merili Kalberg                      SuolUrho             9,33 
  
T11 600 m
3. Merili Kalberg                      SuolUrho          2.12,60 
         
T11 Kolmiloikka
5.Merili Kalberg                       SuolUrho             8,42                 
  
T12 200 m
5. Mari Laitinen                       SuolUrho            32,19 
  
T12 Pituus
6. Mari Laitinen                       SuolUrho            3,58                 
  
T13 600 m
4. Jasmin Tervo                        SuolUrho          2.07,66 
 

Tulokset 18.4.2006 Hokkahölkkä, PM-maantiejuoksu Muurame (Muuramen Yritys)

 

Naiset 17 4,8 km

1. Sari Anttonen                   Suolahden Urho                   19.36

3. Mari Savolainen               Suolahden Urho                   22.23

Naiset 12,0 km

3. Hannele Kinnunen            Suolahden Urho                   57.05

 

Miehet 17 4,8 km

2. Sami Anttonen                 Suolahden Urho                   19.22

 

Miehet 12,0 km

1. Antti Anttonen                  Suolahden Urho                   41.20

 

Miehet 45 12,0 km

2. Tarmo Kinnunen              Suolahden Urho                   1.01,48

 

Miehet 70 4,8 km

1. Kalle Leppänen                Suolahden Urho                   24.23

 

SUL:n K-S:n piirin

pm maastojuoksut

Saarijärvi 6.5.2006

 

M-6km

4)Antti Anttonen SuolUrho 21.52

10)Ilkka Anttonen SuolUrho         24.25

14)Samu Pekonen SuolUrho  26.51

15)Timo Maukonen SuolUrho 27.10

 

Joukkue:

2)Suolahden Urho          31 pist.

(Antti Anttonen,IlkkaAnttonen,Samu Pekonen)

 

M17-4km

4)Sami Anttonen SuolUrho  17,06

8)Antti Kinnunen SuolUrho 19.10

10)Matias Laitinen SuolUrho        26.52

 

Joukkue:

2) Suolahden Urho         22 pist.

(Sami Anttonen, Antti Kinnunen, Matias Laitinen)

 

M-45 6km

3)Tarmo Kinnunen SuolUrho 30.57

 

M-70 4km

1)Kalle Leppänen SuolUrho 21.13

 

P13 2km

4)Akseli Hytönen SuolUrho 7.33

 

P12 2km

4)Teemu Varis SuolUrho    7.59

6)Matias Jäntti SuolUrho  8.17

 

P11 2km

10)Ari Anttonen SuolUrho  8.43

 

P-9 1km

2)Severi Ikäheimo SuolUrho         4.26

4)Harry Lahtinen SuolUrho 4.34

 

Naiset 4km

3)Hannele Kinnunen SuolUrho20.53

 

N17-4km

2)Sari Anttonen SuolUrho  18.10

4)Mari Savolainen SuolUrho         20.17

6)Sanna Varis SuolUrho    25.18

 

Joukkue:

1)Suolahden Urho 12 pist.

(Sari Anttonen,Mari Savolainen, Sanna Varis)       

 

T14 3km

4)Elina Viik SuolUrho     12.58

 

T-12 2km

2)Mari Laitinen SuolUrho  8.03

 

T-11 2km

2)Iida Ikäheimo SuolUrho  7.40

5)Merili Kalberg SuolUrho 8.12

 

T-9 1km

6)Milla Leppäaho SuolUrho 5.04

7)Saara Varis SuolUrho    5.06

8)Johanna Kinnunen SuolUrho5.07

 

Paavon kymppi Saarijärvi 4.6.2006

 

N-10 000m (pm kymppi)

2) Hannele Kinnunen SuolUrho    44.17,30

 

JKL 21.6.2006 + pm esteet:
 
M17 1500 m ej
  5. Sami Anttonen      SuolU             5.33,41 pm 2.

 

N17 1500 m ej
  3. Sari Anttonen      SuolU             5.45,82 pm 1.
 

Jyväskylä, pm-viestit 27.6.2006

 
M 4 x 1500 m
  
  2. Suolahden Urho                            19.24,15 
        Antti Anttonen
        Jarkko Puttonen
        Timo Maukonen
        Sami Anttonen
 
M17 4 x 300 m
  
  2. Suolahden Urho                             3.18,34 
        Akseli Hytönen
        Vili Väisänen
        Jere Kinnunen
        Matias Jäntti
 
M17 3 x 800 m
  
  3. Suolahden Urho                             7.40,98 
        Akseli Hytönen
        Vili Väisänen
        Teemu Varis
 
N17 4 x 100 m
  
  2. Suolahden Urho                               56,69 
        Mari Savolainen
        Sari Anttonen
        Elina Viik
        Sanna Varis
 
  N17 4 x 300 m
  
  2. Suolahden Urho                             3.18,06 
        Sanna Varis
        Elina Viik
        Mari Savolainen
        Sari Anttonen
     
 
N17 3 x 800 m
  
  2. Suolahden Urho                             8.22,79 
        Mari Savolainen
        Elina Viik
        Sari Anttonen
 
PM-esteet Kaipola 1.7.2006
 
M 3000 m ej
  
  1. Antti Anttonen                          SuolUrho          9.46,24 
  
N 3000 m ej
  
  1. Sari Anttonen                           SuolUrho         12.32,21 
 

Pm-kävelyt

Keuruu 6.7.2006

 

N17 3000m käv.

 

2) Sanna Varis SuolUrho          19,26,0

3) Iida Ikäheimo SuolUrho        20.50,6 (T11)

 

Jyväskylä, pm-kilpailut 11.7.2006

 
M 5000 m
  1. Antti Anttonen                          SuolUrho         15.01,13 
  6. Jarkko Puttonen                         SuolUrho         17.13,72 
  
 
 
 
M Kuula
 
  2. Reijo Leppänen                          SuolUrho            12,86 
          11,73  11,86  12,86  12,18  12,50  12,21
 
M Moukari
  
 10.  Reijo Leppänen                          SuolUrho            36,68 
          36,68      X      X
 
 
 
N 5000 m
  1. Sari Anttonen                           SuolUrho          19.28,17 
       
 
N Moukari
  4. Erika Tarvainen                         SuolUrho             35,44 
          32,59  35,44      -      -      -      -
 
 

Jyväskylä, pm-kilpailut 12.7.2006

 
 
 
 
M Kiekko
  
  2. Reijo Leppänen                          SuolUrho            36,40 
          36,40      X      X      -  35,51      X
     
M Keihäs
  
  4. Reijo Leppänen                          SuolUrho            52,14 
          50,61  51,40  52,14  48,64  49,27  48,98
 
N 1500 m
  1. Sari Anttonen                           SuolUrho          5.12,35 
  
 
N Korkeus
  
  7. Elina Viik                              SuolUrho              140 
         135 140 145
          XO  XO XXX
 

SUL K-S Sisuviestit

Äänekoski

16.7.2006

Suolahden Urho/ Äänekosken Huima

 

TULOKSET

 

P9 4 x 50 m

 

   3. Suolahden Urho                               37,33

        Jesse Kinnunen,Severi Ikäheimo,Harry Lahtinen,Rico Kärkkäinen

 

P9 4 x 400 m

   1. Suolahden Urho                             5.52,60

        Jesse Kinnunen,Severi Ikäheimo,Rico Kärkkäinen,Harry Lahtinen

 

 

P11 4 x 50 m

   5. Suolahden Urho                               33,29

        Jere Kinnunen,Jesse Tervo,Antti Varis,Joonas Orupöld

 

P11 4 x 600 m

  6. Suolahden Urho                             8.58,03

 

    Jere Kinnunen, Ari Anttonen, Jesse Tervo, Antti Varis

 

P13 4 x 100 m

 

  3. Suolahden Urho                             1.00,99

        Teemu Varis,Matias Jäntti,Mika Nieminen,Akseli Hytönen

 

P13 4 x 600 m

  2. Suolahden Urho                             8.03,25

        Teemu Varis,Matias Jäntti,Mika Nieminen,Akseli Hytönen

 

P13 4 x 60 m aj

 3. Suolahden Urho                               50,63

        Teemu Varis,Matias Jäntti,Akseli Hytönen,Mika Nieminen

 

 

T9 4 x 50 m

 1. Suolahden Urho                               35,11

        Johanna Kinnunen,Milla Leppäaho,Monica Pesu,Aino Pulkkinen

 

T9 4 x 400 m

 1. Suolahden Urho                             5.47,44

        Milla Leppäaho,Monica Pesu,Aino Pulkkinen,Johanna Kinnunen

 

T11 4 x 50 m

 3. Suolahden Urho                               32,18

  Merili Kalberg, Iida Ikäheimo, Essi Koukka, Saara Varis

 

 

T11 4 x 600 m

 1. Suolahden Urho                             8.29,76

        Iida Ikäheimo,Essi Koukka, Saara Varis, Merili Kalberg

 

T13 4 x 100 m

 

  9. Suolahden Urho                             1.04,77

        Mari Laitinen, Jasmin Tervo, Saara Hjelt, Saija Seppä

 

T13 4 x 600 m

  5. Suolahden Urho                             8.52,54

Mari Laitinen, Jasmin Tervo, Saara Hjelt, Saija Seppä

 

T15 4 x 100 m

  3. Suolahden Urho                               56,69

        Mari Savolainen,Sari Anttonen, Elina Viik, Sanna Varis

 

T15 4 x 800 m

  1. Suolahden Urho                            11.36,89

        Mari Savolainen,Sanna Varis, Elina Viik, Sari Anttonen

 

Sisulisä pm kisat Jämsänkoski 29.-30.7.2006 (12-15v.)

 

P12 200 m: 2) Matias Jäntti SuolUrho 31,77

P12 600 m:
2) Teemu Varis SuolUrho 2.00,02, , 4) Mika Nieminen SuolUrho 2.08,75,

P12 60 m aj:
4) Teemu Varis SuolUrho 12,53.

P12 Korkeus: : 3) Matias Jäntti SuolUrho 128, 4) Mika Nieminen SuolUrho 125,


P12 Seiväs: :,
2) Teemu Varis SuolUrho 170,

P12 Pituus:, 4) Matias Jäntti SuolUrho 3,97,
.
P12 Kuula:
3) Matias Jäntti SuolUrho 7,60,

P12 Kiekko:  4
) Mika Nieminen SuolUrho 21,73,

P12 Moukari:
3) Mika Nieminen SuolUrho 22,63,

P12 Keihäs:,
7) Teemu Varis SuolUrho 18,76

 

P13 60 m:, Akseli Hytönen SuolUrho DNS.

P13 200 m: (+1,0
): 1) Akseli Hytönen SuolUrho 28,03,


P13 600 m:
1) Akseli Hytönen SuolUrho 1.45,80,

P13 Pituus:
1) Akseli Hytönen SuolUrho 4,81,


P14 Korkeus: :
2) Arttu Varis SuolUrho 135,

P14 Seiväs: :
4) Arttu Varis SuolUrho 220,

T12 200 m:
3) Mari Laitinen SuolUrho 30,02

T12 600 m:
2) Mari Laitinen SuolUrho 1.57,97,:

T12 Pituus:
, 4) Mari Laitinen SuolUrho 3,97,


T12 Kolmiloikka:
3) Mari Laitinen SuolUrho 8,55,

T13 200 m Loppukilpailu:
9) Jasmin Tervo SuolUrho 33,53,

T13 Kuula:
6) Jasmin Tervo SuolUrho 7,90,

T13 Kiekko:
2) Jasmin Tervo SuolUrho 18,65,


T13 Moukari,
4) Jasmin Tervo SuolUrho 27,83.

T14 Korkeus:
3) Elina Viik SuolUrho 140,

T14 Kolmiloikka:  4
) Elina Viik SuolUrho 9,68,


T14 Moukari:
2) Elina Viik SuolUrho 28,17,


T15 2000 m:,
2) Mari Savolainen SuolUrho 7.49,68,

T15 Keihäs:
4) Mari Savolainen SuolUrho 23,73

 

Pm-sisulisäkilpailut(9-11)
Karstulan keskusurheilukenttä
5.8.2006
 
TULOKSET
 
P9 40 m                             Loppukilpailu
  6. Jesse Kinnunen                          SuolUrho             7,01 
 
P9 600 m                            Loppukilpailu
  1. Simo Severi Ikäheimo                    SuolUrho          2.08,70 
  2. Harry Lahtinen                          SuolUrho          2.12,92 
 
P9 Pallonheitto
  1. Simo Severi Ikäheimo                    SuolUrho            31,86 
          31,86  28,64
  6. Jesse Kinnunen                          SuolUrho            29,55 
          29,55  29,34
  
P10 60 m                            Loppukilpailu
  4. Antti Varis                             SuolUrho             9,86 
  
 
P10 60 m                            Alkuerät
  7. Joonas Orupöld                          SuolUrho            10,90 
     
 
P10 600 m                           Loppukilpailu
 2. Antti Varis                              SuolUrho          2.15,27 
 
 
P10 Pituus
   5. Jesse Tervo                             SuolUrho             3,36                 
          3,16  3,02  3,36  3,34
   8. Joonas Orupöld                          SuolUrho             3,11                 
          3,11  2,80  3,00  2,99
        
P10 Kiekko
   5. Joonas Orupöld                          SuolUrho            16,15 
          
P11 60 m                            Alkuerät
  6. Jere Kinnunen                           SuolUrho             9,40q
  
 
P11 Pituus                               
 11. Jere Kinnunen                           SuolUrho             3,57                 
          3,57  3,47  3,43  3,12
                                
 T9 40 m                             Loppukilpailu
  2. Aino Pulkkinen                          SuolUrho             6,94 
  4. Johanna Kinnunen                        SuolUrho             7,22 
  
 
T9 40 m                             Alkuerät
10. Saara Varis                             SuolUrho              7,4 
 
 
T9 600 m                            Loppukilpailu
  2. Milla Leppäaho                          SuolUrho          2.20,22 
  5. Saara Varis                             SuolUrho          2.29,00 
  
 
T9 Pallonheitto
  2. Johanna Kinnunen                        SuolUrho            24,79 
          24,79  24,68  24,79
  3. Milla Leppäaho                          SuolUrho            20,30 
          20,07  20,30  20,30
  5. Aino Pulkkinen                          SuolUrho            18,11 
          18,11  17,64  18,11
  
T10 60 m                            Loppukilpailu
    2. Essi Koukka                             SuolUrho             9,60 
  
 
 T10 600 m                           Loppukilpailu
  5. Essi Koukka                             SuolUrho          2.11,96 
  
T11 600 m                           Loppukilpailu
  3. Iida Ikäheimo                           SuolUrho          2.00,97 
 
T11 Moukari
  2. Iida Ikäheimo                           SuolUrho            21,09 
          21,09  18,05  19,63      X
 
Pm-sisulisäkilpailut(9-11)
Karstulan keskusurheilukenttä
6.8.2006
 
 
P9 150 m                            Loppukilpailu
  6. Jesse Kinnunen                          SuolUrho            25,80 
P9 150 m                            Alkuerät
 
  
 10. Harry Lahtinen                          SuolUrho            27,47 
 
P9 600 m kävely                     Loppukilpailu
 1. Simo Severi Ikäheimo                    SuolUrho          3.36,69 
  
 
P9 Pituus
 9. Harry Lahtinen                          SuolUrho             2,90                 
          2,84  2,90  2,83  2,80
                                
P9 Kuula
 
 
  2. Jesse Kinnunen                          SuolUrho             6,81 
           6,69   6,81   6,60   6,52
  3. Simo Severi Ikäheimo                    SuolUrho             6,34 
           6,34   6,18   6,22      X
  
 
 
P10 60 m aj                         Loppukilpailu
  2. Jesse Tervo                             SuolUrho            11,76 
  3. Antti Varis                             SuolUrho            12,74 
  
 
P10 Korkeus
  1. Jesse Tervo                             SuolUrho              120 
         100 105 108 111 114 117 120 123
           O   O   O   O   O   O   O XXX
  2. Antti Varis                             SuolUrho              111 
         095 100 105 108 111 114
           O   O  XO XXO   O XXX
 P10 Kuula
  5. Joonas Orupöld                          SuolUrho             5,70 
           5,70   5,61   5,18   5,14
 
 
P11 60 m aj                         Loppukilpailu
  6. Jere Kinnunen                           SuolUrho            11,22 
 
 
P11 Kuula
   2. Jere Kinnunen                          SuolUrho             8,70 
           8,30   7,92      X   8,70
 
T9 150 m                            Loppukilpailu
  1. Aino Pulkkinen                          SuolUrho            24,55 
  4. Johanna Kinnunen                        SuolUrho            26,53 
 
T9 150 m                            Alkuerät
 
  2. Aino Pulkkinen                          SuolUrho            25,27q
  4. Johanna Kinnunen                        SuolUrho            26,32q
 10. Saara Varis                             SuolUrho            28,50 
 
 
T9 600 m kävely                     Loppukilpailu
  1. Saara Varis                             SuolUrho          4.06,51 
  
 
T9 Pituus                           Loppukilpailu
  2. Aino Pulkkinen                          SuolUrho             3,31                 
          3,31  2,78  3,10  3,13
  5. Milla Leppäaho                          SuolUrho             2,91                 
                                
 
T9 Kuula
  3. Johanna Kinnunen                        SuolUrho             5,38 
           5,38   5,09   4,65   5,23
  
 
T9 Kiekko
  5. Milla Leppäaho                          SuolUrho             9,59 
           9,40      X   8,49   9,59
  
 
T11 1000 m kävely                   Loppukilpailu
  1. Iida Ikäheimo                           SuolUrho          5.31,43 
 
                                
T11 Kuula
  4. Iida Ikäheimo                           SuolUrho             7,75 
           7,12   7,75   7,27   6,97
 

Äänekoski, pm-kilpailut 19-17 8.8.2006

 
M17 100 m  +0.3
  
  3. Matti Lax                               SuolUrho            11,8h 
  
M17 800 m
  
  5. Sami Anttonen                           SuolUrho          2.21,8h 
 
M17 Pituus
  
  6. Akseli Hytönen                          SuolUrho         4,88 +0,6            
          4,75  4,75  4,62  4,74  4,63  4,88
          +0,6  -0,4  +0,1  +0,3  +0,3  +0,6
N17 800 m
  1. Sari Anttonen                           SuolUrho          2.25,8h 
  
N17 300 m aj
  1. Sari Anttonen                           SuolUrho            52,78 
 

pm-juniorit 17-19  Äänekoski  9.8.2006

 

M17 300 m

 

  3. Matti Lax                               SuolUrho            38,09

 10. Akseli Hytönen                          SuolUrho            44,04

 

N17 Moukari

  3. Elina Viik                              SuolUrho            21,73

          19,41  21,73  19,47  21,31  21,12      -

 

 

Jyväskylä, kans. Hipposkävelyt 27.8.2006

N17 5 km 

1.    Sari Anttonen SuolU 29.09
 

Sisu pm ottelut Viitasaari 2.9.2006

 

P9 3-ottelu

  5. Simo Ikäheimo                           SuolUrho              535

       7,63    3,22   35,95

        147     155     233

                          

 11. Harry Lahtinen                          SuolUrho              367

       7,66    2,89   21,71

        144     116     107

                           

 P10 3-ottelu

                          

 12. Antti Varis                             SuolUrho              650

       3,19    9,99    6,41

        151     228     271

                          

 P11 3-ottelu

 

 10. Jere Kinnunen                           SuolUrho              809

       9,70    7,29    3,73

        264     319     226

 

P12 4-ottelu

 

 8. Teemu Varis                              SuolUrho              917

      13,19     120 2.21,44    7,15

        241     234     131     311

                                  

9. Mika Nieminen                             SuolUrho              869

      13,90     120 2.17,99    6,72

        202     234     145     288

                                  

 

P14 5-ottelu

 

8. Arttu Varis                             SuolUrho             1081

      16,19     135     200   19,09     DNS

        286     335     210     250       0

      +0,8                                    

 

T9 3-ottelu

 

  1. Aino Pulkkinen                          SuolUrho              570

       6,75    3,44   20,35

        290     184      96

  3. Johanna Kinnunen                        SuolUrho              505

       7,12    3,11   26,78

        216     141     148

 10. Milla Leppäaho                          SuolUrho              387

       7,63    3,19   19,35

        147     151      89

                          

 12. Saara Varis                             SuolUrho              379

       7,45    3,10   16,83

        168     140      71

 20. Annika Järvinen                         SuolUrho              345

       7,53    3,20   11,33

        158     152      35

 

T10 3-ottelu

 

  2. Essi Koukka                             SuolUrho              772

       9,78    5,98    4,00

        254     248     270

                           

T11 3-ottelu

  5. Merili Kalberg                          SuolUrho              912

       7,41    9,19    3,83

        325     345     242

 12. Iida Ikäheimo                           SuolUrho              766

       7,52    9,83    3,47

        331     247     188