Jääkiekkoliiton tuki haettavissa U9-U12-junioreille
Julkaistu: 12.09.2022 13.53

Jääkiekkoliiton tuki haettavissa U9-U12-junioreille

Jääkiekkoliiton tukihaku SYKSYN HAKU – IKÄLUOKAT U9-U12

Jotta jääkiekkoharrastamisen aloittaminen tai sen jatkaminen ei olisi kiinni perheen taloudellisesta tilanteesta, on vähävaraisille perheille tarjolla tukea lasten ja nuorten jääkiekkoharrastamisen kustannuksiin. Syksyllä tukea hakevat nuoremmat (ikäluokat U9-U12), ja keväällä vanhemmat ikäluokat (U14-U18).

Jääkiekkoliiton tukihaku SYKSYN HAKU – IKÄLUOKAT U9-U12

Hakuaika: 19.9.- 2.10.2022 Hakemukset on toimitettava seuran toimistolle SU 2.10.2022 mennessä, jotta ehdimme toimittaa hakemukset määräajan puitteissa Jääkiekkoliitolle. Päätökset tulevat jääkiekkoliitolta 8.11.2022 mennessä. Informoimme tuen saaneita perheitä henkilökohtaisesti.

Myönnetyt tuet Jääkiekkoliitto maksaa seuran tilille joulukuussa, josta ne hyvitetään tuen saavan pelaajan toiminta/kuukausimaksuun.

Tukisummat on porrastettu ikäluokittain seuraavasti:
U11-U12 /300 € ja U9-U10 /200 €.

Tuki on pelaajakohtainen ja se kohdistetaan pelaajan kauden 2022-23 kausimaksuihin.

Kriteerit tuen myöntämiselle (tukea hakevat pelaajat):
Perheen työttömyydestä, sairauksista, lasten runsaslukuisuudesta tai muusta toimeentuloon vaikuttavista syistä johtuvat taloudelliset haasteet.

Pelaajien perheet eivät voi hakea tukea suoraan Jääkiekkoliitolta. Tukihakemukset toimitetaan kootusti Urhon toimiston (toiminnanjohtaja) kautta jääkiekkoliitolle. Hakemukset käsitellään ehdottoman luottamuksellisesti.

Hakemuksessa kysyttävät kysymykset löytyvät lomakkeelta:
https://www.dropbox.com/sh/y23ushlqnhtl244/AAAvUTx...

Tukihakemukset toimitetaan sähköpostitse pekkala.sami@hotmail.com

Voit täyttää lomakkeen ja lähettää sähköpostin liitteenä tai kirjoittaa vastaukset sähköpostin tekstikenttään. Tärkeää, että vastaat kaikkiin kysymyksiin. Kysymykset, joissa vastaukseen on annettu vaihtoehdot, valitse vastaus annetuista vaihtoehdoista. Huoltajan perustelut kohdassa sana on vapaa. Vain hakemukset, joissa kaikkiin kysymyksiin on vastattu, käsitellään. Muista lähettää hakemuksesi SU 2.10.2022 mennessä.

Yhteyshenkilö ja lisätiedot:
Sami Pekkala
p. 040-7538367

Lisätietoa Jääkiekkoliiton tukien hausta löytyy: http://www.finhockey.fi/index.php/joukkueelle/tuke...

Suolahden Urho

urhohockey@gmail.com

Sumiaistentie 27
44200 Suolahti